части за блесни

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
elektronchika
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Дек 08, 2006 20:59
Местоположение: Варна

части за блесни

Мнение от elektronchika »

Здравейте!

След домашните воблери ме зачеса и темата за домашно направени блесни. Предполагам има и други запалени по тази тема. Искам да ви попитам как си надабяте елементи за тая? Не става дума за листенцата, а другите нещица, на който не им знам точно имате :D Тялото, малките джиджавки между тялото и листенцето.

А листенцата - направих си няколко от алуминиева ламарина с помощта на лижица :D , мисля да си взема замозалепващо фолио, с което на направя някакви украски на листенцата, да са по примамливи :)
Аватар
ribolovec2
Мнения: 337
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:52
Местоположение: При воблерите
получил Браво: 1 път

Мнение от ribolovec2 »

Ами за оси може да ползващ ортодонтска тел 0,5 - 0,8 според колкото ти хареса :lol: по-дебела няма смисъл, че ужасно трудно се работи. За телца може да намотаеш от звънчева тел (0,50 и 0,75 мм2 мисля, че имаше) и да стане нещо като цилндърче. А за вербилцата - тънки лентички от ламарина, пробити с ф1 в двата края. Това е в общи линии - според мен щом си се справил с листата, значи си минал голяма част от пътя.
Рибите са три размера - малки, средни и тези, които изпуснахме. :D :D :D
elektronchika
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Дек 08, 2006 20:59
Местоположение: Варна

Мнение от elektronchika »

аз за телта не бях питал, нея си я знам каква да ползвам. проблема са ми телцата. струг трябва май...
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

elektronchika написа:аз за телта не бях питал, нея си я знам каква да ползвам. проблема са ми телцата. струг трябва май...
Дай адрес ще ти пратя заготовки за блесни-виж на ЛГ :idea: Безвъзмездно -транспорт за твоя сметка :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”