Утежнение на изкуствена гъсеница / ларва

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Утежнение на изкуствена гъсеница / ларва

Мнение от sharko54 »

Здравейте колеги, не можах да намеря отговор, та да попитам как точно утежнявате гъсениците (ларвите)?
Пробвах да направя няколко, но или не игрят въобще, или се въртят, като пумпали. Питането ми е как е групирано утежненеието, на едно място в средата, или е разпределено на две места в средата или в двата края ?
Нещо не ми се получавт пустите гъсеници.
Моите с около 3 - 3,5 см., от балса и завършени са около грам, обаче не мога да докарм игра !?
Ако някой сподели опит ще съм благодарен. Като гледм снимки от нета мисля, че моите са малко по-извити от необходимото.
Качвам една снимка на колега от форума за онгледаване.
...
030804108.jpg
030804108.jpg (140.56 KiB) Преглеждано 2223 пъти
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Утежнение на изкуствена гъсеница / ларва

Мнение от Д.Граховски »

Проблема ти не е в утежнението. Щом се въртя и/или не играят, виж лопатката дали не е на криво. Носовата халка я наведи надолу не напред, промени ъгъла на лопатката и гледай да е права. Не прекалявай с утежнението. Сложи малко отпред и малко по-назад, така, че да се балансира и да потъва водоравно.
Но така като гледам проблема с играта идва главно от първите две неща.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Утежнение на изкуствена гъсеница / ларва

Мнение от pux »

Аз бих сложил утежнението на ок. 1/3 от носа на воблера, групирано и възможно най-ниско долу. Най-често въртенето на един воблер идва, когато утежнението е разположено високо. Всичко друго на гъсениците ми изглежда наред.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Утежнение на изкуствена гъсеница / ларва

Мнение от sharko54 »

Колега Д.Граховски, благодаря за отговора. Снимката е илюстративна, не е на моите творения.
Предвид поста ти мисля, че при мен проблема идва основно от преутежняване. Ще пробвам и да сваля носовата халка възможно най близо до лопатката. Направил съм нови два за проба, като изсъхнат ще тествам.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Утежнение на изкуствена гъсеница / ларва

Мнение от sharko54 »

pux написа:Аз бих сложил утежнението на ок. 1/3 от носа на воблера, групирано и възможно най-ниско долу. Най-често въртенето на един воблер идва, когато утежнението е разположено високо. Всичко друго на гъсениците ми изглежда наред.
Тези от смимката не са моите :lol:

При първите ми опите ги направих по-тънки и по извити от тези на снимката, и си прав че е възможно утежнението да прекалено високо спрямо оста на примамката. Новите са по-изправени.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Утежнение на изкуствена гъсеница / ларва

Мнение от Д.Граховски »

sharko54 написа:
pux написа:Аз бих сложил утежнението на ок. 1/3 от носа на воблера, групирано и възможно най-ниско долу. Най-често въртенето на един воблер идва, когато утежнението е разположено високо. Всичко друго на гъсениците ми изглежда наред.
Тези от смимката не са моите :lol:

При първите ми опите ги направих по-тънки и по извити от тези на снимката, и си прав че е възможно утежнението да прекалено високо спрямо оста на примамката. Новите са по-изправени.
Може и от прекалената извивка да се получава така. При преутежняването, играта се сбива по-скоро, аз проблеми с въртене съм имал при ненагласена лопата или прекалено малко тежест :D
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”