домашно аерографско устройство

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Bokser »

Ето го мойто компресорче...
Изображение
Изображение
Баси, що не ми показва снимките?!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от quietriot »

Bokser написа:Ето го мойто компресорче...
Изображение
Изображение
Баси, що не ми показва снимките?!
;)
Изображение

Изображение
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Mix02 »

quietriot написа:
Bokser написа:Ето го мойто компресорче...
Изображение
Изображение
Баси, що не ми показва снимките?!
;)
Изображение

Изображение
:shock: , :roll: , Това изобщо не е добре! И при мен "не ми показва снимките?" Що така? :roll:
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
nr79
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 18:26
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от nr79 »

Mix02 написа:nr79, няма да ми е проблем да ти взема и една бутилка от фреон-празна, ако в Пловдив няма :shock: , :roll: от къде да намериш. Мисля, че в "мазето" има една от R134A (13,6kg) и моля, земляка :wink: да изкаже компетентното си мнение. Bokser, благодаря ти за съдействието. :wink:
Изобщо не разбирам от такава техника, в момента работя с един китайски, който на десетина минути работа се самоизключва за двайсетина минути почивка :mrgreen:
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Mix02 »

nr79 написа:
Mix02 написа:nr79, няма да ми е проблем да ти взема и една бутилка от фреон-празна, ако в Пловдив няма :shock: , :roll: от къде да намериш. Мисля, че в "мазето" има една от R134A (13,6kg) и моля, земляка :wink: да изкаже компетентното си мнение. Bokser, благодаря ти за съдействието. :wink:
Изобщо не разбирам от такава техника, в момента работя с един китайски, който на десетина минути работа се самоизключва за двайсетина минути почивка :mrgreen:
nr79,
не разбрах :oops: , какво "един китайски" работиш? Компресор ли? Или какво?
Моля те погледни на 6-та страница вторият линк на spoon23 (чест и почитания, майсторе!). Този съд, който е боядисан на квадрати в цветове "бяло и зелено" на твоят "компресор" имаш ли го?
Аз си мисля (дано да греша), че ползваш въздухът директно от компресора, без да имаш "балон" за събиране на въздуха. По тази причина, поради продължителната работа :roll: (без да има охлаждане) на компресора термичната (топлинна ) защита изключва и компресора спира работа, докато изстине (след 20 минути, по твоите думи) .
Bokser, да направя едно леко отклонение от темата, а? Еле трябва да ни разбират това, що думаме? :idea: При един нормално работещ хладилник компресорът с всмукателната си тръба, идваща от камерата (изпарителя) засмуква студени пари на хладилният агент, които преминавайки охлаждат компресора. Последният се охлажда и от движението на въздуха (едва забележимо е, но е факт). Да кажем, че хладилникът е "Мраз 200" неговата нормална работа за един час е, да има от 3 до 6 включвания, в зависимост основно от температурата в шкафа и околната температура. Това означава, че работи 5мин.-- почива 10 мин. :idea: Bokser, дали се справих? :wink: Колеги, това е само част от работата на хладилника.
nr79, аз бих направил и нещо друго, но е опасно и нож с две остриета! Да се върнем на въпросът: бутилка от R134A за разширителен съд да ти нося ли заедно с компресора???
Дано сте ме разбрали.
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5801
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от баш майстора »

От понеделник в Лидл. :wink:
http://www.lidl.bg/bg/513.htm?action=sh ... l&id=26965
Изображение
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от iordigd »

Благодаря за инфото. Това за мен ще е много полезна вещ. Как мислите дали ще върши работа? Дали ще е достатъчно прецизен като другите аерографи, които използват колегите? Аз мислех да си правя компресор от хладилник и да си купя аерограф доколкото разбрах за около 250 лева. Тази оферта изглежда изгодно, защото си има всичко.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от pux »

iordigd написа: Как мислите дали ще върши работа? Дали ще е достатъчно прецизен като другите аерографи, които използват колегите?...
Не ти трябва кой знае колко прецизен аерограф - почти всеки китайски върши работа. Според мен е добре да е "двойно действащ"и с горно казанче. Такива се намират по Интернет в комплект с компресора и всичко необходимо за под 200 лв.
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от iordigd »

Благодаря ти! Ще се опитам да потърся в интернет.
TriteHiksa
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 12:53
Риболов: спининг

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от TriteHiksa »

Колеги,да ви питам този комплект как ви струва ?
http://www.hobby.store.bg/p63590/aerogr ... rkuch.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Питам,понеже нямам никаква представа какви са тези параметри,които са дали и не знам дали си струва парите.Другия ми въпрос е какви други части ми трябват по тоя аерограф,за да почна,аджеба,да пръскам.Благодаря предварително!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Plat1ka »

Ами моя съвет е не не си струва. Аз започнах точно с такъв. Компресора е много слаб и много шумен ако рисуваш повече от 2-3 воблера на един път загрява и си ебава мамата. Моя му горя копчето после от вибрациите му се откачиха транзисторите вътре. Накрая съвсем изгоря и го хвърлих. Виж аерографа е супер и до сега рисувам с него. Единствено трябва да се чисти :) Аз с това имам най-голям проблем.

Така, че по-добре събери пари и си купи някой комплет от тези с буталните компресори и не се занимавай с този. Това е ако ще рисуваш едно две воблерчета в месеца ще ти свърши работа ама иначе е ташак.

Аз рисувам с такъв комплект..

http://www.hobby.store.bg/p159095/aerog ... dnali.html

Поръчвах си го от Англия дойде ми за около 220 лв.
TriteHiksa
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 12:53
Риболов: спининг

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от TriteHiksa »

Така, че по-добре събери пари и си купи някой комплет от тези с буталните компресори и не се занимавай с този.
http://www.amazon.com/PointZero-Airbrus ... 1-51-spons" onclick="window.open(this.href);return false;

Такова нещо ли имаш предвид?
Pelzer
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Дек 02, 2015 20:50
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Домашно аерографско устройство

Мнение от Pelzer »

Здравейте колеги. Решил съм да си закупя аерограф, но не знам кой точно да избера от многото видове в Алиекспрес. Ще го ползвам за боядисване на воблери и клатушки. Да кажа че досега не съм ползвал никога аерограф. Ще се радвам на помощта ви.
dankata
Мнения: 671
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 20:35
Местоположение: София
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 352 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от dankata »

Ползвам този вече няколко години и нямам забележки - https://hobbyland.bg/vsichko-za-modelis ... s18ck.html.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”