домашно аерографско устройство

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от don_misho »

Има ги,мисля че бяха феноменалните 0.40лв. за брой,вземал съм за щерката преди! :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от LVitchev »

joro72_plovdiv написа:
Христо Златев написа:Жоро,
препоръчай някоя марка водоразтворими бои .
Аз ползвам Марабу Декорлак -> http://www.impresia.bg/products.html?productid=99" onclick="window.open(this.href);return false;
,има ги навсякъде -> изключителна стабилност на цветовете,водоустойчивост,покривност,дори могат да се печат,а също и при лакиране с полиуретанов лак не се изтриват или разтварят.
Наскоро открих и друга врътка ,а именно - можете да ползвате по-обикновенни и евтини акрилни бои ,но да ги смесвате 1:1 с прозрачен акрилен декорлак на Марабу + необходимото количество дистилирана или изворна вода,за да им придадете свойствата за които писах по-горе. Така спокойно ще разширите цветовата гама.
Друга ,поне за мен хитринка ,която открих в процеса на работа е: когато пръскам финни детаили от близо при ниско налягане 0.5 атм. ,винаги издърпвам леко иглата от дюзата ,така че при вертикално натискане на спусъка без да го дърпам назад да пръска минимално количество боя . По същият начин процедирам и когато боята е по-малко разредена или е с по-едър пигмент ,при налягане 1 - 1.5 атм.
Винаги пръскам без защитната капачка. Благодарение на тези две неща - забравих ,какво е да ти се запушва често ,често дюзата и др. подобни проблеми.
Какви цени са тези бои Жорка ???
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от spoon23 »

Аз съхранявам разредените бои в спринцовки(кубиците по избор) :D .За капачка използвам игла за спринцовка,махам и металната част и я запечатвам като обгоря със запалка.По лиценз на братушките :lol: !
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от don_misho »

spoon23 написа:Аз съхранявам разредените бои в спринцовки(кубиците по избор) :D .За капачка използвам игла за спринцовка,махам и металната част и я запечатвам като обгоря със запалка.По лиценз на братушките :lol: !
И тва е хитро! :wink:,нулево изпарение на разредителя (водата)!
Аватар
RustyNail
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 16:17
Риболов: Мач и Спининг
дал Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от RustyNail »

don_misho написа:Комплекта,който взех е този:
http://prodavalnik.com/promotsiya--aero ... -i22987047" onclick="window.open(this.href);return false;
Аерографа е полупрофесионален, средна хубост бил, с дюза 0.2мм. Главно ме грабна компресора,който е много компактен и бил безшумен! Утре ще видя за кво иде реч
Като гледам обявата има два, барабар с компресорите. Чакам да споделиш мнения и може да отнеса другия :)
Компресора малко ми прилича на ония базикни, които използват за аерографите, с които боядисват нокти.

п.п. не съм забравил, че имам да те черпя бира за споделяне на техниката за боядисването със спрейове.
Ако практикуваш риболов на спининг значи, че си постигнал уважение към рибата и любов към природата!
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Христо Златев »

Ако не ви се занимава с разреждане, продават се и готови разредени, съответно са по- скъпи. Но пък почти няма загуби, капваш две три капки директно от тубичката, пръскаш и готово. Боите търпят и допълнително разреждане, ако се пръскат финни детайли .
Тези които Жоро препоръчва също са добри .
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Mix02 »

Ако на някого му се занимава да си "прави" компресор за въздух за пръскане, по подобие, на този, който е показал spoon23 мога да изпратя по човек, на когото имам доверие, че ще го достави на срещата. Имам 2 компресора-единият е почти нов, неизползван-98W. Ако някой реши да пише в темата, тук.
Поздрави на всички!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
nr79
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 18:26
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от nr79 »

Прати го, имам желание да го видя....

Поздрави!! :wink:
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Mix02 »

nr79, печелиш компресора, заради бързата си реакция! :D
Сега идвам от "мазето", пробах го, има добър дебит. Честито! :D Ще намеря начин да стигне до теб, ако присъстваш на срещата.
За другият, :oops: , съжалявам, но съм прибрал един изгорял, на който да източа маслото. Именно маслото ми е необходимо.
Още веднъж се извинявам, че може би съм подвел втори колега. :oops:
Ще го снимам и ще кача снимки, а пък специалисти като Bokser от Благоевград да си каже мнението, (по данните от етикетите на компресора) дали става за това, което ти е нужно.
Поздрави!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
nr79
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 18:26
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от nr79 »

Мерси Mix02, смятам да присъствам на срещата (живот и здраве), ще върна нещо отлежало по доставчика.

Поздрави!! :wink:
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от don_misho »

Иво,ти не се услушвай ами се тварете с Платичката и идвайте на срещата да донесеш компресора на колегата лично :wink:
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Mix02 »

nr79 написа:Мерси Mix02, смятам да присъствам на срещата (живот и здраве), ще върна нещо отлежало по доставчика.

Поздрави!! :wink:
nr79, да не ти убивам желанието- ще се съглася. :wink:
Поздрави и на теб!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Mix02 »

don_misho написа:Иво,ти не се услушвай ами се тварете с Платичката и идвайте на срещата да донесеш компресора на колегата лично :wink:

Мишо,
преди близо месец с платика-та си говорихме, пак уточнявам и говоря в минало време, че може да отидем заедно, но от вторник-сряда до петък (ако не ме лъже паметта), защото в неделя имал работа. В последствие се случи, за съжаление, инцидента с брат му, (Дано се оправи момчето! ) случиха се едни неща, и ... просто не може да стане и забравИ този вариант! За един ден? Докато се видим и запознаем, без да се напием :roll: ?, и ще трябва да си ходим...-- загуба на време, без риболов? :( :roll: , не го разбирам това...
:shock: Само компресора ли да носА? :lol:
Последно промяна от Mix02 на Вто Май 28, 2013 22:07, променено общо 1 път.
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol: Така съм се хилил днес със тези балони за клизма че просто незнам как съм жив.Една млада аптекарка незнае какво е това детски балон за клизма и взела че дала на едно от момчетата ми нещо като пластмасова тубичка с течност за клизми :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Къса се отпред,завира си го човека в задника и го изстисква :lol: :lol: :lol: Момчето и то не знае,та като го донесе това чудо,аз взех да псувам и да се хиля като луд,че няма да си правим клизми в джипа и че ми трябва само балон за клизми но за деца.Върна се моя в аптеката,ама това става за две минути след като излезе и и връща това чудо на медицината.Оная овца го питала дали сме го ползвали :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Той и казал че не сме,обаче оная за да е по-сигурна,като взела да го пробва,от напъване скъсала отпред предпазителя и цялата аптека и касови апарати ги изпръскала :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Викам на Делчо .....А бе идиот,като виждаш че ти дава течност в запечатана туба,не ти ли мина през главата че това не върши работа и че си е за клизми.Викам му,че тази го е помислила за гей и че си е хванал ебач та бърза да си направи клизма :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Е,няма да ви казвам как съм се хилил и продължавам да се смея,аз го пратих за балон а тая му дала направо тубичка да си направи клизма директно :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Вече няма да ходя по аптеките,ще станем резил с тия балончета за клизма,добре че не ни е видял някои познат :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Mix02 »

LVitchev написа::lol: :lol: :lol: ... добре че не ни е видял някои познат :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: ... от де да знаеш, след време ще разбереш... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”