Да спрем токаджиите и мрежарите

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Публикувай отговор
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от patter »

Станиле, Любо ме е изпреварил :-)

Имах предвид дали той (шефа на ИАРА) си го е измислил, или по някакъв начин е излезнало от нас.

Направи ми впечатление, че някой твои колеги (журналисти) изместват фокуса на петицията по един или друг начин, което е опасно. Имаше един коментар на новината за петицията в някой от сайтовете (не риболовен). Коментара беше нещо от сорта "Лекарите безнаказано убиват хора, вие сте тръгнали да искате затвор за тези, които убиват риба, която е храна на хората". Естествено коментиращия е нахранен от други коментиращи новината, но проблема си остава.

Преди време също имаше коментар по повод заловен бракониер (пак цитирам по памет) - "Онзи уби в катастрофа момиче и е на свобода, а бедния човецец си пуснал една мрежичка да си нахрани децата и хоп в затвора"

Всичко написано от мен Любо вече го е казал по един или друг начин. Наистина е важно да се борим срещу изместването на фокуса на исканията ни. Ако ни изкарат някакви радетели за правата на рибите и хуманното отношение към тях няма да получим никаква обществена подкрепа а без нея ще е трудно да постигнем резултати.


Любо, в сегашния закон (наказателния кодекс) има залегнат някакъв текст с който се криминализира бракониерството (ама не съм юрист и немога да цитирам :-) ) става дума за член 238 от НК. Предложението за електроуреди и т.н. е точно за разширение на този член, за да могат и те да попадат под 'ударите на закона'.
(изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г., изм. - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) се наказва в немаловажни случаи с лишаване от свобода до една година и с глоба от сто до хиляда лева, както и с лишаване от право по чл. 37, ал. 1, точка 7.
т.е. то закон си има и в момента, ние искаме да се измени съвсеееем леко, така че да се конкретизират някой бракониерски методи, както и да се увеличи наказанието (какво е маловажно и немаловажно е дооооста разтегливо понятие)
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от patter »

Мдам, с Павел сме писали едновремено :-)
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Markony_RS »

Мисля ,че агенциите и представителите им имаха 2 седмици да се подготвят затова ,какво да приказват,как ще реагират и какво ще се случи.Вероятно варианта:да изчакаме всичко да отшуми ,идват коледни празници,земеделците са по важни .....дрън дрън са им работни теории в момента.Имаме избор.Да изчакаме да видим какво няма да направят или да продължаваме да натискаме.Ясно ви е,че навсякъде нещата се променят в движение.Докато не станем фактор в работата им,нищо няма да се промени.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Павел Иванов »

Мен пък ме кефи максимално че със Стефанаки утре ще участваме в предаване адресирано основно към жените :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от LVitchev »

Аз със постовете си,исках точно това да кажа,просто трябва да наблегнем на нещата които ще дадат най-бързи резултати и такива,които могат да станат от днес за вчера.да ги систематизираме,защото на истина няма как да стане всичко на веднъж,но и това трябва да се каже,да им дадем да разберат че не искаме всичко сега,веднага и на момента.Да знаят че срещу тях не седят глупаци,които се борят за правата на рибите :idea: :idea: :idea: Може да са три неща,но важни и конкретни.Дайте да ги систематизираме по лекота на изпълнение и по важност.За мене,най-важното и изискващо моменталното заемане на шефа на ИАРА е изгонването на лентяите в системата.Тези тикви,толкова са се ояли че изобщо не ни бръснат за слива.За два месеца сме в състояние да им направим досиета със снимки,контакти поименни и т.н,за да може при положение че се жалва в съда че са изгонени,да има доказателства че не работят в полза на държавата и имат не регламентирани контакти с бракониери !!!Убеден съм че както събрахме тези подписи за няколко дни,така ще съумеем да съберем доказателства за тези хора.има и коректни такива,но повечето са страхливи,чакащи на топло да направят години за пенсия.Нека им развалим първо на тях рахатлъка :idea: :idea: :idea: Убеден съм че като се удари по петдесетина такива,доста от останалите ще се вземат в ръце.Също така,факт е че на вън,основно риболовци са ангажирани в опазване и други такива дейности свързани с хобито ни,за да има гарантирана грижа за популацията на рибите.Както атомните физици си правят бомбите,кой по добре ще се грижи за рибите ако не самите ние :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: Ето,аз казах за две неща,които ще дадат бързи резултати.ще стреснат доста народ в ИАРА и ще ги подтикнат да се напънат и да дават резултати в работата си.Да му се обясни на г.н Захариев че не сме идиоти и алигофрени да ни залъгват с извадените 150 км мрежи,без собственик,а да седят подопечните му по водоемите и да хванат 70 км мрежи,но със хората които ги пускат.Оправданията че нямали как и с какво,да не ни ги пробутват,имат нови бързи и мощни лодки,а има и фондове.ако не може да осигури още по фондовете,да се маха,да отива да работи нещо друго !!!!! Така мисля,и се надявам че сте ме разбрали.Ако някои има идея да я казва,има начини да се справим,убеден съм но трябва да им се даде да разберат че не ни харесва начина по които се опитват да ни баламосват,защото се активизираха но може и стари мрежи да снимат за да имитират работа и активност,знаем го !!!Действия трябва да искаме,да го видим лично какво прави по въпроса !!!

П.П това за сътрудниците с книжки,просто го забравете,не работи,няма ефиктивност поне такава,която да ни удовлетворява !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от КИРО »

Павел Иванов написа:Мен пък ме кефи максимално че със Стефанаки утре ще участваме в предаване адресирано основно към жените :D
И да не си забравиш кафето пред камерата. :lol: :lol:

Сериозното,Крокито го каза,аз да натъртя.
Имате 5 точки които се искат сега.Добре се подгответе по тях,
като на държавен изпит.
Гледайте да имате готови конкретни обоснования за тези точки,
защото това е началото,и трябва да сте супер достоверни,точни
и другата страна да я поставите наистина в шах.
Да нямат възможност се измъкват с европейски измислени параметри.

Мое мислене е,че нека с малко да се тръгне,но да има успех.
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Подготвили сме се да кажем доста неща и най-важното, че ИАРА не действа ефективно спрямо бракониерството, че почти всички акции по залавяне на мрежи са с неизвестен извършител...А извършителите са ясни - как може от 20 години едни и същи бракониери да мародерстват водоемите и никоя власт да не взема мерки? :idea: :idea: :idea:
И пари има от Еропейските програми, а не да заблуждават хората, че Дянков не дава средства.... :idea:

На 6-ти декември сутринта в 8,40 ч. по радио Хоризонт ни включиха пряко мен и шефа на ИАРА Захариев. На него му дадоха първо думата, говореше за работата на ИАРА, после журналистката му каза в ефир - "Сега ще ви свържа с един човек, който има какво да ви каже..." Който е слушал знае, какво съм му казал - Най-главното, че за нас работата на ИАРА до момента е неефективна, :idea:
липсва ефикасен контрол, :idea:
закрилят се бракониери от служители на агенцията :idea:
...И най-важното - да се иницират законови промени да се криминализира бракониерството с ток и мрежи - като се промени и допълни чл. 238 от Наказателния кодекс.

Който е бил пред ИАРА на 6-ти е чул какво казах на Захариев - Обещания сме слушали много досега, но нищо конкретно не сме видели, Ще искаме законови промени за криминализиране на бракониерството, ще искаме да ни държите в течение постоянно за предприетите от вас мерки, и за постигнатите разултати. :idea:

Ако не ни обърнат достатъчно внимание, през пролетта ще направим протест пред Парламента. Национален протест с включване на хиляди хора от цялата страна!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Мунчо »

Спорд мен, основния проблем се крие в това, че в ИАРА работят хора без визия, които не са наясно със модерните тенденции в тази материя във всичките й аспекти и които не са запознати с реалните проблеми.

п.с. Например при дискусията за "мухарска река" в специализираните форуми, беше публикувана кореспонденцията между наш колега и "експерт"(ка), работеща там. Имаше потресаващи становища, които идваха да рекат, че дамата хабер си няма от добри практики и ставащото в нормалния свят(включително съседните ни държаваи), а просто стои там за да получава заплата. Няма пряка връзка с настоящата тема, но сигурно и "експертите" им по конкретните наболели проблеми ще са дренки от същия дол...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Мунчо написа:Спорд мен, основния проблем се крие в това, че в ИАРА работят хора без визия, които не са наясно със модерните тенденции в тази материя във всичките й аспекти и които не са запознати с реалните проблеми.

п.с. Например при дискусията за "мухарска река" в специализираните форуми, беше публикувана кореспонденцията между наш колега и "експерт"(ка), работеща там. Имаше потресаващи становища, които идваха да рекат, че дамата хабер си няма от добри практики и ставащото в нормалния свят(включително съседните ни държаваи), а просто стои там за да получава заплата. Няма пряка връзка с настоящата тема, но сигурно и "експертите" им по конкретните наболели проблеми ще са дренки от същия дол...
Ице, познавам лично от ходенията си в ИАРА голяма част от състава работещ на Хр. Ботев № 17. Това е централно управление на ИАРА. Тези хора не правят разлика между платика и сом, а ти говориш за практики в нормалния свят :shock: :shock: :shock:

Къде сме ние българите, щом тук спокойно се бракониерства с ток....От години, и на никой в държавата не му пука... Едва ли в това отношение се конкурираме и с африкански страни, които са по-напред от нас...Виж какво е положението в Босна, Хърватска, Словения, Сърбия /държави преживели наскоро войни/ и сравни нещата с нашата действителност....Ние сме в каменната ера още....сега "откриваме" металите и ще влезем в бронзовата... :evil:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Мунчо »

Помня какви мъдери думи каза Данчо Савов преди време:
"В нормалния свят хората си строят къщите с лице към реките, за да им се радват, а у нас си обръщаме задните дворове към тях, за да се изтичат мръсните канали...".
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Днес в 11 ч. участвахме с Павел Иванов един час на живо в предаване на телевизия ББТ. Казахме много неща и най-важното, че ИАРА не действа ефективно спрямо бракониерството, че почти всички акции по залавяне на мрежи са с неизвестен извършител...А извършителите са ясни - как може от 20 години едни и същи бракониери да мародерстват водоемите и никоя власт да не взема мерки? :idea: :idea: :idea:
Че бракониерите имат сигнали за планувана акция от служители дето трабва да я правят тази акция и се изнасят навреме...
Че само ни дават празни обещания досега, на които няма как да вярваме... :idea:
Че ще направим пролетта голям протест пред Парламента - хиляди риболовци с лодки и въдици ще съберем пред Народното събрание.

Че сме 200 хиляди души, и че с жените и по-големите деца ставаме 600 хиляди, а това са избиратели...и ако не ни обърнат внимание ще направим рибарска партия и сами ще си решаваме проблемите. :idea: :idea: :idea:
Това всичко го казахме по телевизията, и то си е точно така..И пари има от Еропейските програми, а не да заблуждават хората, че Дянков не дава средства.... :idea: По програма рибарство Европа отпуска 106 милиона евро, досега са усвоени 24% от тях.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Marco Polo »

Zander написа:Днес в 11 ч. участвахме с Павел Иванов един час на живо в предаване на телевизия ББТ.
Довечера повторението на предаването по ВВТ е в 20.15
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Предаването го дават и на части ето тук:
http://www.bbt.tv/#video_9738" onclick="window.open(this.href);return false;
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Мунчо »

Zander написа:...И пари има от Еропейските програми, а не да заблуждават хората, че Дянков не дава средства.... :idea: По програма рибарство Европа отпуска 106 милиона евро, досега са усвоени 24% от тях.
Много ми е интересно, аджеба, за какво са усвоени ~50 милиона лева? Някой риболовец да е усетил някакво подобрение на свободен водоем?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от nissana »

Стефчо да не забравиш утре Ласкин.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””