Джърковете "Ния"

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от bai ves »

Колега, това е конструкция на основата в примамката.
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от marto181 »

Май пак не се разбра какво имам предвид...
Ето за тези ушета говоря (оградени с червени кръгчета):
Изображение
В случая са ушета с резба като на винт за дърво... Не е цяла тел както аз ги правя в момента. На колегата са пак с такива ушета за това питам от къде ги е взел, че не мога да намеря ;)

Поздрави!
Хариус
Мнения: 2408
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Хариус »

marto181 написа:Май пак не се разбра какво имам предвид...
За това спецаиално много добре съм те разбрал и съм ти отговорил! Аз си ги взимам от щатите.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от bai ves »

:tup:
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от marto181 »

Ок явно и аз ще трябва от вън да ги поръчвам.
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от iordigd »

Здравей Хариус!
Нямаш си на представа, колко много ме запали по риболова с дъркове! А това, което си направил ти, е уникално! Джърковете са страхотни! Много ми допадна този вид риболов. Пръчките, с които работите са по-твърди от спининговите, а аз обичам да работя с по-твърда пръчка. По този начин мога по-добре да контролирам примамката и по-лесно да и придам играта, която желая тя да изпълнява във водата. Все още не мога да си позволя да си купя продходящи за целта кастингова пръчка и мултипликатор, но и това ще стане след време ако потръгнат нещата с риболова на джърк. Мисля, като за начало да си купя няколко джърка и ако успея да се справя да си направя сам още няколко бройки за проба. От снимките виждам, че си направил реплики на Zalt Z, а на Zalt нямаш и искам да те попитам, какво ти е мнението за Zalt джърка. Пробвал ли си го и дали си доволен от него за да си купя и един такъв като си поръчвам. Ще ловя с тях основно на Дунав и понякога на Янтра.
Благодаря за всичко, което си написал!
Жив и здрав да си!
Наслука през новата година!
Хариус
Мнения: 2408
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Хариус »

iordigd написа:Здравей Хариус!.....
Здравей колега, и благодаря за хубавите думи :)
Относно класическия Zalt , да ти кажа честно специално него никога не съм го имал, и може би затова и не съм се наел да го правя. Иначе доколкото знам и съм виждал, е добра примамка и лови.
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от marto181 »

Айде и аз пак с въпросите...
Залт З имитациите как ги правиш да потъват ? С каква скорост и посока ?
Аз направих 1бр. ама май много бързо потъва. Тествах го в домашни условия потъва с главата напред и с доста сериозна скорост.
Ето един клип на оригинала :
http://www.youtube.com/watch?v=6IAoxYcyKbM" onclick="window.open(this.href);return false;
Моя потъва една идея по-бързо и една идея с по-"наведена" глава.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от bai ves »

Марто, всичко ти идва от утежняването и от материалите. Повече практика и мисъл- по- добри резултати. Тук и да ти пишат и говорят, докато не го овладееш ще се чудиш само и възхищаваш.... :wink:
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от marto181 »

Това е ясно въпроса е дали няма някаква "универсална" рецепта или всичко е както го направиш ?
Съжалявам ако досаждам на някого с въпросите си, но нали за това е форума ?
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от bai ves »

Не ми досаждаш ами спамим на колегата темата. Ако имаше универсална рецепта, нямаше да има индустрия, ОК? Всеки щеше да си прави и О'хай.... , работи!!!
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от iordigd »

Благодаря!
Zalt джърка визуално ми стана интересен, защото има по-странна форма в сравнение с другите джъркове. В много случаи обаче това, което ми прави добро впечатление на мен рибата предпочита съвсем друго. :D Може би ще си взема като за начало два бавно-потъващи Zalt и Zalt Z за да се ориентирам как да ги водя.
Хариус
Мнения: 2408
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Хариус »

marto181 написа:Айде и аз пак с въпросите...
Залт З имитациите как ги правиш да потъват ? С каква скорост и посока ?
Аз направих 1бр. ама май много бързо потъва. Тествах го в домашни условия потъва с главата напред и с доста сериозна скорост.
Ето един клип на оригинала :
http://www.youtube.com/watch?v=6IAoxYcyKbM" onclick="window.open(this.href);return false;
Моя потъва една идея по-бързо и една идея с по-"наведена" глава.
Колега, извинявай но наистина не разбирам защо си се захванал да го правиш? Щом ми пускаш клип на оригинала, значи или си мислиш, че аз не знам как играе и как потъва, или може би нямаш опит с него? Ако е второто значи нямаш и необходимите наблюдения върху него, което е малко кофти, защото това означава да започна да ти обяснявам от А и Б и за оригинала и за репликата му, и защо така, а не иначе и т.н... и мисля разбираш, че някак не е нормално това. А и какъв хендмейд ще е това, ако не дадеш и нещо от себе си? Едно мога да ти кажа: никога, ама никога не можеш да го направиш едно към едно с оригинала във всяко едно отношение, като: форма, материал, утежнение, игра! Останалото и аз ти го казах и бай Вес ти го каза: опити, опити, тестове, евентуално риби и така.
Ако имаш някакви други въпроси или реплики по написаното от мен, ще те помоля занапред да ползваш Лично съобщение!
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от iordigd »

Искам да те попитам, с какъв размер примамки предпочиташ да ловиш 14, 17 см. или по-големи?
Хариус
Мнения: 2408
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Хариус »

iordigd написа:Искам да те попитам, с какъв размер примамки предпочиташ да ловиш 14, 17 см. или по-големи?
В кръга на шегата: с размер който лови :wink:
Диапазона на използваните от мен примамки засега е между 10 и 20 сантиметра. Но тук трябва да отбележа, че не само дължината е важна, но и формата! Демек, различни размери, могат да имат относително еднакво тегло, точно заради различната форма, а и ширината на примамката /погледната откъм гърба/ също има не малко отношение към нейното тегло.
Виж серия "Глайдери" на първа страница! Знам, че не съм написал кой-какъв размер и колко тежи и ще го маркирам като мой пропуск /занапред ще гледам да давам повече подробности/, но поне на външен вид смятам ще можеш да отчетеш разликите в дължината и съответно във формата. За съпоставка: най-горните 2 са един и същ модел в различен цвят, и са към 13см. и са около 65 грама /при хендмейда, никога не може да е точно :wink: /. Този под тях /жълтия с червената глава/ е ако не се лъжа към 17 см., а е с почти същото тегло.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”