III кръг на спининг лига Хоумлан (р. Марица) - фото репортаж

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

III кръг на спининг лига Хоумлан (р. Марица) - фото репортаж

Мнение от Pike »

На 31 Юли се проведе третото състезание от турнира по спинингов риболов за купата на "HOMELAN".

Времето беше подобаващо като за последния юлски ден, грам облаче на небето, яко слънце и жега. Добре, че по бреговете на р. Марица има плътна сянка, където да може да се скриеш да поемеш въздух и отново да се впуснеш в надпревара с рибоците.

В сравнение с миналата година реката беше по-голяма, а обитателите й бяха далеч по-срамежливи. От падналите дъждове, бреговете бяха силно обрасли с всякакви модели трънаци и храсталаци, и едно 30% от местата, които си спомням от миналата година бяха много трудно достъпни.
Милата година на състезанието се хванаха 3 вида риба (кефал, распер, щука), докато тази година сред улова ни имаше само кефали при това малко. Болшинството от колегите бяха с по една до две мерни риби, а само един или двама бяха с по 3 мерни риби. Дребен кефал имаше доста и ако не го стреснеш поема смело предложената примамка в близост до повърхността на водата.
След състезанието колеги споделиха мнение, че ако водата е била малко по-бистра рибата е щяло да бъде по-активна, но уви.

Класирането от състезанието може да намерите ТУК.

А ето и какво видях през обеквита на фотото:

Първата снимка за деня, всички видри вече са пристигнали, наточили такъмите в очакване на стартовия сигнал.

Изображение


Ето две русенски видри (Шамана и Лазар), които бяха на Марица от събота и за добро утро ни черпиха по един студен душ, а именно, че предишния ден е било пълна трагедия, само едно чукване.

Изображение


Ето една панорамна гледка към реката:

Изображение

Следва серия снимки от самото състезание:

Изображение

Изображение

Изображение


Тази е интересна, може да видите Zander-а и още няколко колеги участващи в спасителна акция по откачането на един уловист воблер, която завърши успешно :)

Изображение

Изображение


Тук разпознавам Крис, който е открил идеалната комбинация от място + сянка.

Изображение


Отново съм хванал Крис крачейки към следващото място:

Изображение


Изображение


Все пак става дума за риболовни състезание, да покажем и някоя друга риба :)
Това е моят скромен улов, един мерен клен с ТТДанни - 25 см. / 210 гр., хванах и два маломерни клена, които пуснах обратно във водата. Единият го гласих да става фото модел, но тъкмо го хванах на фокус и се откачи, и цоп в реката ;)

Изображение

Изображение


Следва малко лирично отклонение, сега като не иска да кълве рибата, поне да си пощракам малко.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Тази снимка съм е кръстил "Тунела":

Изображение


На някои места, където не бяха минавали колеги, от "водната управа" бяха сложили охрана, която не пускаше никой до водата:

Изображение


Изображение


На следващата снимка може да видите как воблерът ми се опитва да склони едно водно конче да каже къде са се покрили кефалите:

Изображение


Изображение


Ето и с какво бяха препречени част от удобните места:

Изображение


А докато ние гоним Михаля, пчеличките събират мед от тръни, за който съм чувал, че е страшно полезен. Къде ли е пчеларя да спазарим по един буркан мед?

Изображение


На връщане чракнах и един местен риболовец, който беше предпочел да съчетае рибилова с плажа:

Изображение


Дотук с риболова и реката, вече е 12:30 ч. почти всички колеги са на сборния пункт и е време да се претегли улова:

Изображение


Алеко води протокола:

Изображение


Zander-а се мъчи с кантара, който беше получил слънчев удар:

Изображение


А ето и част от такъмите, който си вземат дъх след тежкия работен ден:

Изображение


Цялото спортно мероприятие намери завършека си в едно кръчме на 2 - 3 км. от реката, където спретнахме една маса като за сватба.

Изображение

Изображение
(след тази снимки просто няма как следващият спонсор на спининговата лига да не е "Шуменско пиво")


Ето го и награждаването на победителите:

III място - Злати Крумов


Изображение


II място - Стефан Минчев

Изображение

Изображение


I място - Милен Нинов

Изображение

Изображение


А ето за финал и рибока, който му донесе златото:

Изображение


Това беше от мен за състезанието на спининг клуб "Стари видри" провело се на 31 Август 2005 г. на р. Марица.

Наслука
Pike
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

Браво Сашо! Чудесен репортаж!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Браво Пайк за хубавия репортаж и чудесните снимки!!!

Поздравления заслужават всички участници!

Риболова наистина беше много труден заради жегата и слабата активност на рибите. Състоянието на водата беше кошмарно - мътна вода, носеща всякакви боклуци, които се лепяха за линията и воблерите. Моето мнение за Марица е да не правим вече състезания в участъка на с. Мирово. По Марица има и други много по-рибни и дашни участъци. А и на Мирово това беше 4-то състезание на Видрите за 3 години. Мисля, че на всички е омръзнало мястото и трябва да се сменя. :idea:

Честито на Милен - доказа, че е един от сериозните спинингисти в клуба! Браво и на Мънков - салут, салут!! Мънков ще стане голям риболовец - евала пич! :D :D :D

Поздрави!
Стефан Минчев - Zander
Sa6eto
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 20:31
Местоположение: "Надежда 2"
Обратна връзка:

Мнение от Sa6eto »

Браво за състезанието и евалата на интернет доставчика че е спонсор...
MITSUBISHI GALANT V6 24V
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Много ме е яд че не можах да дойда! Снимките, реката и компанията са страхотни! Направили сте добро състезание с повишена трудност! Браво на Милен! Браво на Мънков!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Браво на всички участници и мерси на Сашо за репортажа!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Е-е-е-е-е-й ...тоя Милен е голяма напаст. Трая си , трая и накрая ни закла с тоя кефал. Наскоро хвана и трофейна пъстърва на Панега.........:roll:
Х-м-м-м , Милене , как ги правиш тези работи бе батко ?
А честита ти победа ! Още успехи ти желая!
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Благодаря за поздравленията! За мен беше също изненада, че съм в челната тройка, защото закъснях за меренето на рибата и не видях колко са уловили колегите (с Ели се бяхме забили много надолу и ни отне повече от 30 мин. да се върнем).

Тайната на успеха е упоритостта - до последно не се отказвах и облавях място след място...Улових първата риба - маломерка едва към 10:30, а печелившият кефал клъвна чак към 11ч.

Наслука на всички!
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Здравейте и от мен!
Страхотен репортаж за едно трудно състезание, както разбрах. Браво на всички и поздрави на "начинаещия" Милен .. :D :wink:

Наслука
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””