Да спрем токаджиите и мрежарите

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Публикувай отговор
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Eто това е последния вариант на всички подкрепили петицията, която днес сме внесли в:

Министерски съвет на Р България

Министерство на земеделието

ИАРА
-------------------
Настоящата петиция е изготвена от Сдружение „Спининг клуб Стари видри” и подкрепена от стотици риболовци, регистрирани във форума на Риболовен портал „Фишинг мания”, форум "На риба", форум Go Fishing , Клуб "Стримерите", клуб "Хач", сдружение "Рибар", "Св. Никола" Пловдив, клуб "Балканка", форум "Акулата", форум "flyfisherman-bg.com", Пловдивски форум erabg.com , Шаранджийски форум, Горнооряховски рибар, риболовен клуб АЛТМЕКС, клуб „Фиш Мастърс”, КСР „Пирани”, „Фишинг спорт 07”, КСР „Моселла”, СКР „Родопа 2002 - Смолян”, НЛРС-СЛРБ, Българска федерация по риболовни спортове, клуб „Филстар Боби Фишер” Риболовен клуб "Чисти брегове",
както и от много любители риболовци и граждани от цялата страна...............
slave.stanshev
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 17:07
Риболов: soooom

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от slave.stanshev »

Стефане,за следващата акция,требва да ги започнеме малко по от рано нещата,да се добие по голяма популярност,да избереме денят,да бъде примерно почивен,и в забраната да речеме.Да напълниме един площат с хора,да видат,че нещата са серизни.
alien6
Мнения: 191
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 20:39
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от alien6 »

Както знаете,днес беше ден за внасяне на петицията до съответните инстанции.Ето какви ги свършихме преди да се съберем пред ИАРА.Най-напред петицията с 11 380 подписа беше внесена в Министерски съвет:
Изображение
Последва Министерство на земеделието:
Изображение
После се събрахме голяма група пред ИАРА.Там доста хора снимаха и предполагам скоро ще има снимков материал и от там.
King for a day,fool for a lifetime
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Marco Polo »

Торбите, викам, не виждам.. Големите торби.. :lol:
И се чудя що днес Джази се хваща за дръжката на метрото от седнало положение... :lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
alien6
Мнения: 191
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 20:39
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от alien6 »

Торбите,Марко,макар и да бяха твои,не бяха за прием в Министерски съвет,така че ги покрихме временно.Нали трябваше да изглеждаме и по-официални... :lol: Иначе пренасянето ставаше с тях...
King for a day,fool for a lifetime
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от jagger1 »

За да не пускам и да товаря всички едноименни теми със снимки и двете клипчета, пускам линк към темата, в която съм ги публикувал:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... &start=330
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

http://iara.government.bg/?p=4574" onclick="window.open(this.href);return false;
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от patter »

”Съгласни сме с искането на любителите риболовци, бракониерството да се криминализира и незаконния улов да се наказва със затвор, както отскоро се инкриминира посегателството и тормозът над животни”, допълни още Захариев.
Това за тормоза над животните той ли си го измисли ?
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Утре от 11 ч. ще участваме на живо в предаване цял час с Павел Иванов в телевизия ВВТ.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Бат Стан »

patter написа:
”Съгласни сме с искането на любителите риболовци, бракониерството да се криминализира и незаконния улов да се наказва със затвор, както отскоро се инкриминира посегателството и тормозът над животни”, допълни още Захариев.
Това за тормоза над животните той ли си го измисли ?
Защо да го е измислил? Това си е факт. Прокара го д-р Мила Бобадова, ако не се лъжа. Повод беше това, че някакви изроди почнаха да режат крачетата на живи кученца.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от LVitchev »

:idea: Искам да ви кажа какво ме притеснява най-много :idea: :idea: :idea: Притеснява ме факта че се набляга и избутва напред абсурдното съвпадение с убиването и измъчването на животните и ловенето на рибата с ток :idea: :idea: :idea: Наблегнете на смяната на корумпираните от звената на ИАРА,наблегнете на замяната им с риболовци които не са назначавани по роднинска линия,наблегнете шефа им да ги уволни след подаването от нас на сигнали за тяхната съпричастност към бракониерството имаме достатъчно данни по региони кой от тези работещи в звената на ИАРА е за уволнение.Наблегнете да се забрани вноса на мрежи от Турция и Гърция,които не са маркирани с маркер от митницата,като им се наложи високо налог.Една мрежа е 30лв от Турция и се продава за 100лв.Как да ги удариш като не им дреме колко са загубили,при положение че ги избиват за една нощ :idea: :idea: :idea: Колеги,моите уважения,но не пропускайте тези неща,те са най-важни.На вън и тук,борбата с групировки и картели започва от това,да се ударят финансово.Производството и търговията с Апаратите при залавяне на продавачи и производители да е със свръх високи глоби,за които да се налага да работи 10 години за да ги плати :idea: :idea: :idea: Мислете малко преди да говорите за криминализиране на убиването на риби с ток или отрови,говорим ца цялостното криминализиране на БРАКОНИЕРСТВОТО ВЪВ ВСИЧКИТЕ МУ ФОРМИ :idea: :idea: :idea:


Много внимателно прочетете написаното от мене,не Ви подценявам но до сега се размиват нещата,защото повтарянето на това убиване на рибите с ток,просто нервира останалите хора.През ден умират хора в болниците а няма осъден лекар,абсурдно е да искаме за една риба някои да лежи в затвора,освен ако не се наблегне на факта че това е кражба,всякакъв вид бракониерство е кражба и че ние точно това искаме,затвор за крадците.Не им позволявайте да изместват фокуса от цялостния проблем,това е във наша вреда.Да не кажете после че не съм Ви предупредил.Аз виждам пробойна и неточно назоваване на проблемите.Моите уважения към Вас,но не е лошо да се вслушвате и в съветите ни,всички се борим за една кауза.А всичко написано сега от мене е точно по повод на това че се набляга на убиването на риба с ток,а то е 10% от проблема и взеха много да го повтарят по вестниците,това се вижда на политиците несериозно :idea: :idea: :idea: Ще имаме време,пак ще говорим по тези въпроси,но да видим първо какво ще се случи по въпроса с петицията.Успех в предаването !!!!!

Дано да няма обидчиви от Вас и сега да тръгнем да се обясняваме кое как е.Не искам никои да обидя,просто ви изострям вниманието към неща които се набиват на очи и правят впечатление че искаме някакви смешни неща.Дано сте ме разбрали,защото щом на мене ми прави впечатление и на доста други хора ще направи а това не работи в наша полза !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Д-р Флекс »

Наблегнете да се забрани вноса на мрежи от Турция и Гърция,които не са маркирани с маркер от митницата,като им се наложи високо налог.Една мрежа е 30лв от Турция и се продава за 100лв.Как да ги удариш като не им дреме колко са загубили,при положение че ги избиват за една нощ Колеги,моите уважения,но не пропускайте тези неща,те са най-важни.
Това, както и мислите върху "электроудочките", са много ценни съображения, Любо, аз съм сигурен, че Стефан и колегите, които се наеха с конкретна законосъобразна формулировка на нашите искания ще се съобразят с тях. Както и с останалото ценно от мислите ти, изложени по-горе. Няма кой да се засегне от поста ти, всички са/сме в една лодка, в края на краищата, нали така?
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от LVitchev »

Д-р Флекс написа: Това, както и мислите върху "электроудочките", са много ценни съображения, Любо, аз съм сигурен, че Стефан и колегите, които се наеха с конкретна законосъобразна формулировка на нашите искания ще се съобразят с тях. Както и с останалото ценно от мислите ти, изложени по-горе. Няма кой да се засегне от поста ти, всички са/сме в една лодка, в края на краищата, нали така?
Никога не съм се съмнявал в тях,за това и съм част от играта до край !!! Въпроса е да отидат подготвени,да си направят точки по които да кажат по няколко думи ЯСНО И ТОЧНО,5 ВАЖНИ НЕЩА СА, и да не се размиват.С Павлето се познаваме лично,и се надявам да включи всичкия си чар в предаването,важна е крайната цел,а тя е ОНЕЗИ ГОРЕ,ДА НИ ВЗЕМАТ НА СЕРИОЗНО :idea: :idea: :idea:

П.П Някои от София,защо не се обади на БНТ такси ??? Три минути или пет минути,пак ще се кажат няколко думи,но ще е в най-гледаното време.Който се престраши да го направи,има бутилка уиски от мене .Мерси за вниманието :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Д-р Флекс »

Абе няма някой, на когото да не сме звъняли (сега се сещам, че на Ути не сме, и на Дългия също...голем пропуск...), ама не са толсова прости нещата, Любо. Но уискито ще ти го изпием с благодарност, и още толкова ще донесем :D
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Павел Иванов »

МИЛИ ПРЕАТЕЛИ :D
Въпреки че докато се връчваше петицията през повечето време бях близо до Пламен Захариев , аз самият не чух той да споменава таз глюпост с инкриминирането . Ако случайно я е споменал в последствие , или просто аз не съм я чул щот имам проблем със слуха , говори кофти . Лично на мен ми навява на две неща :
- непознаване на материята относно това което ръководи , в случаят ИАРА , съответните нормативни уредби , закони и пр. , и замазване на положението с нещо друго което му е дошло на умът и е решил че ще звучи добре .
- умислено омаловажаване на това което се случва принизявайки ни до разпасани пддръжници на Бриджит Бардо ( мислех първо само инициалите да и напиша ама много двузначно се получаваше некак :mrgreen: ) къде не знаят точно какво искат ама и те да се умешат у мелето на искащите !

Лично аз на практика бих предпочел да е първото !
Ся какво имаме на практика ? Дори и в момента бракониерството е криминализирано !!!
Кратка справка с Наказателният кодекс ни разкрива това :
Чл. 238. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., изм. - ДВ, бр. 86 от 1991 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 85 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който улови риба:

а) (изм. - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) в рибостопански води с взривни, отровни или зашеметяващи вещества , или в количества, надхвърлящи значително нормите за любителски риболов.
б) в запазени места или при маловодие;

в) в непромишлени води през размножителния период на рибата или

г) от видове, застрашени от изчезване,

(изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г., изм. - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) се наказва в немаловажни случаи с лишаване от свобода до една година и с глоба от сто до хиляда лева, както и с лишаване от право по чл. 37, ал. 1, точка 7.

(2) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) Разпоредбите на предходната алинея се прилагат и при улов на други водни организми.

(3) (Нова - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) Уловената риба, другите уловени водни организми, както и уредите и средствата, с които е извършено престъплението, се отнемат в полза на държавата.
Сега , какво точно искаме в случаят ? Ами искаме това в "наказва в немаловажни случаи" да се конкретизира кои са те :idea: В този случай има една купчина отворени вратички през които бракониерите могат да се измъкнат с некаква минимална глоба която могат и да не платят . Значи искаме да бъдат упоменати риболова с взривни и упойващи вещества , ток , мрежи и пр. без значение дали бомбата е кутия карбит или връзка шашки тортил , без значение дали мрежата е метър или километър , без значение дали пуснатият ток е 12 волта или 12 киловолта и пр. Освен това искаме заложените глоби "от сто до хиляда лева" да бъдат увеличени поне десетократно . Искаме правоимащите от ИАРА , НУГ , МВР , РИОСВ и пр. да обръщат малко повече внимание и на задълженията си относно рибоопазването а не само когато се прави нещо показно щот нещо е станало ! Искаме и ред други неща в които влизат МВЕЦ , реално зарибяване с реални средства и пр. и пр. но едно по едно . То ако стоварим всичко накуп едва ли ще успеем да постигнеме и минимума .

Та тъй МИЛИ ПРЕАТЕЛИ , искаме много неща , ще се борим да постигнем поне част от тях и се радваме че всички вие които подкрепихте петицията и продължавате да подкрепяте начинанието предприето от спининг клуб "Стари видри" с инициатор прецедателят на клубът Стефан Минчев сте с нас и Ви благодарим за това .

С уважение към всички съпричастни Павел Иванов
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””