Турнир по спининг "Купа Ники Киров"

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Турнир по спининг "Купа Ники Киров"

Мнение от maznislav »

Остана ми малко време и аз да се изходя по въпроса :)
Стана прекрасно събиране което е традиция когато се съберат на едно място много хубави хора , прекрасна река и по много неща на масите :)
В събота следобед започнах на бързейте под Княжево и първия час нямах дори опипване - бях взел само го-големи воблери да не се изкуша да ловя с УЛ -та - не че кефалите не бяха близко до брега - просто този път бях отишъл за нещо друго :)
Е нагазих над един дълъг и силен бързей и пробвах няколко воблера докато не видях в кутията неизпозван воблер Ecogear MW72 в тази разветка
Изображение
Та пуснах го аз по течението по4ти 30 м и започнах да го обирам с лек туйч - воблера се шмугна под течението и ясно усещах вибрациите му. Не след дълго при поредното придърпване воблера не помръдна подръпнах по-силно и усетих така характерния удар с чук :) От среща имаше някакво вивотно което веднага се навря в най-силното течение като мойте опити стигаха до това да успея да го искарам до повърхността , но това на 20 м не беше никак лесно. Така близо 2 мин се борих и когато усетих, че поривите на рибата намаляват реших да се преместя перпендикулярно на бързея и да се мъча да я вадя от там.. направих 2 крачки и промених ъгъла ... и рибата е откачи. :cry: :cry:
Ядосан пррибирах воблера доста по-бързо от нормалното покрай основния бързей когато нещо го отнесе... брех 2 удара на 1 проводка - оказа се бебе расперче към 35см.
Изображение
Продължих срещу течението и пак почнах с експериментите - без успех. След около 50 м в друг голям бързей при перпендикулярно хвърляне нещо грабна воблера показан по-горе и го понесе по течението. Този път имаше хубава засечка и .... рибата въобще не го отрази това - с пръчка ( кроа авид 2,30 3,5 -11гр) сгъната почти до дръжката рибата натискаше и развиваше аванс в посоката която си беше наумила ... след около 15 сек просто се откачи :cry: :cry: :cry:
Е такъв карък скоро не ме беше хващал...
Вечерта е ясно - хубави хора, мноо ядене и пиене и даже имаше време за литературно съчинение изрецитирано по уникален начин от колега ( евала за майсторското писане)
В неделя сутрин още с 3 -тото хвърляне реализирах 40 см кефал на двуделно чупещо Ъгли , но изненадата предстоеше.
В тънък бързей на CK -то имаше хубав удар и не след дълго се показа странна риба засмукала цялата 3 -ка която не е никак малка :)
Изображение
Не ги познавам тез мирни риби ама колегите казаха ,че било морунаж.
Продължих с няколко кефала педарки на различни воблери , а към 10 като напече невъобразимо се кротнах с други колеги под сянките и тествахме с кеф от кутията на Пери от Варна воблерите Zalt :) истинско бижу за щукарите :)
Такива бяха емоциите - благодаря на всички за това уникално преживяване.
До нови срещи.
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Турнир по спининг "Купа Ники Киров"

Мнение от Алеко »

Zander написа:
Алеко написа:

Лично аз останах и в двата манша капо, без почукване даже. Сутринта в събота на тренировка над Елхово извадих един мерен и един маломерен кефал и това беше за двата дни.
Алеко, казах ти сутринта, че като понапече слънцето реката, и като стане шарена сянка, рибата ще почне да кълве повече! Така и стана....., Иван /БНР/ ме послуша къде да застане, а и затова, че клена ще тръгне като напече слънцето - и виж колко риба извади!

Поздрави
Ами аз не съм спирал да мятам. Когато напече към отсрещния бряг, се размахах като вятърна мелница, ама без никакъв ефект.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””