Лак за воблери CAB.

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Лак за воблери CAB.

Мнение от rangel_bac »

jackpot написа: Някой, навътре в нещата,
...
Ще е много полезно. Поне аз не видях да има такава тема, макар да чета отдавна във форума.
Е, то лошо няма някой да опише туй онуй, но за съжаление, или не няма хора списатели на щат, които да се заемат с такова дело.
Още повече цитираните "навътре в нещата" едва ли имат желание и време да обясняват за не знам си кой път.

Та, съветът ми е, колега, след като четеш отдавна /предполагам преди да се регистрираш/, събери и систематизирай полезна информация от този тип. Такава има много, макар и пръсната във времето и пространството.

За начало, а и за да не бъда голословен, аз намирам дървесина - липа - в Мр Бриколаж. Има я на летви с различни размери и дължина - 2 метра. Цените им варират от 2-3 до 5-6 лева, според размера. В същия магазин купувам Полиуретанв лак Луретан на Лакпром.

Поздрави и успех в търсенето!

П.п. не се сдържах да споделя възможността да се получи препоръка за купуване на да речем неръждавейка тел от магазинчето на бай Янчо, на кооперативния пазар, трети безистен, 2рата врата и това всичкото в Сунгурларе. Да ме прощават живущите там, ползвам населеното място само, за да изразя колко полезно би била тая инфомация за живущите в други населени места колеги :)
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Лак за воблери CAB.

Мнение от pux »

jackpot написа:...Къде може да се купи този лак?:

Изображение
тук

P.S. Търсачката на google работи! Т.е. можеше и сам да го намери за 5 сек. Също и за другите ти въпроси. Общо-взето от ebay можеш да купиш всичко - и очи, и смоли и т.н.
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Лак за воблери CAB.

Мнение от spoon23 »

Преди да поръчате попитайте в каква опаковка пристига лака :wink: има разлика м/у снимката и действителността. :fish4:
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Лак за воблери CAB.

Мнение от don_misho »

spoon23 написа:Преди да поръчате попитайте в каква опаковка пристига лака :wink: има разлика м/у снимката и действителността. :fish4:
Мдаааа.Тоя лак,който предлагат за КАБ, мисля няма нищо общо с КАБ! Първо,че го продават наливно,а не в оригиналната кутия и подвеждат хората със снимката, второ,че покритието въобще не е "Хард", дори на нитроцелулозните лакове е доста по-твърдо,да не говорим за полиуретановите. Това е моето мнение,всеки да си прави заключенията!
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Лак за воблери CAB.

Мнение от pux »

don_misho написа:..., второ,че покритието въобще не е "Хард", дори на нитроцелулозните лакове е доста по-твърдо,да не говорим за полиуретановите.
Някои наблюдения след ок. 2-3 месеца работа с въпросния лак:
- лака е гъст и за да се разтича равномерно трябва да се разреди до подходяща консистенция
- оригиналния разредител, според мен влошава качеството на покритието
- крайната твърдост на покритието се постига след мин. 3 седмици!, независимо, че изглежда изсъхнал :) - подобно е с повечето нитро лакове
- този тип лакове изискват ок. 8-10 слоя, за да се получи задоволително защитно покритие - така правят сръбските майстори, така правят и скандинавците - не мисля, че има причина да се съмняваме, дали е уместно....
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Лак за воблери CAB.

Мнение от don_misho »

Еми някои колеги,които го ползваха ще пишат,не искам да правя антиреклама или нещо подобно,понеже от пропионата им съм много доволен! Но фактите са си факти!
Васко,съгласи се,че с лак за 60-70лв. не може да става дума за "задоволително покритие"!!! Със същия успех ще се получи и с обикновен нитроцелулозен лак за 12лв, а да не говорим,че за същите пари с полиуретанов лак става бетон дори и с 4 ръце! Пипал съм финландски хендмейд воблери лакирани с КАБ хард, няма нищо общо с това,което се предлага тук.
Не искам да налагам мнение,просто споделям моето! Всеки сам решава с какво да работи!
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Лак за воблери CAB.

Мнение от pux »

:) Под задоволително покритие имах предвид покритие, което все пак може да се надраска от камъни и скали, но не се пука и е достатъчно здрави и пластично за да запази боята отдолу. Много японски серийни воблери за сума ти пари не могат да се похвалят със същото!

За лаковете за финално покритие на воблери - дълги години чета и се интересувам и стигам до убеждението, че пълно щастие няма. Всеки лак си има и предимства и недостатъци напр.: скоро се зачетох в TackleUnderground форума - там се обсъждаха така наречените MCU(Moisture-cured urethane) лакове т.е. еднокомпонентни уретани, които дават фантастично покритие като твърдост и визия, обаче струват над $50 литъра, и понеже се втвърдяват от влагата във въздуха - се сгъстяват необратимо за няколко месеца т.е. колкото по-интензивно ползваш, толкова по-бързо го скапваш. Подобен проблем имат и руснаците с LV1, ако си зачитал техния форум. Та там се обсъждаше, как точно се съхранява в кутията, като се пълни празния обем с инертен газ (аргон), който е по-тежък от въздуха и изолира влагата. Та така с лаковете :)...
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Лак за воблери CAB.

Мнение от don_misho »

Абсолютно съм съгласен с теб по този въпрос!Няма перфектен лак ( покритие,твърдост,защита и съхранение в едно) За това казвам,че до момента съм най-доволен от качеството на покритието от полиуретанов еднокомпонентен,който е ефтин,прави отлично покритие по параметри - удароустойчивост,еластичност,твърдост,гланц,издържливост на покритието при дълга експлоатация. Но за жалост съхранението му е трудно,понеже колкото повче разреждаш и отваряш,толова по-бързо сгъстява и го хвърляш. Двукомпонентните по лесно се съхраняват и може да се ползват по-дълго,но при тях покритието няма такава еластичност и след по-дълго ползване започват да се пукат! Чел съм и аз по чуждите форуми различни начини за съхранение на еднокомпонентните уретани и съм пробвал доста. За сега съм намерил оптимално решение с което да удължа времето за ползване. Затова казвам,че всеки сам си намира начините. А идеята ми по-горе беше свързана с цена-качество на предлагания от търговците тук КАБ лак.
alekst
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Май 21, 2014 15:04
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Лак за воблери CAB.

Мнение от alekst »

аз и двукомпонентния не мога да го съхранявам нещо. Вече 2 втвърдитела ми се прецакват
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Лак за воблери CAB.

Мнение от spoon23 »

Втвърдителите си заминават бързо и при всички предполагам.Пробивал съм капачката на метална кутия с втвърдител и така през отвора със спринцовка дърпах желаното количество.След това веднага запечатвах с тиксо отвора.Мисля,че така се получи по-дълъг срок на съхранение,но не съм си поставял за цел да засичам периода :tup:
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Лак за воблери CAB.

Мнение от Doktor-5 »

Колеги, от къде мога да си взема полиуретанов спрей. Намирам само в кутии с втвърдител, но не ми върши работа. Мисля да го ползвам за фидер върхове и трябва да се пулверизира.
В нета немога да намеря. :roll:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Пещерски
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 19:40
дал Браво: 60 пъти

Re: Лак за воблери CAB.

Мнение от Пещерски »

Здрасти Бате!
Ползвал съм такъв на Dolph's , мисля, че беше нещо АC 45 или 46.
Специфична работа е и може би трябва да търсиш вносител или представител на Dolph's.
Моя го купувах от Истанбул преди бая време.
Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”