Самоделни Воблери

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
tntcom
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 22:24
Местоположение: гр Русе
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от tntcom »

Голяма занимавка e. Хубави очи имат.
p_zarkov написа:
te4osoma написа:Пич ,поработи повечко над девойките по баловете :D :D Другото е бош лаф работа :tup:

Поздравления.. :wink:
Бе и аз това му казвам , за всяко нещо си има време ! :tup:
това ако беше към мен, само ще кажа, че баладжийките може и да са ми дъщери. :roll:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от te4osoma »

sasho denkov написа:Благодаря колега специално за распер го правих , само трябва да намеря време да похвърлям ,че с тези балове никакво време не ми остава.
към младежа беше предния ми пост :D :D
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
tntcom
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 22:24
Местоположение: гр Русе
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от tntcom »

:lol: :lol: :lol:
@sasho denkov: Тялото си го направил добре - имаш усет. Това е половината път. Следвщата логична стъпка, ще е да обърнеш повече внимание на лопатката(виж предния пост на "Mix02"). Незнам защо ти е толкова дебела, но ако нямаш материал драсни ми номера си на лс и аз ще ти помогна тук. Чак когато ти се изяснят лопатките, колкото и телата, тогава си проектираш оловото в количество и позиция респективно центъра на тежест... :wink:
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от ynovi »

И аз направих един. Исках нещо, но се пооплесках с оцветяването и не се получи баш каквото аз исках... Нищо, следващия път... :lol:

ИзображениеИзображение
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

ynovi написа:И аз направих един...
:tup: Концепцията ми харесва. Аз бих сложил една идея по-малка лопатка :wink:.
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от ynovi »

pux написа: Концепцията ми харесва. Аз бих сложил една идея по-малка лопатка :wink:.
Мерси! Напоследък концепцията ми е да се опитвам да имитирам реален вид риба или да се доближа до нещо реално, колко мога разбира се.
Следващия мисля ма изпробвам да имитирам бебе-пъстърва. :lol:

За лопатките, като ги тествам в по реални условия, ако се наложи допълнително ги пилвам и ги прелакирам. Понякога се налага, защото дялкам различни по тип, вид и цели воблери, кото са и с различен вид лопатки, в зависимост какъвто смятам, че нямам или ми трябва и не мога да ги стандартизирам баш, поне не все още с моя темп на дялкате... Тоест, серия от еднакви не съм правил и затова накрая ги коригирам, ако трябва. :)
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от te4osoma »

ynovi написа:И аз направих един. Исках нещо, но се пооплесках с оцветяването и не се получи баш каквото аз исках... Нищо, следващия път... :lol:

ИзображениеИзображение
Еее екстра е :tup: :tup:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
TriteHiksa
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 12:53
Риболов: спининг

Re: Самоделни Воблери

Мнение от TriteHiksa »

Моля ви се,ударете едно рамо,щото нямам нерви вече...Всичките ми воблери правят спиралки във водата.От какво се получава това?!?
п.с Бих качил снимки ама явно съм пълен индианец и не мога да разбера как.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

TriteHiksa написа:...Всичките ми воблери правят спиралки във водата.От какво се получава това?!?..
Възможни са няколко причини:
- не добре центрирана носова халка -> решение: кривиш халката ляво-дясно, докато се стабилизира играта
- прекалено голяма по площ лопатка -> решение: намаляваш площта на лопатката и/или сменяш формата
- лошо позиционирано утежнение -> решение: няма :)
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от spoon23 »

Да,колегата PUX е прав! :tup:
Добре е все пак да покажеш и снимки за да те насочим по-добре към възможните причини.
Търсих,търсих описание как се качваха снимките чрез друг сайт,но така и не намирам темата.
Ако някой може да намери описанието за снимките,че се изчерпах вече :roll:
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
TriteHiksa
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 12:53
Риболов: спининг

Re: Самоделни Воблери

Мнение от TriteHiksa »

Мерси pux,при 2 от воблерите проблема е бил в халката и успях да ги оправя.Пипнах малко и лопатките де ама не мисля,че те са били проблема.Останалите обаче не поддават и са за брак :(
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Стонин МаХенд »

Oпитай да регулираш баланса с допълнително утежнение, ако си оставил "мегдан" за такова.
Друг вариант е да махнеш лопатите и да видиш без тях как ще са.
В някой случай това върши работа и получаваш перфектни лоук примамки
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от ynovi »

TriteHiksa написа:Моля ви се,ударете едно рамо,щото нямам нерви вече...Всичките ми воблери правят спиралки във водата.От какво се получава това?!?
Какви са тези спиралки, да не би воблерите да се въртят? Иначе, вече са ти казали почти всички причини и евентуални начини за коригиране. Иначе нямаше да е лошо да имаме представа за какво става дума. Някаква снимка, схема и обяснение къде си утежнявал и тнт..


Ето едно воблерче от мен, мисля, че ми е едно от най-сполучливите на външ. вид, от всички които до сега съм правил... :)
Изображение
njoyz
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Фев 26, 2014 18:03
Риболов: Spinning
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от njoyz »

Колеги, вие как правите фолиото- първо правите текстурата и после лепите, или след като го залепите правите текстурата.Аз я правя преди лепене, но докато го залепя я прецаквам и почти изчезва.Пробвах да я правя по-дълбока, но пък ме е страх да не го скъсам...
Legenda si bio, legenda ostao
Hrabrosti i postenju primer si postao
Narod ti vjeruje, narod ti se divi.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”