V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от баш майстора »

тва "девствен колан/пояс" ли е? :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
HAPPY FINE
Мнения: 477
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 14:02
Риболов: Спининг
Местоположение: София

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от HAPPY FINE »

баш майстора написа:тва "девствен колан/пояс" ли е? :lol: :lol: :lol:
Не. Не е "девствен колан/пояс"

Майсторе, девствеността се брани само с такова нещо:

Изображение

:lol: :lol: :lol:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от баш майстора »

тва по скоро ми прилича на нещо за отнемане на такава ама щом казваш... :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от Мунчо »

С това нещо мога да излезя срещу всяка девственица! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от ecoplast »

от тук:
http://www.masterfishing.bg/index.php?p ... ing_type=6" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
къде ги тез големи риби?
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от quietriot »

ecoplast написа:от тук:
http://www.masterfishing.bg/index.php?p ... ing_type=6" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
къде ги тез големи риби?
рибите не са , той е малък :wink:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от Мунчо »

Стоянчо, действително не изглежда особено обещаващо... :lol: :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
HAPPY FINE
Мнения: 477
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 14:02
Риболов: Спининг
Местоположение: София

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от HAPPY FINE »

quietriot написа:рибите не са , той е малък :wink:
Мунчо написа:Стоянчо, действително не изглежда особено обещаващо... :lol: :lol: :lol:
Господ така е решил. Божа работа. :wink:

Пичове, като ги натръшкам рибите, дали това от снимката е достатъчно здраво ...

Изображение

... или най-добре утре да взема с мен 30-35 метра корабно въже.

:lol: :lol: :lol:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от Plat1ka »

Не се притеснявай. Аз ще вървя след теб и ще ти ги събирам :)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от Мунчо »

HAPPY FINE написа:...
Изображение
...


Стоянчо, подобни атрибути съм виждал във филмите от поредицата "Магма Максимум Перверзум". :lol: :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:
HAPPY FINE написа:...
Изображение
...


Стоянчо, подобни атрибути съм виждал във филмите от поредицата "Магма Максимум Перверзум". :lol: :lol: :lol:
мдаааааааа топките отзад а куканите на макарите отпред :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ato
Мнения: 332
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 0:20
Местоположение: Русе

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от ato »

няма ли репортаж за състезанието колеги?
Луд умора нема, яко обикаляне по реката му е майката
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от pi4a94 »

Ще има,но героите са уморени.
Аз да покажа моята гледна точка.
Сутринта в 04.16 ставам като торпедо,хапвам и взимам багажа.Излизам от входа и на 10 метър се сещам,че не съм взел пръчката :shock: газ и почти със злом отворих вратата на апартамента,взех и продължих в пълен състав.Последва път до мястото в хубави приказки и раздумки.Стана почти 8 часа,а ние имаме още малко път.Стигнахме мост.Не беше обаче този на събирането.Както и да е имаше и други като нас.Облякох се както трябва и тръгнах нагоре по реката.Тя бистра и лежерна...Започнах да замятам.След малко се появи Стефан Минчев.Викам си това не е случайно,значи има риби.Прерових мястото и се преместих до него.Поговорихме си и той каза,че малко по-нагоре има бент и там е хванал вчера някакъв огромен кефал.Послушах го.Тръгнах нагоре и видях едно място под бента с паднали дървета.Реших да се сборя с трънаците и да не преча на човека до мен.Слязох до реката.До мен паднало дърво и точно отред е дълбоко.
Изображение
Аз лових от горната страна на дървото.Реших да ползвам плетеняк.Смених няколко примамки,неще.Сложих бомбърка Видра и реших,че трябва да подам образцово и так на дървото над водата...скъсах и стана една бъркотия с плетеното стана зверско оплитане...резнах с нож и вързах директно вирбел без повод.Дойде ми на акъла да сложа доказал се воблер Асакура С Хорнет 42мм сив с розаво коремче и да заметна последен път в обратните течения и бързея...започвам водене и другото което си спомням беше,че пръчката стана на кръвай и то сериозно...аванса пищи яко и се мъча да овладея рибата...Правеше яки пориви към бързея...най-накрая си показа главата...огромен за мен поне клен...като амур беше.Колегата до мен Патер му викнах с отчаян глас:Кеп имаш ли?Отговори ми отрицателно.Ами сега... :shock: Наджапах юнашката като по горе споменах,че не беше плитко и продължавам да се боря с дивака.Осъзнавам,че на този воблер нямам контри и викам на глас баси...и заедно с това разни викове да не отива в клоните...голям смях съм бил сигурно.Докарвам го до мен почти и той пак събира сили и пак аванс...така два-три пъти.Накрая дигна глава над водата и успях да го гепсам здраво зад врата.През цялото време из главата ми бяха случките с тръскане на глава на големи кленове последвани от откачания...от това се опасявах много.Излязох от водата с рибата и го оставих на брега за снимка.Краката ми трепереха като есенен лист.Адреналина ми беше на МАХ и с треперещи буквално ръце направих 2 снимки на рибата.Пак се обърнах към колегата Петър дали има рулетка.За щастие имаше.Взех рибата и по едни камъни стигнах до него.Премерихме го.До края на опашката беше 48см звяр...нямах думи...
Изображение

Изображение
Няма да забравя как не можех с една ръка да го хвана целия също и борбата.Това ми беше личен рекорд...Рибата беше толкова преживяла и така се бори,че реших да я пусна.Дано даде добро поколение занапред!Сложих я във водата и след две поклащания отпраши грациозно към дълбокото...чувството е неописуемо...
Продължавах да треперя целия.Искам да БЛАГОДАРЯ на Петър за услугата!Взех си пръчката и тръгнах нагоре.Обадих се на Емо Петков и му се похвалих.Някак си тази риба ми стигаше,но продължих да хвърлям.Последва една много яка брада на плетеното и го скъсих с 20м поне...беше виновна макарата.Продължих нагоре да опознавам реката и ми се обадиха да отивам към колата.
Ето снимки

Първо място
Изображение
Мястото на събитието.
Изображение
Патера до мен
Изображение
Дълъг вир
Изображение
Местенце
Изображение
След моста
Изображение

Последва мерене на улова и тогава осъзнах,че аз нямам тегло на рибата...Нямаше начин на место да я измерим.Срам не срам казвах,че съм я пуснал и имам само дължината.Казах дължината и г-н Минчев вложи опита си в тегло на клен 48 см.Стори ми се много точки получих...но имах свидетел това беше най-важното.
Класиране:
Първи:Стефан Минчев с 2 распера и 4 клена
Втори:Колега от Русе,но не му запомних името :oops:
Трети:се оказах аз :oops: само с една риба.
Получих толкова похвали и поздрави,че нямам думи...БЛАГОДАРЯ ВИ ПИЧОВЕ :!:
След награждаването хората на поляната намаляха значително.Похвърляхме по малко и срещнахме бат Любо Шампиона с яка риба:
Изображение
Заведе ни на мястото с Митичните и хвана по-малък...
Изображение
След хиляди замятания се беше заинатил да кълве нещо.Видях на горния вир бухания от распер.Опстрелвах,но само удари на костури,но не се закачиха.
Този кръг много ми хареса,нищо че бях гроги вечерта.Видяхме се полафихме,ловихме риби.Какво му трябва на човек повече!

ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от jazzmena »

Мина още един кръг от състезанията на клуб "Стари видри" - спининг лига "Brother - на ваша страна" 2011.
Със съжаление и с приятна умора се разделихме в Събота вечерта. Ето моя кратък разказ:

Всичко започна по тъмни доби - взех Васко Quietriot и Пепи Plat1ka и газ към Чомаковци да качим друг риболовен герой - Станислав stancom. В уречения час се събра внушителна група видри и приятели. Номерата на колите бяха от цяла България. И как не - прекрасен есенен ден, хубава, макар и маловодна река.
Изображение
Имаше време колкото да си стиснем ръцете, да спретнем такъма и да облечем гащеризоните. нашата група избрахме левия бряг, надолу по течението.
Някои сомаджии бяха приготвили големи кепове за големи риби:
Изображение

Други побързаха да натопят примамките и разбира се хванаха първите мерни рибки:
Изображение

Отсреща Пламбони обстрелваше едни корени и улови щучка, която се оказа малка и не се зачита за класирането.
Изображение

Аз се движих с Пепи надолу по брега, като облавяхме переспективните места. След неговите два клена в началото, имаше пауза. При едно подаване в плитчина имах удар и поведох нещо, което се оказа щука около 35 сантиметра. Малко по-надолу видях от високия бряг около едни върби група от много добри кленове, но бяха недостижими без да ме усетят. В едно място с обратно течение точно на метър преди да извадя примамката имах удар и излезе неголям костур. Дръпнах и две кленчета около границата 25 сантиметра, които обаче пуснах без да премеря. В самия край на състезанието закачих едър клен който вземаше даже малко аванс, но за съжаление се откачи на пет метра пред мен преди да мога да го премеря и претегля. Все пак съм доволен от реката, макар и без някакви изключителни риби.

Разбира се след риболова имаше и награждаване на победителите:
Изображение

Купата отново бе в ръцете на Стефан Минчев, който бе уловил няколко големи клена - най-големия около кило и двеста.
Изображение
Поздрави и на Сашо, който успя да се класира в челната тройка.

Естествено след официалната част имаше и софра с шеги и закачки:
Изображение
Изображение

На връщане да изпроводим Станко, се отбихме по неговите ловни полета и дръпнахме по още няколко клена, което естествено ни гарантира прибиране на фарове.

До нови срещи! :D
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от Zander »

Класиране V кръг спининг лига "Brother:



1. Стефан Минчев - 5380 т.
2. Антони Симеонов -2210 т.
3. Александър Ладовински - 2200 т.
4. Нелко Мирчев -1740 т.
5. Даниел Йорданов - 1730 т.
6. Петър Лаков - 1350 т.
7. Пламен Милев - 1020 т.
8-9. Емил Петков - 820 т.
8-9. Михаил Михайлов - 820 т.
10. Бончо Янков - 720 т.
11. Павел Павлов - 680 т.
12-13. Стефан Стефанов - 550 т.
12-13. Кръстьо Попов - 550 т.
14. Стоян Стоянов - 520 т.
15. Иван Клинчев - 500 т.
16. Виктор Минковски - 480 т.
17. Христо Христов - 440 т.
18. Любчо Василев - 380 т.
19. Павел Иванов - 300 т.
20. Добромир Добрев - 260 т.
21. Николай Куюмджиев - 220 т.
22. Злати Крумов - 160 т.
23. Стамен Дулевски - 150 т.

Общо участници - 54 човека. 23-ма души с уловени мерни риби, останалите получават по 50 т. за участие. Искам да поздравя Александър Ладовински /Пича 94/ за отличното му представяне и му желая още повече успехи. Саше, казал съм - едни ден ще съм щастлив да те видя републикански шампион по спининг!

Поздрави
Стефан
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””