домашно аерографско устройство

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Fisherman66 »

LVitchev написа:Жоро,има шприц кит които е на флакони, ...
Любе, дай някаква марка или магазин, откъдето мога да си купя такъв шприц-кит за дърво? ...
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от LVitchev »

Аз го купих от магазин където бъркат бои за коли !!! Навсякъде го има,отиваш и казваш че искаш кит на спрей за дърво,на флакони е има и за пластмаса.Сега няма как да ти кажа марката защото всичко е на вилата ми а пичовете нямат ключове да влязат,иначе на драго сърце бих ти дал и марка !!!












11
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Fisherman66 »

Мерси Любо... ще се поразтърся по бояджийските магазини из София.... :wink: ... ще ми свърши отлична работа!
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
joro72_plovdiv

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от joro72_plovdiv »

Христо Златев написа:Жоро,
препоръчай някоя марка водоразтворими бои .
Аз ползвам Марабу Декорлак -> http://www.impresia.bg/products.html?productid=99" onclick="window.open(this.href);return false;
,има ги навсякъде -> изключителна стабилност на цветовете,водоустойчивост,покривност,дори могат да се печат,а също и при лакиране с полиуретанов лак не се изтриват или разтварят.
Наскоро открих и друга врътка ,а именно - можете да ползвате по-обикновенни и евтини акрилни бои ,но да ги смесвате 1:1 с прозрачен акрилен декорлак на Марабу + необходимото количество дистилирана или изворна вода,за да им придадете свойствата за които писах по-горе. Така спокойно ще разширите цветовата гама.
Друга ,поне за мен хитринка ,която открих в процеса на работа е: когато пръскам финни детаили от близо при ниско налягане 0.5 атм. ,винаги издърпвам леко иглата от дюзата ,така че при вертикално натискане на спусъка без да го дърпам назад да пръска минимално количество боя . По същият начин процедирам и когато боята е по-малко разредена или е с по-едър пигмент ,при налягане 1 - 1.5 атм.
Винаги пръскам без защитната капачка. Благодарение на тези две неща - забравих ,какво е да ти се запушва често ,често дюзата и др. подобни проблеми.
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от don_misho »

Да съживя малко темата.Утре ми пристига аерографа (тройнодействащ) и няколко дена чета из нета и се чудя какви бои да си взема. Сякаш се спрях на акрилни на водна основа понеже чета, че най-лесно се почиства аерографа после,а и нямат нужда от разредители а се разреждат с изворна или дестилирана водица :D .Ако може ползващите аерограф да препоръчат марки бои от които са доволни.Обаче се чудя как ще се процедира между цветовете,смисъл как най лесно се изчиства предния цвят преди да почна с другия,понеже при етапа на боядисване ще се налага често смяна на боя(тва ако ползвам акрилни водоразтворими бои)?
Също и може да споделите тънкости при подръжката и почистването на аерографа ще съм благодарен!
p.s. Всъщност току що разбрах за чистенето: :D
http://www.youtube.com/watch?v=mNCi6qfnh8A" onclick="window.open(this.href);return false;
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от LVitchev »

Дон Мишо,иди в магазин от където художниците си купуват бои.Аз от там взех 10 цвята бои,като казах на жената за какво ще ги ползвам и тя ме насочи като ми каза че тях ползват хората които работят с аерограф.Много добри цветове,направо пленителни,ярки и при добро и правилно разреждане покриват перфектно.За сега моето момче се учи да рисува коли,скоро ще започне да рисува върху джипката ми едни рибарски рисунки та да видим какво ще излезе ама първо ще се учи на платна че да не ми ебе мамата на колата :lol: :lol: :lol: Марката на боята е MAIMERI и е в бурканчета от детски пюрета.Мисля че беше около 7-9лв на бурканче.Ето и снимка на боите да ги видиш !!!

Изображение

Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от don_misho »

LVitchev, благодаря ти за насоката!Наситени изглеждат наистина,че и голям буркан пък цената народна!
Аватар
RustyNail
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 16:17
Риболов: Мач и Спининг
дал Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от RustyNail »

Колега, мисля, че в някоя от темите беше казал от къде ще поръчваш аерограф. Ако е удобно, може ли да дадеш линк и да кажеш някаква ориентировъчна цена за компресора и аерографа.
Ако практикуваш риболов на спининг значи, че си постигнал уважение към рибата и любов към природата!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от LVitchev »

Съветвам Ви да влезете в английския Ибей и там да напишете аерограф.Ще ви излязат стотици,но не купувайте от там :idea: Селарите имат магазини в които продават всичко за аерографите,има от пиле мляко и най хубавото е че има промоции които са много добри.Аз така си намерих и си взех компресор с два Аерографа,едно кашонче с резервни бурканчета за единия и още няколко неща и всичко това ми излезе общо с транспорта до тук мисля около 150 паунда ли беше или малко повече но не повече от 170 паунда за всичко до Пловдив !!!

Значи,виждам на селъра частния магазин,влизам и търся,като запаметявам най добрите оферти и така на следващия селър,докато намерите най-евтиното предложение за повече неща на куп.Не се подлъгвайте да взимате първото ви нещо видяло ви се евтино,ровете се,ще намерите и по-евтини предложения !!!!!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
RustyNail
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 16:17
Риболов: Мач и Спининг
дал Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от RustyNail »

Благодаря за отговора. Аз ровя предимно в ebay и ми попадат добри предложения. Понеже нищо не вдявам от такива машини ще се купува по препоръка на някой от форума.
Ако практикуваш риболов на спининг значи, че си постигнал уважение към рибата и любов към природата!
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от spoon23 »

Скоро си купих това за 58лв. :shock: http://spoon23.snimka.bg/fishing/redakt ... 8.30266235 от ибей с 2 дюзи 0,2 и 0,3.Много съм доволен от покупката направена чрез приятел от форума :D .За боите още не смея да препоръчвам,че нямам голям опит.Те са ми подобни на колегата Вичев,акрилни на водна основа,а също така и автомобилни пак на водна основа.От последните съм мн.доволен!Това http://spoon23.snimka.bg/fishing/redakt ... 8.30529694ми е компресора,самоделка :mrgreen: .
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от don_misho »

Комплекта,който взех е този:
http://prodavalnik.com/promotsiya--aero ... -i22987047" onclick="window.open(this.href);return false;
Аерографа е полупрофесионален, средна хубост бил, с дюза 0.2мм. Главно ме грабна компресора,който е много компактен и бил безшумен! Утре ще видя за кво иде реч
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от LVitchev »

don_misho написа:Комплекта,който взех е този:
http://prodavalnik.com/promotsiya--aero ... -i22987047" onclick="window.open(this.href);return false;
Аерографа е полупрофесионален, средна хубост бил, с дюза 0.2мм. Главно ме грабна компресора,който е много компактен и бил безшумен! Утре ще видя за кво иде реч
Мишо,моя единия е такъв а другия с бурканче отдолу за повече боя.Взех двата аерографа заедно с компресора и други работи.Видях ги и тук и като сравних цените на това което купих,защото взех и допълнителни маркучи,тройници и други работи за да работят и двата аерографа с един компресор,цената с доставката до тук за един голям кашон с джунджурии направо стана смешен.Що се отнася до промиването,вземи и иди до някоя аптека и си купи балон за клизми но бебешки :lol: :lol: :lol: Аз така направих.Предложиха ми и за големи хора но беше много голям та се отказах и намерих бебешки - детски.Също така си взех и приспособление за почистване на детски носове,то също върши работа,има си балон и човка но е по-малка и трябва да си присадиш парче от предницата на химикал,става идеално като я залепиш :idea: :idea: :idea: Дано съм ви помогнал !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от don_misho »

LVitchev написа:...Що се отнася до промиването,вземи и иди до някоя аптека и си купи балон за клизми но бебешки :lol: :lol: :lol: Аз така направих...!!!
:lol: Тва хитро да!
Също друга идея прочетох,за разреждане на боята,колега ползва контейнерчета за вземане на стерилна урина за бебета,като после си затваряш контейнерчето и ти е за многократна употреба готовата разредена боя (хем е стерилна :lol: )
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol: Така както сме се заприказвали и си разменяме информация,може да излезем роднини :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ще си взема бурканчета,това е идея.Би трябвало да ги има по аптеките нали ???
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”