IV кръг р. Струма - Класиране

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

IV кръг р. Струма - Класиране

Мнение от Милен »

1. Мартин Дулевски - 1160 т.
2. Алеко Дянков - 740 т.
3. Александър Динев - 680 т.
4. Павел Иванов - 640 т.
5. Любо Атанасов - 610 т.
5. Стамен Дулевски - 610 т.
7. Станислав Мънков - 580 т.
8. Христо Иванов - 530 т.
9. Ваня Кирилова - 480 т.
10. Евгени Христов Maverick - 470 т.
11. Стефан Минчев Zander - 460 т.
12. Стефан Костов Левака - 400 т.
13. Константин Полихронов Theater - 250 т.
14. Виктор Кирилов Vikik - 240 т.
15. Владислав Тонов VLADKOrmoran - 200 т.
16. Даниел Крилов - 190 т.
17. Кристиян Топалов - 180 т.

Ето и точките за участие на колегите без улов:

Александър Въндев - 50 т.
Милен Нинов - 50 т.
Цецо Цеков - 50 т.
Lubo - 50 т.

Временното класиране след края на IV-ти кръг може да намерите на страницата на клуба: http://starividri.org/sustezania/2005/klasirane.html
Последно промяна от Милен на Пон Сеп 19, 2005 12:09, променено общо 3 пъти.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Разкажете малко повече за състезанието - класирането ми изглежда по-различно от обикновенно. По колко риби хванахте? Имаше ли големи тупалки? Аз за малко да дойда за бирата накрая но ме домързя...
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

Аре бе Алеко, напиши нещо, че ти идва по-отръки. С моя телеграфен стил само сухи факти ще преглъщат читателите-съфорумци.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Кво да разказвам?! Още не мога да проумея как се получи туй класирене? Направо съм безмълвен.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Алеко написа:Кво да разказвам?! Още не мога да проумея как се получи туй класирене? Направо съм безмълвен.
Бих казал, че си ги разбил :D Недей да скромничиш, ами разказвай!
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Марто президент,
Алеко кмет.
Оле.....
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
S.Mankov
Мнения: 624
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 20:54
Местоположение: с.Бистрица
Обратна връзка:

Мнение от S.Mankov »

Добре аз ще се опитам да разкажа нещата през моя поглед. Пристигнахме в село Земен в 7 часа, дооточнихме регламента и всеки се впусна в различни посоки. Около реката беше сравнително трудно да се лови щото бяха едни дерета едни бодли коприви... Още в самото начало видях една риба да се вдига на другия бряг заметнах и я хванах- направо се разтреперах-не очаквах риба в самото начало - това си остана и най големия ми кафал-малко под 30 санта. Продължих много обнадежден. Малко по нагоре и Ицо беше хванал един- и аз прецених че ше става риболов тоя ден!!! За други колеги нямах инфо. С Ицо повървяхме заедно до един момент и после го изгубих- в последствие разбрах че са ме изпреварили...По едно време ми удари втори клен и биде изваден успешно. Звъннах на Цандера той беше само с една риба и това ме надъха още повече. Само дето скъсах воблера... Сложих един друг и се набих в едни шубраци на едно място дето Ицо и останалите колеги го бяха подминали щото там само дето не беше закачена табела- Опасност за живота. Та слезнах аз в оня капинак и ме полазиха някакви дребни мравчици направо щяха да ме изядат щипят, хапят -полудях. Обаче нЕма отказване- замятам на воблера и тъкмо да го извадя от водата един клен към 25 прас обаче аз се ошашавих и го изтървах, викам си нищшо до втората изтървана риба няма да се ядосвом. Продължавам да замятам малко по нагоре и отново тряс закачам добра риба може би къде 30 санто повеждам я тръгва гадта към мене и оп откочи се тука вече "малко" се ядосах. Ама викам си нищо излезнах от тоя капинак и се набих в по горния тамо баче беше по добре и нямаше мравки- направо се чувствах комфортно. Замятам аз и отново шляп един клен тоя път със сигурност имаше 30 санта, а даже бях сменил едната тройка на воРбела обаче гадината се откачи в краката ми и тука вече някои колеги в близост до мен а може и в далечност да са чули благословиите по адрес на рибата у реката. После имаше още благопожелания защото си скъсах и тоя воРбел. Прецених че ще трябва да премина на блесна за да не влезна в преразход. Тако и направих и тука дойде изненадата- аз не очаквах по Струма да фана нещо друго освен клен а то зе че изкочи едно костурле- тоя път го извадих ама каква полза вече. Малко по нагоре хванах и две маломерни кленчета- не за друго ами за да ме дразнят. Оставаха около 40 мин- обадих се на Марто- щото си знам че може да ги е надърпал- той е като Алан Скоторн и Боб Нъд- трикратен шампион... та питам го аз и той вика три клена съм фатал. - А големи има ли? - Един малце под 40 санта и работата беше ясна! Тръгнах по обратния път и така и е хванах нищо повече. Срещнахме се отново с Ицо той също имаше два клена и един костур. Марто си остана с трите клена мисля че и Милен имаше три клена, а и Алеко. Левака пък може би си беше помислил че е на Панега и беше дръпнал две пъстърви. Стаме си беше направил мешана скара с пъстърва костур и клен. Имаше обща пет мерни пъстърви и горе долу толкова костура. Повечето риби бяха извадени на воблер. В крайна сметка заех 7 място и ми дадоха едно ворбелче, а и преди това всеки състезател получи по едно- и в крайна сметка компенсирах загубите. Обаче изтърваните риби още са ми пред очите и снощи едвам съм заспал- гадни клене много ме е яд че ги изтървах! Имаше и три или 4 капота, но като цяло състезанието беше добро, поне аз така мисла! посл отидохме в някаква земенса ккръчмичка и там апнахме и пийнахме, некои се поизпекоха на слънцето....и общо взето така завърши поредното събитие организирано то клуба! Аз съм доволен !
Поздрави и очакваме снимки!
Последно промяна от S.Mankov на Пон Авг 29, 2005 10:30, променено общо 1 път.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Стана много оспорвано състезание - рибата не беше активна, водата леко замътена и малко по-студена от обичайното за Струма в това време на годината. Това е заради изпускането на вода от Лобуш.

Поздравления за Марто!!!
Рибата трябваше да се търси - даваше предимно на по-дребни воблери. При мен нямаше слука на 4 и 5 см воблери. Само на 2,4 см и на 3 см. Хванах 2 мерни кефала 27-28 см и три маломерки
/пуснати моментално обратно/ - всичките рибета на воблери.
С Левака и Дани тръгнахме към кариерата на Земен където рибата беше малко и доста пасивна. То от резултатите се вижда....Но най-важното е че се събрахме заедно, половихме риба, обменихме опит помежду си и се почерпихме по стара традиция.

Поздрави на всички!
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Прекрасно състезание се получи, без изобщо да имам предвид собственото си класиране!

Всичко започна със срещата на мощна група Видри в ШЕЛ на Драгичево. Бая ни се дзвериха каките там, не бяха виждали толкоз народ със зелени фланелки на едно място. От там - към 6:20 - се понесохме към село Лобош, където в 7:00 се проведе първоначален инструктаж. Бе решено, че придвижването на състезателите с автомобили е допустимо и всички се метнаха по конете и отпрашиха надолу по течението.

Първоначално бяхме група от 4 коли и десетина риболовки и риболовци. Но на първата спирка в една запустяла нива не ми хареса и придумах Ваня и Виктор да се преместим още по-надолу, посока Земен. Щеше ми се да сме по-близо до вливането на Треклянска река, ама така и не стигнахме дотам, защото Вики откри добро място до някакъв мост над реката и се установихме там. Семейство Кирилови поеха нагоре срещу теченеието, аз тръгнах надолу. През цялото време бях сам, чак накрая, вече на връщане, срещнах Павката, Ели и Милен. Така че мога да разкажа само за себе си.

Първият удар и първата риба извадих още при първото замятане, съвсем близо до споменатия мост. Беше кефал в предучилищна, та набързо го щракнах с телефона и го пуснах да си учи детските песньоФки. Продължих да мятам на това място, но повече удари нямаше, така че се преместих ститина метра по-надолу. Първоначално ловях на воблер-бомбърка, с тъмносиньо гръбче и бял корем. След като обаче не регистрирах повече удари на него, сложих един по-малък, с червено коремче и кафяв гръб. На него хванах и първата мерна риба.

Така, местейки се надолу по течението, мятах от всяко удобно място. Ако до десетина замятания нямах удар, продължавах нататък. Някъде към 10:00 ч. извадих втората мерна риба и вече се поуспокоих, че няма да съм най-назад в класирането. Все пак две риби са си добър улов за мен, макар че си казвах: "Щом аз вече имам две, колко ли са хванали баш-майсторите?!"

Към 10:30 на едно доста неудобно място, където можеше само да се клекне на един крак, ми удари и третата риба. Още при удара усетих, че е нещо по-сериозно. Оказа се пак кефал, но над 30 см. Тайно се надявах да е някоя балканка, ама явно не бях достатъчно близо до Треклянска.

След тази риба продължих още надолу, но брегът стана много неудобен и почти нямаше къде да стигна до водата. През цялото време бях на левия бряг. Тръгнах обратно и се спрях още веднъж само на едно от предишните места, но нямах вече удари.
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Hi

Мнение от ASSENAS »

Да не сте изтървали Милен в класирането?
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Честито на победителите! Много се радвам за Алеко.
Завиждам на всички участници :cry:

ZLAK написа:
Внимавайте с воблерите , че са им остри тройките
Марто написа:
Ааааа, няма страшно, аз ги махнах.

Марто , представям си какъв улов би направил ако воблерите ти бяха с куки :lol: :lol: :wink:
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

ZLAK написа:Честито на победителите! Много се радвам за Алеко.
:oops: :oops: :oops:
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

ZLAK написа:Честито на победителите! Много се радвам за Алеко.
Завиждам на всички участници :cry:

ZLAK написа:
Внимавайте с воблерите , че са им остри тройките
Марто написа:
Ааааа, няма страшно, аз ги махнах.

Марто , представям си какъв улов би направил ако воблерите ти бяха с куки :lol: :lol: :wink:
Както вече е традиция, и аз да кажа честито на ВСИЧКИ победители!

А за куките, к'во да ти кажа, заместих ги успешно с Поскипол 8)
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Малко инфо от моя гледна точка:
В събота заминахме на една вила в с. Гълъбник - намира се между Г. Диканя и Извор. Помотах се малко и понеже не ме свърташе отидох на разузнаване. Към 17:00 бях под моста в Земен застанал на основата на една от опрните колони. Предишния ден се бях снабдил с една пиговка, жЛъта, №2. Да я видя как върти я метнах на не повече от два метра пред мен. Врътна се веднага, а отдолу една паст, аммм и кленчок над 30-те санта увисна на тройката. Откачих го и пуснах със заръката утре пак така да папка. Сложих тракалка и на задържане почти веднага се хвана маломерка. Смених веднага на жаба и пак маломерка. На аглии не буташе. Запалих колата и поех към Лобош. Спирах няколко пъти и мятах на различни воблери и блесни. Хванах още един клен към 30 см. на скакуец (имитация, да не си помислите нещо :wink: ). Успокоих се, че реката вече ми е ясна и не продължих да изследвам нагоре към Лобош, за да не плаша допълнително рибата. Някъде към 7 вечерта се паркирах на стената на язовира. А там опъната в права линия мрежа на около 50 м. от брега - от стената та чак докъдето взора ти стига. Сигурно да пречи - нямам друго обяснение за толкова дълга мрежа. Помятках малко на жълта и бяла тройки аглии, имах две плахи сторвания, една закачка в тръните под водата, един приличен костур и маломерка сулка. Стана осем и кусур и жената се обади, че мастиката вече се е стоплила.
На другата сутрин както винаги станах в 5:30, но докато си изпия кафето и мина през малката стаичка стана 6:45. От там газ, газ и в 7:35 бах в Лобош. Дръннах на Павката да питам к'во са се разбрали за колите, а той ми затвори. В последствие разбрах, че съм виновник за по-задното му паркиране, защото тъкмо в този момент дърпал някаква добра риба и той ха да вдигне телефона, ха да вдигне рибата, та нито едно от двете. Как да е, чух се с Алеко, разбрах, че може с бубу-та и след 10 минути се отзовах на предварително проучените места от предишния ден. Да ама ден с ден не си приличат. На пиговката още в самото начало две сторвания, после малко преди Стамен да дръпне костура едно подгонване от вероятно същия костур :lol: .
Преместих се малко по-надолу и смених на една двойка аглия с бяла холограма. На второто замятане дръпнах костур. Баси костура - 80 гр. с плика. Пак по-надолу дръпнах претенцията ми за бонус "Най-малка уловена риба" в състезанието (довечера и снимка ще сложа), но настояванията ми бяха подминати от съдии и колеги :lol: :lol: . И аз като Мънков почнах уекичко да се нервирам. На едно много перспективно място изпикирах каръка в една коприва и на патешко ходене едва ли не стигнах до водата. Бях сменил вече на жълта жаба, заметнах леко и я оставих течението да я закара на петдестина метра в началото на плиткаж. Там навих малко и задържах. Придърпвах напред назад с върха и на третия "оборот" нещо удари много добре. Засякох и по подскачането над повърхността разбрах, че е пъстърва. Тръгнах да навивам, а съпротива никаква. Реших, че се е откачила, намалих скоростта, пак никаква съпротива дори от воблера. Реших все пак, че рибата още е закачена и пак занавивах по-бързо. Вече я видях, тръгнала нагоре по течението като улава, дори корем на влакното беше направила, докарах я или пък тя се докара току в краката ми, започнах да я насочвам към плиткото, но се дръпна, скочи във въздуха, откачи се и по всяка вероятност плезейки ми се отпраши нанякъде. Ами т'ва беше. Останалата част от състезанието прекарах в псуване, провиране през тръни и коприви и марш на скок, че бях на около 5 км. от колата.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Re: IV кръг р. Струма - Класиране

Мнение от Милен »

Временното класиране след края на IV-ти кръг може да намерите на страницата на клуба: http://starividri.org/sustezania/2005/klasirane.html
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””