Риболов на толстолоб

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Metodi
Мнения: 717
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 11:36
Местоположение: Sofia

Мнение от Metodi »

kamen написа:А за първоначално колко килограма хвърляш?Или постоянно подаваш едно и също количество.
Колега, първоначално си хвърлям 3 топки и после си почвам ритмично подаване на храна.
Master Fishing
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Кърцата »

не отричам никой начин на ловене и не искам да обидя никой, ама 20-30-50 кила захранка си е направо ужас. поне за мен
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Кърцата »

executor написа:И още по лесно:
http://www.nisafeeders.co.uk/floating_f ... ethod.html
:wink:
executor тези нещица са интересни но не вярвам да свършат някаква работа. с тях подаваш на самата повърхност, а поне аз не съм имал удари на по малко от 80 см. и това е при слънчево и тихо време, ако е облачно и хладно стоят на 2-3 метра дълбочина
Аватар
Metodi
Мнения: 717
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 11:36
Местоположение: Sofia

Мнение от Metodi »

Кърцата написа:не отричам никой начин на ловене и не искам да обидя никой, ама 20-30-50 кила захранка си е направо ужас. поне за мен
Колега, ясно е че тука несме да се обижда ме. Аз за захранката мисля , че е нормално 10 лева човек да даде, но и все пак е според възможностите на риболовеца.
Master Fishing
executor
Мнения: 555
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Местоположение: Варна
получил Браво: 3 пъти

Мнение от executor »

Кърцата написа:
executor написа:И още по лесно:
http://www.nisafeeders.co.uk/floating_f ... ethod.html
:wink:
executor тези нещица са интересни но не вярвам да свършат някаква работа. с тях подаваш на самата повърхност, а поне аз не съм имал удари на по малко от 80 см. и това е при слънчево и тихо време, ако е облачно и хладно стоят на 2-3 метра дълбочина
Значи ако колегата пуснал темата има в предвид същия язовир за който аз се сещам то там толстолобите се припичат на слънце и са видими с просто око.Държат се на самата повърхност и са хиляди с размери над 8 кила.Ловил съм доста от тия риби на дъно,но мисля че това ще работи.Изрових от някъде едно такова чудо и мисля да го пробвам в най скоро време...Според мен сухото мляко,добавено в захранката прави чудеса(пощуряват като надушат облака) :D
Ето един грозник от там
Изображение
Stand and fight
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Кърцата »

Методи, не е за цента, ама ме плаши количеството. аз сигурно ша замязам на хлебар или мелничар ако река да ловя така :wink: :wink: :wink:
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

executor написа:Значи ако колегата пуснал темата има в предвид същия язовир за който аз се сещам то там толстолобите се припичат на слънце и са видими с просто око.Държат се на самата повърхност и са хиляди с размери над 8 кила.Ловил съм доста от тия риби на дъно,но мисля че това ще работи.Изрових от някъде едно такова чудо и мисля да го пробвам в най скоро време...Според мен сухото мляко,добавено в захранката прави чудеса(пощуряват като надушат облака) :D
Ето един грозник от там
Изображение
Ще работи, колега :D . Ако пък разделиш хранилката от например щукарската плувка, ще може да променяш дълбочината. При мен минималната резултатна дълбочина под повърхността е 30см.
Аватар
kamen
Мнения: 302
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 17:34
Местоположение: varna
получил Браво: 2 пъти

Мнение от kamen »

Незнам ,Екзекуторе аз имам подобна хранилка и я използвам редовно ,но
засега не ми е ударирило на нея,макар и да съм слагал и стириопор на куката.Чудя се дали да не сложя на бидема тапа за илария :roll: А и да удари ще стане много весело ,защото я използвам по предназначение т.е.
-за фидер.8-10кг на тая сопичка може да и дойдат в повечко :lol:
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

executor написа:Значи ако колегата пуснал темата има в предвид същия язовир за който аз се сещам то там толстолобите се припичат на слънце и са видими с просто око.Държат се на самата повърхност и са хиляди с размери над 8 кила.Ловил съм доста от тия риби на дъно,но мисля че това ще работи.Изрових от някъде едно такова чудо и мисля да го пробвам в най скоро време...Според мен сухото мляко,добавено в захранката прави чудеса(пощуряват като надушат облака) :D
Светльо, амбицирах се да пробвам да знаеш. Мисля, обаче да направя комбиниран от всички мнения монтаж, а именно - тапа за щука, на 0.70 см хранилка и две куки на твърд повод. Най-вероятно нищо няма да хвана, но поне ще пробвам. А инак такива водоеми с хиляди толупи-колкот щеш.
velkos
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Дек 03, 2005 9:54
Местоположение: SOFIA

Мнение от velkos »

Колега,виждал съм как вадат 12кг.толостолоп на прожина с 4 куки на които са сложени изкуствени пуканки-зелени,а прожината пълна с купешка шаранова захранка-по рядка.хвърляха пичовете доста на вътре!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Аз така се подготвям за толстолоб:
Изображение

Лошото е, че това бидонче на 5-тия ден е празно. :cry:

Захранката е без значение каква ще бъде. Важното е да е евтина, финна, да прави облак и може леко ароматна. А по-голям кеф от това да ти дръпне на 7м телескоп с ластик един 12 кг юнак и да го извадиш от течението на Дунав - няма.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Прав си особено като хване течението дърпа много яко.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
mirodd
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 11:18
Местоположение: Varna

Мнение от mirodd »

Приятели, а ве4ерно време дали обикалят толстолобите, може ли да се хващат по това време....
и ще издам кой е язовира......
ribolova e ne samo udovolstvie.... :)
Emo
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 19:22
Местоположение: VARNA

Мнение от Emo »

Колега имам чувството.че става въпрос за Засмяново.На този водоем не ходя вече защото собствениците изловиха страхотната едра жълта каракуда и каквото бе останало във водоема .Пуснаха толстолоб и малко бял амур .отделно вдигнаха таксата на 10 лв :!:
Здравейте КОЛЕГИ РИБОЛОВЦИ!!!!!!!!!!!!
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Мнение от blader2 »

mirodd написа:Приятели, а ве4ерно време дали обикалят толстолобите, може ли да се хващат по това време....
и ще издам кой е язовира......
Разрови се из форума, имаше мнения в Какво, каде, кога? мисля за язовир Морун, че хората са ловили цяла нощ на светещи плувки толупи и то с много добър резултат :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”