Алуминиево фолио

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
k99
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Авг 14, 2013 20:28
Риболов: Мач, фидер, спининг
дал Браво: 5 пъти

Re: Алуминиево фолио

Мнение от k99 »

pux написа:
k99 написа:...Ако започна да полагам слой смола между фолиото и боята има ли смисъл да поставям основа, при условие че между нея и боята/спрея ще има слой смола?...
Да, има смисъл от от основа! Колкото по-равна ти е повърхността в/у която лепиш фолиото, толкова повече ще изпъква шарката му и ще се залепва по равно и по-лесно. Балсата сама по себе си е пореста и мека и както и да я обработваш винаги ще има микрограпавини. Виж, ако ползваш твърда и плътна дървесина, фолиото може да се лепи и директно в/у нея, при положение, че е добре изшлайфана предварително.
Pux благодаря ти за съветите, наистина ще се възползвам от тях. Още повече разгледах темата ти за направа на воблери и това което правиш е уникално. Имам два последен въпроса:
1.Какво би ме посъветвал да ползвам за основа: бял грунд или смола/лак?
2. Подходяща ли е следната последователност за полагане на слоеве върху балсови воблери:
- смола/лак за основа
- фолио
- смола/лак
- боя/спрей за оцветяване и прикриване на ръбовете на фолиото
- няколко ръце смола/лак

П.П.
Воблерите с които експериментирам са за пъстърва (доста плоски) около 50мм дълги , две парчета балса дебели по 2.5мм, слепени едно за друго между тях арматура.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Алуминиево фолио

Мнение от pux »

k99 написа:1.Какво би ме посъветвал да ползвам за основа: бял грунд или смола/лак?.
Един слой много рядък лак, за да "запечаташ" дървото да не попива. После смола - смолата има предимство пред лака, че можеш да нанесеш само 1 по-дебел слой. Освен това се саморазлива и по-добре от лака изравнява повърхността.
k99 написа:2. Подходяща ли е следната последователност за полагане на слоеве върху балсови воблери:
- смола/лак за основа
- фолио
- смола/лак
- боя/спрей за оцветяване и прикриване на ръбовете на фолиото
- няколко ръце смола/лак?
Да, това е правилната последователност, според мен :).
k99
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Авг 14, 2013 20:28
Риболов: Мач, фидер, спининг
дал Браво: 5 пъти

Re: Алуминиево фолио

Мнение от k99 »

Pux благодаря за отделеното време и търпение.
Продължавам с опитите, а след 1 февруари (воблерите са за пъстърва) ще кача и снимки ако са уловисти.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”