Спининг лига Пиринско - IV кръг класиране

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

Благодаря на всички за поздравленията! Радвам се, че бях за пореден път в компанията на такива свестни типове, и прекарахме заедно незабравими мигове. :D

Ся малко по-надълго да разкажа и аз за риболова, преди и след пиенето.

Вечерта в събота след като се настанихме към 18.30, със Стамен, Колето, Любо, Ники Блейдъра и Симо решихме да се разходим с въдиците, и да направим и ние една тренировка.

Край един огромен камък насред реката, място което същия ден са обловили доста хора, видях зрелищна атака на распер, който със сигурност не ме беше видял. Заметнах в обсега му с 4 см потъващо паче, но на първата проводка не взе. Обаче на втората....... взе с 10 метра пищене на аванса и се скри зад камъка, при което на мене ми спря :shock: часовника. Развиках се към Колето Пасарелски, да дойде да помага, но той не ме чул - бил е далече.

Помислих, че шансовете не са ми особено големи, с лайт въдица и 8 лб ПП, но задържах рибата под напрежение, и след по-малко от минута тя излезе иззад камъка в течението. Вече контролирах ситуацията по-лесно, и след 5 минути разходки още 3-4 взимания на аванс я уморих и докарах до мен.

Брега беше (слава богу) твърд, но малко висок, воблера беше на долната джука на рибата, и ме притвсняваше да я хвана за устата. Все пак някак успях с дъъъъълбоко навеждане (не се гордея с позата, в която съм бил :lol: ) да й бръкна в хрилете и да я изтегля на брега. Беше разкошен распер, 64 см и някъде към 2.700 кг. При откачането на воблера се убодох, и познайте какво потече от пръста ми? Чист адреналин..... 8) :lol: :lol: :lol:

Припомних си, че вечерта преди миналогодишното състезание Злати извади голям распер, над 3 кг, който хапнахме приготвен разкошно от Тошко Жеков, граф на Чирпан. Реших да подходя по съшия начин, за да тръгне нещо като традиция предната вечер преди състезанието да ядем риба. Звъннах на Злати да му кажа, че нося риба и да го попитам какъв резултат е постигнал миналата година, след успешното вадене на голяма риба вечерта преди състезанието. Той каза, че не е направил впечатляващ риболов след това, и аз приех, че и мен ме чака същата съдба. Малко се ядосвах се че късмета ми е дошъл 14 часа преди началото на състезанието, но все пак улова ме изкефи яко.

Вечерта пийнахме, хапнахме, бъбрихме, веселихме се и изобщо си изкарахме страхотно.

Използвам случая да благодаря на Злати за усилията, които положи за да организира нощувката на толкова много колеги, и на Тошко, за това че част от вечерта стоя до печката и тигана, вместо до масата. Гордея се, че ви познавам.

А за риболова на следващия ден ще разкажо по-нататък, ако има интерес.

Поздрави
Марто
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

Marto написа:
А за риболова на следващия ден ще разкажо по-нататък, ако има интерес.

Поздрави
Марто
Ти се шегуваш маи :)
За мен беше голямо удоволствие да съм сред вас и се надявам следващият път поне за 2 дни да мога да остана
А твоя разпер направо ми взе акъла ...
И искам подробности :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Marto написа:
А за риболова на следващия ден ще разкажо по-нататък, ако има интерес.

Поздрави
Марто
Има, има разказвай :) .
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Hi

Мнение от ASSENAS »

Браво Марто. Страхотна риба :D
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Аватар
Николай Славов
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Окт 20, 2007 14:55
Местоположение: София

Мнение от Николай Славов »

jazzmena написа:...... в тъмното се появиха някакви aliens дето главите им пресветваха. Като се доближиха, се оказа, че не били извънземни, а най-ми били едни русенски маниаци. Тия типове ни насилиха да продължим серията:
Изображение
Докато някои трескаво, се подготвяха да атакуват реката,на други очичките все още им бяха осветени от главите на "извънземните" :D :D :D
Изображение
Изображение
Последно промяна от Николай Славов на Вто Сеп 16, 2008 15:45, променено общо 1 път.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Знам си, че все в такъв момент ще ме хване някой... :?
Последно промяна от Marco Polo на Вто Сеп 16, 2008 15:57, променено общо 1 път.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
t28
Мнения: 593
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 14:05
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от t28 »

Николай Славов написа:
Изображение
Мамините душици на батко.... :lol: :lol: :lol:
There's room at the top I'm telling you still
but first you must learn how to smile as you kill
if you want to be like the folks on the hill
Yes , A Working Class Hero is something to be
If you want to be a hero well just follow me....
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Малко от русенската десантно-разузнавателна група :arrow:

ОГЪНЯ
Изображение
СКАРАТА
Изображение
САЛАТАТА
Изображение
БАРПЛОТА
Изображение
БАРМАНА
Изображение
ГРУПАТА
Изображение
КЪЩАТА
Изображение
ПРИДСИДАТЕЛА
Изображение
ЗАМ.ПРИДСИДАТЕЛА
Изображение
ЛОШИЯ
Изображение
ДОБРИЯ
Изображение
СПЯЩИЯ
Изображение
ПУРИСТА
Изображение
ТРАНСПОРТА НА ПУРИСТА
Изображение
ПЪРВИЯ
Изображение
РЕКАТА
Изображение
РАСПЕРЧЕТО
Изображение
СЪБРАНИЕТО
Изображение
СЪСТЕЗАНИЕТО
Изображение
ПОБЕДИТЕЛИТЕ
Изображение
и още малко тук :arrow: http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... id=7623663
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

t28 написа:Мамините душици....
Да ама после на вечерта след тази сутрин Магарко си легна рано , рано , наспинка си се и на сутринта за състезанието беше свеж като краставичка :lol: :lol: :lol:



пп - "на батко" , той по-малечок и от двама ни с Марко ама батко ни стана :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от koragroup »

Изображение


Ооооох тос риблофф как умаряяяя.....
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Жеков
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 20:08

Мнение от Жеков »

Marto написа:
Използвам случая да благодаря на Злати за усилията, които положи за да организира нощувката на толкова много колеги, и на Тошко, за това че част от вечерта стоя до печката и тигана, вместо до масата. Гордея се, че ви познавам.
Моля,
Удоволствието е изцяло мое - особенно, когато до теб има приятели на които можеш да разчиташ.
Що се отнася до печката и тигана, това си е професионално изкривяване. :lol:
Дано, рибката ви е харесала !
Поздрави на всички !!!
http://www.starividri.org/
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата...
Аватар
t28
Мнения: 593
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 14:05
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от t28 »

Павел Иванов написа:
t28 написа:Мамините душици....
Да ама после на вечерта след тази сутрин Магарко си легна рано , рано , наспинка си се и на сутринта за състезанието беше свеж като краставичка :lol: :lol: :lol:

пп - "на батко" , той по-малечок и от двама ни с Марко ама батко ни стана :lol:
Метай, метай сол у раната..... :evil:
Ма следващия път аз хубаво ще ва усвежа и двамата - не кат краставички, ам кат принцеси ще ми цъфнете на състезанието..... :lol:
Малиййй, следващио път нЕма да пропуща... :twisted:
There's room at the top I'm telling you still
but first you must learn how to smile as you kill
if you want to be like the folks on the hill
Yes , A Working Class Hero is something to be
If you want to be a hero well just follow me....
Аватар
S.Mankov
Мнения: 624
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 20:54
Местоположение: с.Бистрица
Обратна връзка:

Мнение от S.Mankov »

Страхотно сте изкарали направо ви завиждам, Марто поздравления барт ми направо се изцъклих като го видях тоя дзвер.... продължавай с разказа интерес има огромет.... :lol:
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

И такаааааа

На сутринта, омаян от чистия въздух и комбинацията от Бекс и „Зелена бисерна ракия” :D хапнах една супа набързо, и заедно с останалите по-ранобудни колеги нетърпеливо изчаках да се съберем всички и да бъде даден началния сигнал на надпреварата.

След като Стефан Зандера обяви условията на състезаниято и всички поеха към реката, аз заедно с още 7-8 колеги се отправихме надолу по течението, докато мнозинството от състезателите щурмуваха срещу течението.

Още с първите замятания в изтичалото на един вир на блесна Аглия Лонг 2 имах чудесен удар от едър клен или распер, може би около 1.5 кг, който след секунди се навря във водораслите и се откачи. :evil: Обнадежден, че съм налучкал още една работлива примамка продължих риболова надолу по реката и на мястото където вечерта извадих распера закачих един хубав костур. Спасил капото продължих надолу и в началото на следващия вир започнах да изреждам примамките от кутиите, без особен резултат. Тъй като местото беше дълбоко, реших да опипам дъното и сложих 4 см потъващо паче, която пуснах по течението до клоните на потънало дърво и с рязко обиране свалих на дълбоко. Последва мощен удар, аванс и рибата слезе на дъното. Опитах да я повдигна внимателно и постепенно, успях да спечеля десетина см и … линията олекна. Мамка му! :evil: :evil: :evil:

Превързах, сложих пак същия воблер, заметнах няколко пъти по същия начин, но вместо същата риба, вероятно хубав сом, извадих един распер около половинката, под аплодисментите на бед бой и на бай вес, които бяха на другия бряг срещу мен. Пуснах распера в торбата при костура, и с още по-бодра крачка продължих надолу. 8)

Засяках се с Мунчо, който от отсрещния бряг облавяше вира, и епизодично вадеше по някой кефал или щучка, и ги пускаше обратно. За него състезанието беше не срещу останалите риболовци, а срещу рибите, и при това без да ги убива, което заслужава адмирации.

Настигнах и изпреварих Симо, който се надлъгваше със едни щуки, и от една адски неудобна висока позиция започнах да облавям участъка вира пред мен. Мястото беше щукарско, с много нападали дървета, тихо течение и сянка. След като не постигнах резултат с блесните, сложих изпитаното вече 4 см паче и на първото замятане срешу дърветата отсреща, на първия оборот на Елселера нещо яко ми взе и започна да се разхожда из вира, взимайки по малко аванс от време на време. След първоначалните напъни рибата полека лека се умори и я докарах до мен, през лабиринта от корени и клони. Беше чуден кефал, в последствие измерен точно 45 см. Развиках се към Симо да дойде да помага, и той се отзова бързо. Хвана въдицата, а аз някак успях да сляза до едно дърво, чийто ствол на метър от нивото на водата беше удобен за стъпване, наведох се, Симо ми докара рибата и я издърпах нагоре за хрилете. Благодарих на младежа за помощта, оправих си такъмите, прибрах и кефала при останалите риби в торбата и продължих надолу… 8)

To be continued
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Марто,това майсторлъка ви е семейна черта...днес с брат ти скокнахме наблизо да повъртиме преди работа и докато аз още се разсънвах ,той дръпна 3 бързи щуки и отпраши на работа.Аз мощно се капотирах и чакам поправителния в събота.Браво и на двамата-ХВАЛА ДРУГАРИ! Поздрави и успех!
hvani i pusni
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””