Първите ми воблери самоделки

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от Mix02 »

maranzika написа:
тоя го правих преди 2 години и досега не съм му давал шанс да се докаже...Та гази много за местата, които обикалям ...
Изображение[/quote]
[/quote]
Илиянски, за да не го "преподобриш" в стремежа си да го направиш да "гази" по-малко, постарай се, и, ако ти е възможно направи "копие" на имитацията на "Щорм", но лопатката да с наклон 30-35 градуса, спрямо арматурата .
Успех в опитите!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от Mix02 »

quietriot написа:
maranzika написа:Аз па мисля че не трябва да се хвърляме да се кефим само на сърбите...Като гледам кви воблери правят някой български майстори,направо онемявам...Пък и са РЪЧНИ със сигурност,докато много от "вносните" воблери са правени не само на ръка... :wink:
Само формата бре Илиянски , няма за какво да ги боготворим ,нашите момчета не падат по долу но им липсва традицията и опита.
Моята логика е проста техните условия са копие на нашите, логично е, каквото работи там, да работи и тук , що да откриваме топлата вода.
Васко, с какво друго си приличаме със сърбите?
-Реките ли са ни реки? :cry:
-Природата ли ни е природа?
-Културата ли ни е култура?
-Взаимоотношенията ли са ни взаимоотношения?
Както един колега от Форума твърди, че "риба се лови там, където я има" и в тази връзка , ако ти е възможно да ми отговориш: защо наши съфорумци ходят в Сърбия на риболов на пъстървови обиколки, а не някъде из България? :roll: И какво Сърбия или която и да е друга страна, на Балканският п-ов предлага по-различни и по-добри условия за какъвто и да е риболов, (изключая Гребният канал в гр. Пловдив) от Б-я?
"Аз памисля, че не трябва да се хвърляме да се кефим само на сърбите..."
Съгласен съм, но уважението за положеният ръчен труд и измерим със стойността на :shock: :oops: :cry: :roll:
куки и халките за тях! А благодаря!
Илияне, завистта е най-големият кол в колелата на прогреса...(според мен) :mrgreen:

Мишо, извинявай, че се отклоних от темата, но не мисля, че би могло да се сравняваме със сърбите, по каквито е да е показатели, за съжаление.

Хайде със здраве, гответе се за откриването на риболовният сезон и ще издържим и психически... и този път ...
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от quietriot »

ще ти отговоря, нарича се народопсихология и тя е коренно различна при нас и тях.
а защо някои ходят там а не тук това си техен личен избор който не желая да коментирам :wink:
същата виждам постоянно в този форум в който повечето се познаваме от години и сме пили поне по една бира заедно , но това не пречи да си завиждаме да си говорим зад гърбовете и да се мразим, но иначе седим на едни и същи маси при повод...............какво да ти кажа повече ......народопсихология.... :wink:
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от don_misho »

За жалост и двамата сте много прави...и за жалост не виждам скоро нещата да се променят, просто защото нещата зависят само и единствено от нас...
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от Mix02 »

don_misho написа:Подготвям се и за другите видове речни хищници... :D
Изображение
Мишо, забелязвам, че вече ползваш поликарбонат с дебелина :shock: 1мм. Някакви претенции, забележки? Как е? Ако е на привършване да пращам още? Когат' има-има, когат' нЕма- нЕма и за мен... :roll:
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от don_misho »

Иво ,благодаря за предложението,но за момента имам 1мм и 1.5мм за около 100-150 лопатки,само воблери да ми се правят :D Митето беше ми дал преди време 2-3 парчета,мисля че са от теб или от Марко.
Телта ми гледам свършила обаче,че утре ще ходя да диря кантал и телоподаващо.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от koko7784 »

Със какво лепиш поликарбоната?Дайте някво парче 2,5-3мм. да пробвам и аз.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от Mix02 »

don_misho написа:Иво ,благодаря за предложението,но за момента имам 1мм и 1.5мм за около 100-150 лопатки,само воблери да ми се правят :D Митето беше ми дал преди време 2-3 парчета,мисля че са от теб или от Марко.
Телта ми гледам свършила обаче,че утре ще ходя да диря кантал и телоподаващо.
... и от двамата... :wink:
... аз ползвам предимно стоматалогична тел за моите дребосъци, ама и тя не е без пари...
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от don_misho »

Поликарбоната го лепя с поксипол както и плексигласа.Само че,задължително загрубявам основата на лопатката и няма мърдане.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от sleepwalker »

А вярно ли е, че безцветният Поксипол не е толкова здрав като "цветния"? Един продавач ми развиваше наскоро тая теория, но реших да питам и тука, ако някой знае :roll:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от Mix02 »

Колега sleepwalker,
информационната листовка и в двата варианти (сив и "прозрачен") лепило Поксипол е едно и също, дума по дума, данните-тоже!

На мен ми прави впечатление, че има разлика, на сегашното с едновремешното сиво лепило от марката по-горе.
Моля да получа отговор от колеги, работили с въпросното лепило преди 6-8 години (Fisherman66, ZLAK, pux...).
Благодаря Ви.
Успехи !
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от sleepwalker »

Да, предполагам, че на листовките така пише, няма да си излагат продукта я :lol: Почти ми свърши лпилото оня ден и сега трябва да вземам ново, та затова попитах. Ще пробвам тоя път с прозрачното да видим дали има разлика.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
10t
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 20:59
Местоположение: Чомаковци/Ботевград

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от 10t »

като че ли прозрачният поксипол по- бавно достига крайното си състояние. даже понякога и след няколко дни стои леееееко мек и се бели. може да е от непочистена повърхност или неточно дозиране, но при сивия не ми се е случвало. и все пак за лепене на лопатките не виждам алтернатива.
под боклука над мoста
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от don_misho »

Днес на работа ми се "отвори прозорец" и пребоядисах един миналогодишен доказал се щукотрепач,който беше бая понахапан :D
Преди лак:
Изображение
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Първите ми воблери самоделки

Мнение от sleepwalker »

Баси красивия воблер! :shock:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”