Рязане/изработване на лопатки за воблери ?

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Рязане/изработване на лопатки за воблери ?

Мнение от sharko54 »

Здравейте колеги, понеже изработването на лопатките за воблерите ми е много трудоемко, има ли вариант да дам в някоя фирма да ми нарежат (изрежат) някакво количество лопатки в различни модели и размери? Някой от вас дали е правил нещо подобно.
Питах в няколко фирми в Пловдив, които се занимават с лазерно рязане, като поисках да ми изрежат от поликарбонат но ми отказаха, понеже при рязането щели да се опушат лещите на машината.

Въпроса ми е, някой дали е ползвал услугите на фирма, която да му изреже лопатки за воблери, съответно от какъв материал са му изрязали лопатките и коя е фирмата.


Ще съм бладарен ако някой даде координати на онлайн магазин или на магазин в Пловдив, от където може да се купи стъклотекстолит в дебилина 0.5-0.8 мм. На по-малки листове или парчета.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Рязане/изработване на лопатки за воблери ?

Мнение от sharko54 »

Явно никой не прави лопатки за воблери и не купува материали :|. Наслука на всички.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Рязане/изработване на лопатки за воблери ?

Мнение от Д.Граховски »

Привет, почти всички, които правят воблери дават материял за рязане на разни фирми. Аз съм давал стъклотекстолит, също са ми отказвали на някои места. Ти от къде си?
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Рязане/изработване на лопатки за воблери ?

Мнение от jagger1 »

Плексиглас се реже на CO2 лазер без проблем. Фирмите отказват обикновено заради заявените малки количества. При работа с инертен защитен газ не е никакъв проблем да ти нарежат лопатки от 1 мм плексиглас (най-добре с техен материал). Ако искаш обаче примерно 100 броя само и то от няколко модела, може и да не намериш кой да ти ги нареже или ако намериш, ще ти искат повече пари.

Най-добрият вариант е да се организирате няколко човека и наведнъж да заявите по-голямо количество.

Навремето имаше в Пловдив 2 фирми, които изработваха лазерни машини за рязане и извършваха услуги по рязане. В София също имаше две фирми, които правеха лазерни машини за рязане. Едната беше Оптико-механичния завод , а другата беше в Илиянци (след пожарната).Но и за София и за Пловдив инфото ми е старо.

Друг вариант за решение е да питаш във фирми, които се занимават с рекламни надписи и режат букви. На Cut плотер също може да станат.

За стъклотекстолит на лазер ще ти отказват. Не, че не става, но много задушливо мирише и замърсява лазерните глави.

Трети вариант е на гравирна машина по шаблон, но някой трябва да ти изработи шаблона. Има гравири и с ЦПУ. Там шаблон не трябва.

Поздрави.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Рязане/изработване на лопатки за воблери ?

Мнение от sharko54 »

Д.Граховски написа:Привет, почти всички, които правят воблери дават материял за рязане на разни фирми. Аз съм давал стъклотекстолит, също са ми отказвали на някои места. Ти от къде си?
Аз съм от Пловдив.

Ще продължавам да търся. Благодаря и на двама ви за информацията.
Аватар
sme6ko83
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 19:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Рязане/изработване на лопатки за воблери ?

Мнение от sme6ko83 »

Пиши на този човек,от Пловдив е,много е точен и продава готови лопатки! https://www.facebook.com/permalink.php? ... __tn__=K-R
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Рязане/изработване на лопатки за воблери ?

Мнение от sharko54 »

sme6ko83 написа:Пиши на този човек,от Пловдив е,много е точен и продава готови лопатки! https://www.facebook.com/permalink.php? ... __tn__=K-R
Благодаря
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Рязане/изработване на лопатки за воблери ?

Мнение от at.angelov »

Колега във почти всички рекламни агенции където се занимават с лазерно рязане може да ти изрежат лопатки. Трябва да си начертаеш преди това на AutoCad или друга подобна програма файловете и им дадеш файл с разширение DWG или DXF. Освен лопатки по този начин може да се изрязват и шаблони за воблери , за оцветяване на парки и т.н. Успех :)
Malibu Kayaks X-13
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Рязане/изработване на лопатки за воблери ?

Мнение от sharko54 »

Принципно е така, но питах на няколко места и ми отказаха с обяснението, че при рязането на тези материали много се опушвали лещите на машините и за малко броки (на мен ми трябват около 30-50 бр.) нямало как да се направят.
Свързахсе с колега, който каза, че ще ми помогне.

Благодаря на всички, които се отзоваха.
Yavor_Paskalev
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Мар 23, 2020 20:10
Риболов: Риболов на кльонк, плувка.

Re: Рязане/изработване на лопатки за воблери ?

Мнение от Yavor_Paskalev »

Здравейте,
Аз мога да изработя лопатки по желана от вас форма иразмери от повечето материали.
Намирам се в София.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”