И аз да се похваля :-)

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от Mix02 »

sradkov написа: Изображение
Колега СРадков,
да продължа със съветите:
постарай се да правиш, ако ти е възможно, закръгленията на "арматурата" мъничко по-големи! В противен случай, когато окомплектоваш воблера с тройни куки с халки ще нарушиш целостта на лаковото покритие и по този начин ще постъпва вода във воблера! (А няма да ти е приятно да си изхвърлиш или сцепиш играчката след като е била почти готова!)
Забелязвам, че използваш очички като за "стример"-и. Имай предвид, че лепилото, което е на гърба на оченцето не е достатъчно. По тази причина се налага да сложиш допълнително лепило, като преди това свалиш старото с тампонче памук, (клечки за уши), напоено със спирт (от аптеката). Аз ползвам моментно. Също така, не е лошо да "вкопаваш" очичките в корпуса на воблера, ако ползваш такъв тип зъркели.
Смятам, че съм бил полезен.
Бъдете здрави!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от Mix02 »

don_misho написа:...макар че аз ползвам подцинкована тел 0.8мм от железарските магазини и съм доволен ,не ръждясва,леко потъмнява,но винаги след риболов като се прибера оставям кутията с примамките отворена няколко минути за да излезе влагата.
Пожелавам ти много риби с творенията!
Колега СРадков, ще прощаваш, дон_Мишо,
ще ти задам въпроса по малко нестандартен начин, пък ти, ако искаш ме разбирай правилно, ако искаш недей. Какво предпочиташ?- синджир-златен, 14 карата, или "самоковско тенеке" със "златна баня" :lol: ? Това относно поцинкованата тел, която използваш. Дори и да отваряш кутиите с примамките след риболов, за да излезе влагата, мислиш ли, че е достатъчно? Не желая да споря с никого, но за да не се нарушава цинковото покритие на "арматурата" сгъвките трябва да ги правиш с изолирани с мек материал дорници, или да имаш...глванична вана, за да "сгънеш" "арматурата" и да я поцинковаш. По тази причина, моят съвет е, започни да правиш арматурата на воблерите си с неръждаема тел, стоматологична такава или негорял(неизползван) реотан (кантал).
Иначе не намирам забележки по тях- харесват ми. Продължавайте да развивате Юго-Источната школа! Желая Ви успех!
Бъдете драви!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от don_misho »

Колега Mix02,абсолютно подкрепям мнението ти!
Хареса ми съпоставката ти за нещата понеже работя със злато :D и ми харесва това,че се стремиш към съвършенство!И аз съм си такъв типаж,обичам като правя нещо да е както си трябва и рядко допускам компромиси,но с тая тел зпочнах да ги правя по неволя понеже нямам много свободно време да обикалям да търъся кантал или зъболекарска тел и това ми падна за първо време тогава.Начинанието беше ново за мен евентуално ясно е ,че първите ми воблери ще са експериментални докато му хвана цаката кое как се прави и компромиса беше допустим.Реших да пробвам с тая тел и наистига до сега нямам ръждясала арматура ,а доста ги къпя воблерите.Ясно е че вероятноста да ръждясат си я има.От месец вече ползвам кантал,но вече съм по-уверен в изработването на воблера и няма място за компромиси!
Горния ми пост просто беше споделяне на опит и наблюдения.
Живи и здрави! :D
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от sradkov »

Здравей Mix02, да лепилото на очетата го махам и полсе с моментно лепило, наистина невинаги успявам да направя закръгленията за халките големи, но това предполагам ще го поправя с времето (нарастването на направените воблери). След като накуснах няколко халки установих, че тояно те ръждясват, не е проблем самата тел. Благодаря за съветите.
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от DKolev »

sradkov написа:... След като накуснах няколко халки установих, че тояно те ръждясват, не е проблем самата тел...
А би ли споделил, точно какви халкички ползваш? Като съвет към нас, какво да НЕ си купуваме :)
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от sradkov »

Ами на пакета им пише Royal, нямам никаква идея какви са.
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от Spinhead »

Най-добрите халки за воблери, които съм ползвал, купени от Пловдив са Колмик, а най-доброто и ефтино за арматура, което ползвам са електроди за заваряване на неръждавейка, около 60стотинкен е брой-1м. :idea:
Поздрави и успех в дялкането :wink: !
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от sradkov »

Поредното създание :-)
11 см. 12гр.

Изображение
harihito
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 21:04
Местоположение: София

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от harihito »

Колеги,слушайте този Mix 02 какво ви говори.Този е гений във воблеростроенето.От години го познавам,Иво се казва (няма да му кажа кой съм).Няма такъв филм да му се даде воблер за копиране и той да не го направи...Ама 1:1.Аз лично го слушам,за вас не знам...
По-добре паднал под бара,отколкото прав пред струга...
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от bai ves »

:wink: Колега, браво! Тоз последният и сом бяла риба ще лови, някой дърт распер. Не го мятай за щуки и ще имаш повече шанс... :fish2:
ПС! Направи им спокойно халките по 2-3 мм. Много тесни ми се струват, заради хубавата работа тези халки ще те изядат. :!: :wink:
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от sradkov »

bai ves благодаря за добрите думи, ще го пробвам само да се позатопли малко и леда да поразтопи по Дунава :D , телта за халките вече я коригирам. По-голям проблем ми е боядисването, вче повече се замислям за аерограф, но коледа мина :D
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от bai ves »

Ще го измислиш ти, може и на ръка, но малко повече време и око трябва. Пробвай тоз дългия да то направиш бавно потъващ, клонирай го.-.. :wink:
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от sradkov »

само да остане малко време, наработа нещо ни награбиха и няма време, този последния бях го напваил с една лопатка една лопатка една трета от размера му, играеше ужасно, сега я скъсих и е супер, за бавно потъващ ще се пробвам :D
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от sradkov »

5 gr.
Изображение

2 гр. плуващ.
Изображение
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: И аз да се похваля :-)

Мнение от Spinhead »

Пич, насочи се към по-големи размери......
на Воблерите, да не помислиш за друга хава!..... :lol: :lol:
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”