Проблем с холограмното фолио

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
svil
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 16:34
Местоположение: Русе
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Проблем с холограмното фолио

Мнение от svil »

Благодаря ви, ще пробвам и двата начина.
stillg
Мнения: 193
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 0:30

Re: Проблем с холограмното фолио

Мнение от stillg »

Колеги, никой ли няма мнение по въпроса?
Моля, изкажете вашите мнения. Няма ли някой който използва холограмно фолио върху примамките си? С какво и как предпазвате фолиото?
tntcom
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 22:24
Местоположение: гр Русе
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Проблем с холограмното фолио

Мнение от tntcom »

stillg написа:...
Това че ги хермитизираш с лак не е проблем.
Това че нещо в процеса прави реакция, не може само по себе си да те откаже. С думи прости търсиш компромис м/у лепило и лак-(запечатка).
Рецепта:
1. С шкуртка достатъчно финна заглаждаш.
2. С минерален терпентин изтриваш.
3. Декорираш.
4. Запечатай. Ползувай си лак на водна основа, но ако ти казват да го разредиш лак90%/вода10%, то аз ще ти кажа да го разредиш 1-1 или 50%/50%. Лака който ползуваш, при всички случаи го сменяш. Би трябвало с две ръце да мине, при все че работиш с финно фолио и темпото с което посяваш примамките. Дори и лазурен смятам ще ти стане.
П.С. И, даваш време помежду да засъхне 24-48 или най добре 72 часа. Това че ти реагира може да означава много. :wink: . Недей да ги клепаш през 2 часа.
stillg
Мнения: 193
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 0:30

Re: Проблем с холограмното фолио

Мнение от stillg »

Колега tntcom,
благодаря ти много за градивно и позитивно изразеното мнение.
Всичко казано се взема на предвид и при първа възможност ще пробвам.
Нещо като марка за воден лак да ме ориентираш? Ако си използвал някой и си останал доволен.
tntcom
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 22:24
Местоположение: гр Русе
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Проблем с холограмното фолио

Мнение от tntcom »

stillg написа:Колега tntcom,
благодаря ти много за градивно и позитивно изразеното мнение.
Всичко казано се взема на предвид и при първа възможност ще пробвам.
Нещо като марка за воден лак да ме ориентираш? Ако си използвал някой и си останал доволен.
Аз все съм недоволен от лаковете и търся нонстоп решения, а със смола не е зле, но процесът е друг. Изкарах тежко дискова херния няколко месеца и скоро не съм се занимавал.
Не лош лазурен имаше в пласмасовите кофички с дръжка. Той е най обикновен на водна основа, защото трябва възможно наи-неагресивен. С друг ми надигаше фолиото и го набръчкваше.
Общо казано колкото повече разредиш с вода толкова по-тънко ще лакира, водата няма да навреди, тя ще се изпари оставяики само слоя с лак. Като изсъхне напълно тогава 2-ри слой. Температурата на съхнене също е важен фактор от не по-ниска от 15'- до към 35'. Стайната е идеална.
поздрави
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем с холограмното фолио

Мнение от Pike »

Колега stillg, нещо много си се напрегнал по празниците, а пък Dare и той малко те пали допълнително.

Не очаквайте хората със знания и опит да ви поднесат на тепсия всичко от раз. И те са минали по същия път и са научили нещата по трудния начин.
Да, би било хубаво помагат на начинаещите със съвети и напътствия и го правят, но все пак не издават всичките си тайни.

Вие от ваша страна нямате интерес да им скачате на въпреки и да се заяждате с тях, защото така съвсем нищо няма да ви споделят. Това, че някой има знания и опит, не значи че ей така ще ги раздава, трябва леко да ги предразположите и да им ги измъкнете :)

:tup:

PS. Ще почистя малко темата, че не отива на добре.
stillg
Мнения: 193
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 0:30

Re: Проблем с холограмното фолио

Мнение от stillg »

Вчера четох в някакъв сайт, да се запечата първо с безцветен гланц за керамика и след като изсъхне да се нанася лак.
Някой да е изпробвал този вариант с гланца за керамика?
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Проблем с холограмното фолио

Мнение от gele kapaciteto »

Гланц за керамика е пълна щуротия , и аз така мислех ама братчетка ми е зъботехник и като ми каза 900 градуса печене и :shock: :shock: :shock:
Аз правя зимни блесни с такова фолио , за сега бачкам с епоксидна смола двукомпонентна , Сешоар - за да става течлива и да бегат мехурчетата , но скоро ще пробвам с един мебелен полиуретан понеже времето за работа е ограничено когато играе температурата .
Ако има некъф ефект ще ви информирам .

п.п. за база също ползвам епоксидната , но смятам че секва боя или лак които имат остатъчна лепливост поне 1-2 часа ще свършат работа.

:tup: :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”