Да се набутам между шамарите ;-))

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от p_zarkov »

От извесно време умувам върху това защо онова бяло Йозури хваща риби - до извод еднозначен не стигнах ! :lol: Само , че реших да му спертна една реплика с малки ,но съществени отклонения и да настоявам на нея . :wink: Щуклето я бе погълнало почти цялата ,едрият разпер -също .На него нямам снимка ,че бе неудобно и не рискувах да загубя телефона,че не съм му се порадвал още ,а и бяса мощно се мяташе насам-натам .В интерес на стината , не очаквах да провокирам качествена риба , а само неопитни и любопитни мъници . Умуването продължава ........................ :tup:
Изображение
Изображение
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от sradkov »

Прекрасен воблер, прекрасна риба :tup:
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от pux »

p_zarkov написа:От извесно време умувам върху това защо онова бяло Йозури хваща риби - до извод еднозначен не стигнах ! :lol: ...
Бих допуснал, без да съм го ползвал (нито пък смятам да го ползвам :)), че бялото "дзури" лови, защото:
1. Хората ловят с него :)
2. Тежко е и лети
3. Цветът все пак има някакво значение :wink:
Склонен съм да мисля, че всеки воблер, който влиза в горната дефиниция, би се представил не много по-различно...
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от p_zarkov »

pux написа:
p_zarkov написа:От извесно време умувам върху това защо онова бяло Йозури хваща риби - до извод еднозначен не стигнах ! :lol: ...
Бих допуснал, без да съм го ползвал (нито пък смятам да го ползвам :)), че бялото "дзури" лови, защото:
1. Хората ловят с него :)
2. Тежко е и лети
3. Цветът все пак има някакво значение :wink:
Склонен съм да мисля, че всеки воблер, който влиза в горната дефиниция, би се представил не много по-различно...

1. Ловят хората и на други качествени примамки , но атаките са повечето пъти на този воблер ( поне при мен )
2. На това високо ниво не ми се е налагало да го мятам силно , защото рибите са по-близо .
3. Имам четири цвята от модела на воблера , смятам , че см упорставал на всички , но бялото е фаворит .

Както се вижда от снимката само цвета прилича на оригинала . Моето копие гази по-дълбоко , по-леко е и лети по-малко и формата е издължена по-скоро наподобява Дуелски воблер .
Аз си мисля,че тази година водата не стана обичайнно бистра , както и остана дълго по-висока , това ме насочи към белият цвят и свалих воблера по-близо до рибата за да може да го забележи по-лесно .Факт е ,че имам риби и на друг бял воблер , но газещ по-плитко.Той съответно хвана по-малко риби .Ето го и него в действие :
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от pux »

p_zarkov написа:...1. Ловят хората и на други качествени примамки , но атаките са повечето пъти на този воблер ( поне при мен )...
:) Колега, ти колко качествени примамки имаш, които:
- имат сходно тегло при подобен размер
- имат подобен цвят
- ловиш поне толкова време с тях, колкото и с "дзурито" :)
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от Pike »

Хайде и аз да се набутам между шамарите ;)

Та за бялото, значи от това имам почти всички разцветки, но и на мен май най ми връзва на бялото:

Изображение

Другият ми фаворит от модела е пълната му противоположност, а именно:

Изображение

Без тези двата, не излизам ;)
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от p_zarkov »

pux написа:
p_zarkov написа:...1. Ловят хората и на други качествени примамки , но атаките са повечето пъти на този воблер ( поне при мен )...
:) Колега, ти колко качествени примамки имаш, които:
- имат сходно тегло при подобен размер
- имат подобен цвят
- ловиш поне толкова време с тях, колкото и с "дзурито" :)
Кастмастери и блесни с подобни параметри няма смисъл да казвам- те не са воблери , но са достатъчно спрягани в рибарските среди и са хванали доста риби на колеги .
Аз съм настоявал на Дуелският воблер миноу който е със сходна игра,тежест ,размер и кастинг , но не и цвят ! Имам жълт и този показан на картинката . Този воблер ми е сред фаворитите за течение и за распери :
Изображение
А относно бялото сега се сещам една случка от това лято :
Нали от скоро се занимавам с изработването на воблери и още не мога да преценя утежнението на някой нови измишлйотини , та реших да ги пробвам преди боя и лак ,че ако се наложи да ги изкормя и да корегирам утежнението . Викам си : "Воблер с куки се пробва най-добре "-така казват колегите воблеростроители . Слагам халки и куки и започвам да хвърлям . Много му се кефих как копае и тресе върха на спининга и докато си yмувам как е най-добре да се води и ТРЕССССССССССССССССС !!!!!!!!! МАлййййййййй трябваше да съм с памперс ! :lol: Имах чувството ,че мога да пакетирам адреналин за износ ! :lol:
По същество - хванах две хубави щуки и една откачих след като се изтреля и направи свещ , а имах и още един удър !!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: И това на този пробният , дето отдолу беше само на поксипол !После нивото на Дунав пощуря и мястото беше невъзможно за облавяне .Та знам ли ?! Дали да не спретна няколко заготовки с куки и пак там , защото скоро реката пак изглежда , ще придобие нормален вид ! :wink:
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от pux »

:) Думата ми беше само за воблери с тоя тип характеристика. Подобни модели имат Smith, DUO, Jackson, LuckyCraft, HalcionSystem напр. От така изброените не съм забелязал някой да ги ползва по Дунава - само Митко Тодоров с нелош успех лови на DUO ....
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от Милен Динков »

p_zarkov написа: Аз съм настоявал на Дуелският воблер миноу който е със сходна игра,тежест ,размер и кастинг , но не и цвят ! Имам жълт и този показан на картинката . Този воблер ми е сред фаворитите за течение и за распери :
От месец и нещо гледам тоя воблер и все още не мога да се престраша да дам 30 лева за воблер, но малко ми остава. Искам да те попитам имаш ли уловена риба на този модел - предполагам, че е 70мм? И дали си доволен от него в силно течение?

Аз се чудя за 70 и за 90мм - 90, че е по-тежък и ходи по-дълбоко.
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от p_zarkov »

Седем сантиметрови са ми и двете Дуелчета . Летят като стрела ( Йозурито по-се завърта при летене) и никога не ми се оплитал в куките както Трил и Йозури . В течение си е огън-бйй !Трудно се води от високй бряг . Повечето ми разпери са на жълтият с фосфорисциращ корем .
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от p_zarkov »

Понеже темата ми позамря ( голяма и дълга забрана ей ! :lol: ) , пък и адреса на снимките ми явно нещо се е бъгнал , реших да вкарам малко цвят с нови рибки от началото на този сезон . Дунавски дребни за сега .
Изображение
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от p_zarkov »

Та като съм казал дребни , нека да са дребни ! :lol: Техниката за цевета е -декупаж- много сложно , от карнавална шапка . Втори не бих напаравил ! Само спрей и боички , може и малко фолио за ефект ! Тази е от днес !
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от p_zarkov »

В последно време не ми се отдава да хващам риби :roll: .Не че не ходя , но или дребни или нищо ! Та Реших да експериментирам малко . Сутрин и вечер когато е най-тъмно се предполага , че най-едрите риби ще доближат брега за да папкат . Сигурно не ми виждат воблера щом не се хващат ? Те нали нямат само очи .................... Така , по същество . На воблер с проверена игра и хванал няколко риби направих светеща лента от прахообразен фосфор . Полях го с каниколит и го поръсих с фосфора . След изсъхване и осветяване той има достатъчно ясен сигнал в тъмното . Така , че сега няма да имам никакво оправдание за това , че не хващам Йедри :lol: ! Вижте сами за какво говоря :
Изображение
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от p_zarkov »

Този не сработи , може би рибите вече се бяха изтеглили , но по същият начин тунинговах и един ОУНЪР който хвана 50см бяла . А иначе пак на самоделки залових няколко дребосъка .
Изображение
Изображение
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Да се набутам между шамарите ;-))

Мнение от p_zarkov »

Тези са готови за срещи с рибите , само да се нормализира малко водата в Дунава , че нещо много се рзамъти тези дни !
Изображение
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”