първи опити за воблери + малко въпросчета

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
solomon
Мнения: 345
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 11:02
Местоположение: Пловдив

първи опити за воблери + малко въпросчета

Мнение от solomon »

здравейте!

отдавна чета този форум и събирам информация за воблеростроенето.
постепенно си понакупих инструменти, сдобих се с материал т. нар. разпенено PVC и ето какво сътворих една вечер:
Изображение
Изображение

воблера е 4 см. за момента е плуващ, на първата снимка се вижда плаваемостта без да съм слагал олово вътре, а само арматура.

замислил съм производството на по-голяма серия, понеже разполагам със CNC router и мога да ползвам лазер.
искам да изрежа на CNC Router-a контурите на воблера и после ръчно да залепя двете части и да оформя тялото.
та в тази връзка и въпроса ми:
може ли да се използва неръждаема ламарина за лопатка на воблера, която е изрязана на лазер?
има ли някой контурите на лопатки и на воблери във векторен формат?
и как мислите дали има игра моето първо воблерче?


поздрави на всички воблеростоители.
А... Светльо Президьон альоо альооо....А... Светльо Президьон альоо альооо....
gabuu
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 29, 2010 14:55
Местоположение: Дупница
Обратна връзка:

Мнение от gabuu »

Раздалечи малко халките за тройките, защото така ще се оплитат. :wink: Иначе като за първи е доста добре, лопатките се правят най-добре от лексан, но и с това ще стане - няма да е проблем опитай... А за това дали ще играе ти тряба да ни кажеш след тестовете. :)
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Мнение от бай Мецан »

Виж в галериата на SKORPION има модели , които беше публикувал в предишна тема.
А доколкото знам на лазер може да се реже и лексан, трябва ти файл на AutoCad с моделите.
Успех
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
Аватар
chopara
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 21:09
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от chopara »

И аз отдавна си мисля да направя някой воблер с метална лопатка, може отражението да има добър ефект. Относно играта за воблерите, моя съвет е да с сдобиеш с някаква ваничка или леген с поне 1 метър дължина в който да настройваш воблерчетата :)
Аватар
Ivo75
Мнения: 209
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 17:04
Местоположение: Русе

Мнение от Ivo75 »

Айде и аз да си кажа.

Като за първи воблер е добре .Но според мен задължително ще трябва да му слагаш малко утежнение отдолу.Аз работя също с ПВЦ и съм забелязал , че не винаги тройките му стигат да има добра игра в течение и започва въртене и сучене.
Пробвой първо на някой водоем и чакаме резултати .
Моята риба си е моя.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”