Видродиспут - ДайбЪ или Шибано ! То как тоя за яйцето ...

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Много мерси, Адашче за съдействието и извинения на Мунчо, че я подкарахме от неговата тема, ама тъй се получи...
Та.. на въпроса.
Тъй като досега никой не се е жалвал от Sol, Fuego, Certate, Luvias па камо ли от Steez бих помолил колегите, притежаващи тези благинки да се изкажат с технически доводи какви са им особеностите, както и всякакви други тънки подробности.
Имам предвид нещо такова:
За последните два дни с Екселъра забелязах, освен номера с бигела и още една особеност. При стегнат аванс, като започнеш да освобождаваш изведнъж изпуска - т.е. не можеш да го регулираш прецизно. Отделно реденето на влакното беше като "дунавски вълни" ~~~~~ :wink:
Как е в горния клас? Ако може и снимки - още по-добре. :D
Целта е събиране на достатъчно информация за избор на макара Дайва. Приложение на р. Дунав, ще бъде поставена вероятно на един жилав, къс Уаилдривър за работа с джигове и стикбейтове. :idea:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

sestrata написа: Целта е събиране на достатъчно информация за избор на макара Дайва. Приложение на р. Дунав, ще бъде поставена вероятно на един жилав, къс Уаилдривър за работа с джигове и стикбейтове. :idea:
И стикбейтове..?! Обичам хора,които се развиват непрекъснато! :D :wink:

Не мога да споделя опит за Дайва,но мисля скоро да стана притежател на SOL 3000.. Това ,което виждам като параметри ми допада и мисля,че няма да ме разочарова макарката.. :roll:
Павка,ти си купи различна/ някоя от по-скъпите/ ,че да можем да направим сравнение.. :mrgreen: :wink:

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
t28
Мнения: 593
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 14:05
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от t28 »

Живи да сте приятели...
Аз съм може би най-босия из между всички ви, но...
Все пак иде реч за даИбъ и рекох и аз да кажа - Павката все пак иска отзиви.. :oops:
Хабер си нямам мойта от кой клас е (виждам, че тук иде реч за среден и висок такъв), но благодарение на Др. Иванов ( :lol: ) се сдобих с това, поне според мен, бижу.
Моята е "Advantage 2000 A".
Имам я от около 30_на дни, но е вече на над 25 излета...
Миии, нямам думи... :oops:
Просто няма какво да кажа, освен, че просто прогледнах... :lol:
(Е разбира се с правилната комбинация - "Свети Кроасан"). :lol:

Още веднъж, моля за снисхождение, ако съм се изо(А)къл не където трябва... :oops:
There's room at the top I'm telling you still
but first you must learn how to smile as you kill
if you want to be like the folks on the hill
Yes , A Working Class Hero is something to be
If you want to be a hero well just follow me....
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Пичове,това,че Дайвите са по-тежки,поне за мене е предимство,защото това е така понеже са направени от по-здрав материал,още повече,че някави си 50-100гр.поне на мене не ми правят впечатление.Но моето мнение се заключава в това,че и двете марки са еднакво добри,при това са среден клас.Все едно да спориме кой е по-по-най между Мерцедес и БМВ,тъпо не мислите ли?!
hvani i pusni
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Тъй , ся за да не се тормозиме ногу , ногу ви предлагам да направите кат мен :idea: Начи купувате си един Туин Пауър 2500 и една примерно СОЛ пак със същият размер ( подчертавам със същият а не примерно по-малък или по-голям щото има същественна разлика между макаре 1000 и такова 2500 :idea: ) , врътите ги неколко месеца и увпоследствие пущате едната в шопа :lol: За мен лично дилемата съм я решил - Шимано в спомените 8)
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Ще си позволя да се намеся в спора.
1. IMHO ниските модели и на двете марки са пълен боклук. Като дайвата в това отношение води (приятели от щатско са ми носили подаръци и определено 20$ дайвите садоста по-зле от съответните шимана). Реално погледнато ниските модели и на двете марки са неприложими за спининг.
2. Бигела на дайвите се затваря с една идея по-леко от този на шиманата. Но там проблема е по-скоро в задвъдичното устройство. Ако искате истински щракащ механизъм, който наистина да пази бигела от самозатваряне си купете флюгер президент. Там пружината е наистина яка.
3. Реденето на влакното. Това вече е изродщина. Навивам си ПП, както е описано на кутията и се получава някакъв идиотски конус на всички възможни макари. Слагам едно олово тип морско, правя едно максимално замятане и навивам бързо - конуса се оправя и проблеми няма.
4. Аванс. За съжаление съм го усещал правилно само на СОЛ-а. На другите си макари не съм имал достатъчно голяма риба че да изпитам пълен кеф от аванса. Тука нямам мнение. Ама ми се струва че е малко по-... как да го кажа... динамичен може би или дълъг отколкото на познатите ми шимана. Това не е 100% плюс.
5. Износоустойчивост. Тука като че ли... Де да знам.. май най-ефтините ми макари са били подлагани на най-големи изнасилвания. Просто като се знам колко съм сръчен и че има шанс да се отъркалям в крайбрежната кал или в реката гледам да съм с по-прости такъми.
И може би ще се искажа малко крайно ама това ми звучи малко като спор дали ферари или порше са по-добри за офроуд.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

fori написа: И може би ще се искажа малко крайно ама това ми звучи малко като спор дали ферари или порше са по-добри за офроуд.
Крайно я :lol: :lol: Порше имат джип,а Ферари не :idea: :wink:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Я като сте се събрали сите разбирачи, да ва запитам нещо. Искам да си купя макара за по тежък риболов...Тежки примамки за Дунав и за морето...За марката съм се насочил...Само да ми кажете, ако имате впечетление от моделите...Колебая се между Салтига 3000, Сертейт 3000, СОЛ...Предимства - недостатъци, отзиви...А иначе от скоро съм собственик на едно Сертейт - че 2004, но нямам отзиви, щото не съм я ползвал....Ще я пробвам екстремно съвсем скоро и ще споделя вчепетления... :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

За тежък спининг обезателно макарата трябва да има означение "PG"! Ако не вярваш, питай Валери Хинков!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Ще го питам. Това хубаво. Но ме интересува като модели как са? Плюсове, минуси - кое по ще ми свърши работа... :oops:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Мунчо написа:За тежък спининг обезателно макарата трябва да има означение "PG"! Ако не вярваш, питай Валери Хинков!
:lol: Ице, тва PG кво значи?... да питам кат лаик същинский..... Проктър & Гембъл???
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Mи и аз незнам - тъй само съм чувал! Сигур "Псулиутно Глюпакоустойчива" :roll: :roll: :roll: ...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

:roll:... може би е.... "Пази се - Газим наред"...
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Вие нищо не разбирате :lol:

"Тъ Пъ Пъ Джъ" означава

Тъп Прост Пич Гъзар :lol:
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Аре сега една интересна новост. Неска в Янтрата неволно окъпах 2-3 пъти новото джапанско ТП 2500 /между другото - перфектна макара/ и с удивление не открих промяна в работата му. :!:
Странно... при 4000 има затруднено въртене, а при това 2500 - не. :roll:
Да не би да има промени в конструкцията... :roll:
Дали да не взема да ги разглобя и да ги сравня... :roll:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””