Джърковете "Ния"

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Mix02 »

Хариус написа:
iordigd написа:Искам да те попитам, с какъв размер примамки предпочиташ да ловиш 14, 17 см. или по-големи?
В кръга на шегата: с размер който лови :wink:
Диапазона на използваните от мен примамки засега е между 10 и 20 сантиметра. Но тук трябва да отбележа, че не само дължината е важна, но и формата! Демек, различни размери, могат да имат относително еднакво тегло, точно заради различната форма, а и ширината на примамката /погледната откъм гърба/ също има не малко отношение към нейното тегло.
Виж серия "Глайдери" на първа страница! Знам, че не съм написал кой-какъв размер и колко тежи и ще го маркирам като мой пропуск /занапред ще гледам да давам повече подробности/, но поне на външен вид смятам ще можеш да отчетеш разликите в дължината и съответно във формата. За съпоставка: най-горните 2 са един и същ модел в различен цвят, и са към 13см. и са около 65 грама /при хендмейда, никога не може да е точно :wink: /. Този под тях /жълтия с червената глава/ е ако не се лъжа към 17 см., а е с почти същото тегло.
Мнооого поучително и изчерпателно мнение!
Въз основа на темата ти ще се пробВам да "те копирам" с някой джърк, или имаш против? Само не ме карай да те разпитвам кое, как и защо на Лични Съобщения - няма да има полза за другите, както и признание от някого! :idea: Истината боли! :idea:
Без лоши чувства!
БъдЬетЬе здрави!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Хариус »

Иво, не знам дали другите те разбраха, но аз все пак успях :wink:

Така, обаче ако може все пак да си продължа темата :lol: Вече не само мога да се похваля с перфектна игра, но и с също толкова добра визия и изработка. Проект "Слънчак", върху който работих дълго, упорито и изморително, вече е факт! Ето я и самата Ния, с малкото ново "Нийче":
Изображение

10 сантиметра, все още не съм го мерил на грамаж, но вероятно ще е около 25-30гр. Тотално моя разработка! Сори, ако съм разочаровал /само временно :wink: / любителите на по-хард джърковете, като мен, но баткото и естествено още и по-хубави снимки /защото тази е правена с телефон и набързо/ идат съвсем скоро :D
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Д-р Флекс »

Две красавици! Браво, Гена!!! :tup:
Последно промяна от Д-р Флекс на Пон Фев 24, 2014 23:19, променено общо 2 пъти.
Emilcho
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 16:19
дал Браво: 15 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Emilcho »

Щуките по Софийските баластриери много ще ги харесат. Браво, много ми харесват!
Научи човек да лови риба и той ще го прави цял живот!
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Д.Граховски »

Слънчака е станал уникален. Ако се навиеш да ми направиш такъв един и надценка ще ти платя.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от bai ves »

superb!!!
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от iordigd »

Знаех си, че ще има и още! :tup:
Изглежда прекрасно!
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Хариус »

iordigd написа:Знаех си, че ще има и още! :tup:
Изглежда прекрасно!
Благодаря! Мисля и че се движи също толкова прекрасно...ти ще кажеш :wink:

Днес се постарах /така и така е забранена щуката/ да онагледя свършеното от мен до момента и мисля, че се получи добре. Целта ми беше просто да покажа движението на новите модели и 1 от по-старите, както и примерен начин на водене на примамките. Уточнявам, че при джърка част от магията е не просто да го водиш по определен начин, а по-скоро да намериш най-уловистата проводка на конкретната примамка!
Надявам се да се е получило полезно и интересно.

Малък "Слънчо", мислех си, че ще стане 25-30 грама, ама нещо окомера ми май бяга и е станал цели 50 грама /което принципно е добре за такъма ми/, върху скромните 10 сантиметра:
Само подводен кадър:
Ето го и в голяма версия, както казах за "истински" джъркисти :lol: Стана малко по-труден за водене, но пък на мен ми хареса това. Добре е човек да има различен арсенал от примамки :wink:
Модел "Шамар" /така съм си го кръстил, но не е на Мишо шамара :lol: /:
Подводен кадър:
Това пък е от по-старите - много хубав глайдер стана, и определено една от любимите ми примамки. Назовал съм го "СЯГЛ" /съкращение от Само Я Ги Ловим :lol: /
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Plat1ka »

Страхотни, не ми се мисли като падне забраната зъбатките какво ще им се случва. Уникални примамки просто.
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Много добри Гена!Ще ги почнем на 15 април като обявят цялата забрана и определят свободните баластиери и водоеми.За мен някой по голям и по труден за водене :D
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от bai ves »

:tup:
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от iordigd »

Ето на това му се вика пълна програма! :D
Уникални джъркове, отлична презентация! Много се кефя на това, което си направил!
Ще ги гледам поне 100 пъти! Много яко! :tup:
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Хариус »

Да изтупам темата от праха, че нещо ми се наложи да мина през доста премеждия. След проект "Слънчо" /който малко доработих и доразвих/ реших да поработя и върху проекти "Змийчо" и "Кьости". Мисля че се получи задоволителен резултат:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Предстоят тестове за здравина. Ако има нещо пръчка, ще се вземат мерки, бъдете сигурни в това!
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от iordigd »

Фантастични джъркове си направил! Тази година щуките ще бъдат твои!
Уникални! Просто уникални! Имаш усет към риболова. :tup:
А тази люта змия коя риба ще смее да я захапе?!! :lol:
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Джърковете "Ния"

Мнение от Хариус »

iordigd написа:А тази люта змия коя риба ще смее да я захапе?!! :lol:
Хах.. :D Реших да експериментирам с нещо по-нестандартно. Стори ми се интересна идея /коята беше на моята партия/ и реших да я реализирам. Ще ги лови, няма къде да ходи :wink: Ако ли не, ще ги ползвам за крокодили като посетя Амазонка някой ден :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”