Един въпрос

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
esvelkov
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 13:09

Един въпрос

Мнение от esvelkov »

Първо 3дравейте на всички!

Имам един въпрос относно воблеростроенето. Та имам една тел, изглежда ми доста добра, но мн лесно се огъва, ама много лесно, та въпроса ми е дали ще е добре да я поставя неяили ще има проблем?
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Колега, единственото изискване е да не ръждясва..... е, и ако правиш огромни носови халки ще ти е малко некомфортно..... даже по-добре че се огъва, щото аз зъболекарската я отвръщам с нагряване.... иначе нема сгъване, вервай ми! :D
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
esvelkov
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 13:09

Мнение от esvelkov »

Ок мерси колега за бърия отговор :)
gabuu
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 29, 2010 14:55
Местоположение: Дупница
Обратна връзка:

Мнение от gabuu »

Мисля, че вече няма смисъл да пиша, но... Колега според мен колкото е по мека телта толкова по добре. :) И ако направиш нещо покажи. :)
esvelkov
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 13:09

Мнение от esvelkov »

Непременно ще покажа като го завърша, но това ми е първия воблер и става малко бавно :) Поздрави
esvelkov
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 13:09

Мнение от esvelkov »

3начи спогодих малко воблера, но го пробвах във вода и няма игра, а също така и ляга на една страна,но не само на 1 върти се ту ляга на едната страна, ту на другата. 3ащо така ?
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Мнение от бай Мецан »

Ако искаш смислен отговор качи снимки :fish8:

От това, дето си написал съдя, че трябва по-широка лопатка, но все пак качи някое фото :D
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
esvelkov
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 13:09

Мнение от esvelkov »

Ето няколко снимки :)

Изображение

Изображение

Изображение

Снимките са от телефон, 3а това са с толкова лошо качество..
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Мнение от бай Мецан »

Предай му малко по капковидна форма, ако не заиграе вземи си телта и оловото и на ново :D
Пробвай в началото да имитираш някой от по известните воблери, но и да не се получава няма да се отчайваш, продължавай да дялкаш и ще се получи все пак. :D
УСПЕХ
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
Аватар
Ivo75
Мнения: 209
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 17:04
Местоположение: Русе

Мнение от Ivo75 »

Според мен лопатката трябва да е по близо до носовата хълка.Не че няма и такива заводски но там по трудно се постига баланса.За полягването на воблера може да е от утежняването.Тежестта трябва да е на тумбака за да го дърпа надолу.Ако си го утежнил сложи му куките и прикрепи олово на тях да видиш как ще му подейства.Би трябвало да го потопи повече и да не му позволява да поляга.тогава можи да се появи и играта.
Моята риба си е моя.
esvelkov
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 13:09

Мнение от esvelkov »

Благодаря ви 3а съветите сега ще пробвам да видя какво ще стане :)
gabuu
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 29, 2010 14:55
Местоположение: Дупница
Обратна връзка:

Мнение от gabuu »

За това, че ляга на страни сложи още малко олово от долната страна на воблера или сложи куките и виж дали няма да има ефект, а за играта приближи малко носовата халка надолъ към лопатката. :)
SemPavlovi
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 20:18
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от SemPavlovi »

Здравейте колеги искам да попитам от какво дърво може да си направя воблерчета разбрах за балсата ама не знам каде близо до Пловдив има такъв цех за дърва или някаде кадето мога да си купя ? ако някои знае и друк вид дърво с което може да се направи воблер 6те сам много благодарен да споделите с мен ... :)
http://bgribolovcite.dir.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

липа, само трябва да я изсушиш
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

И от топола също става. Само да е сухо.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”