Воблер от Фибран ???

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
FisherBeginner
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 18:27

Воблер от Фибран ???

Мнение от FisherBeginner »

Здравейте, искам да попитам дали ще се получи добър резултат, ако воблерът е направен не от дърво, а от фибран (мисля, че се използва за изолация, и прилича на стереопор) . Благодаря предварително на всички... НАСЛУКА !!! :fish11: :fish11: :fish11:
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Мнение от бай Мецан »

Ако става въпрос за екструдиран пенополистирен (XPS) или по народно му фибран не става за воблери.
Личен опит:
1.Не се шкури или много трудно се предава форма каквато и да е.
2.Като материал не издържа на повечето бои и лакове.
3.Не издържа на удар дори и лек
Успех :)
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
Аватар
Ivo75
Мнения: 209
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 17:04
Местоположение: Русе

Мнение от Ivo75 »

Не съм пробвал но и според мен нестава.

Бих добавил твърде мек като мателиал и при малка закъчка някъде ще отиде по дяволите и воблера и трудът .
Не се занимавай с това - мое мнение :D
Моята риба си е моя.
Аватар
FisherBeginner
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 18:27

Мнение от FisherBeginner »

Какъв материал ми препоръчвате ? И от къде мога да го намеря ? Благодаря ... :fish11: :fish11: :fish11: :fish11:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Аз съм си правил,така че става с фибран.Направих си 2 бр. само заради пробата.Станаха си супер.След като ги направих ги китосвах с кит за дърво и тогава ги лакирах 5-6 пъти с обикновен синтетичен лак.Пробвай.Не е трудно.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Ето ти ги от Фибран:
И малки и големи.По лесно се обработва от дървото.

Изображение

Ако закачиш и опъваш то:
Корда, карабинка/вирбел, халка, телта през воблера, кука.
Никаква опасност от разрушаване на воблера ! Теглиш яката само на метал..и колкото ти е здраво влакното....
Боядисвал съм направо върху фибрана.
====================
Айде сега пак съм "контра", кой русенец ще ме подпука ??....

.....................
И се сетих нещо:
За да направиш 1 воблер бая ще се изръсиш.Трябва ти:
Бои, лак-Спей най-добре, епоксидна смола, неръждаема тел,куки, халкички, шкурка, инструменти и т.н.За труда и мацането да не говорим.
Ако майсторлъка не ти идва отвътре..да те напъва да майсториш, то по-добре си купи 5-6 воблера за по 5 лева и ще е най-добре, по-евтино и без главоболия...
Аватар
Ivo75
Мнения: 209
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 17:04
Местоположение: Русе

Мнение от Ivo75 »

Не че искам да захапвам някого но продължавам да твърдя , че материала е твърде мек за воблер.Лесно се обработва но като ги сложа в кутията сняколко воблера и набързо затвора какъв е резултата.Предполагам смачкване и оттам обелване на боята.А ако случайно ги нападнат и щучки направо ще го изадат.Има други екстремни ситоациии като се за риба

За мен най удобниа материал за начинаеш воблеростроител е

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 0%B8%D0%BA
Моята риба си е моя.
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Ivo75,
Май си прав....моите така си и стоят неизползвани...
Аватар
Ivo75
Мнения: 209
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 17:04
Местоположение: Русе

Мнение от Ivo75 »

Pedro написа:Ivo75,
Май си прав....моите така си и стоят неизползвани...
Ами аз имам следи от притискане при прибирането в кутийките .А са от разпененото ПВЦ а какво остава от фибрана.
Моята риба си е моя.
Аватар
FisherBeginner
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 18:27

Мнение от FisherBeginner »

Благодаря, но от къде мога да намера балсово дърво... :cry: :cry:
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Мнение от бай Мецан »

От къде си?
Виж тук:http://rchobby.bg/product_info.php?cPat ... cts_id=163

http://steldi-air.com/catalog/product_i ... 4853d6b1d9

Моят съвет е обаче, като ходиш по реките виж някоя върба или върбов корен, пробвай как се дялка и какво ще стане и тогава балса.
За другия метод " а ла Чуролик " отиваш до някой цех, къде правят рекламни табели и питаш за отпадъци от дураформ 4-5мм.
Ако не се получи нищо от първия път да не се откажеш, ей :fish8: четеш, питаш, пробваш и все нещо ще стане уникално готино.
УСПЕХ
П.С. Забравих да кажя , че дървото трябва да е сухо, иначе се цепи след време.
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
LynyrdSkynyrd
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 11:28
Местоположение: София

Мнение от LynyrdSkynyrd »

По принцип балсовото дърво се обработва много лесно, но това води и до грешки при обработването му. Ако имаш възможност като за начало почни с разпенено PVC Обработва се по трудно от балсата, но много по трудно можеш да направиш грешка при обработването му. Като влезнеш малко по на вътре в нещата взимай балсата и дерзай! От моя опит до сега съм разбрал, че ако се правят воблери до около 4-5см. по добре е балса, от там на горе PVC то е по добрия вариант
Am I evil? Yes, I fucking am
Am I evil? I am man, yes, I am.
Аватар
FisherBeginner
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 18:27

Мнение от FisherBeginner »

ОгроОомно БЛАГОДАРЯ на всички, няма да се отказвам, защото съм един зарибен начинаещ :D :D :D Отново Благодаря... :fish3: :fish11: :fish11: :fish12:
Аватар
FisherBeginner
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 18:27

Мнение от FisherBeginner »

Здравейте, опитах да направя воблер от бор. Стана перфектно, но има един проблем... Воблера е тежък и потъва. Аз мисля, че това се получава, защото борът не е изсъхнал. Мислите ли, че когато изсъхне, всичко ще е наред и ще си стои на повърхността....??? :oops: :oops:
ПОЗДРАВИ :fish11:
_________________________________________________________
Спининг Завинаги...
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”