Да спрем токаджиите и мрежарите

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Публикувай отговор
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от maranzika »

Очаквай и от Търново над 700 подписа.Бончо би трябвало да ги е пратил вчера. :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от jazzmena »

Стефан Минчев и моя милост дадохме интервю и за радио "Фокус". Дано допринесе за публичността и успеха ни.
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

jazzmena написа:Стефан Минчев и моя милост дадохме интервю и за радио "Фокус". Дано допринесе за публичността и успеха ни.
Освен това интервю във радио Фокус, днес участвах в радио Хр. Ботев.
На 8 декември от 11 ч. ще участваме на живо в предаване цял час двамата с Павел Иванов в телевизия ВВТ.
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Това го изпратих преди 5 минути на Шефа на ИАРА:

Здравейте, г-н Захариев,

Никулден наближава по язовирите бракониерите с мрежи се вихрят с пълна сила. Получих много сигнали, но Ви обръщам внимание на този, защото наш приятел пише, че ИАРА Търговище ги е страх от бракониерите,.... а там трябва да се вземат сериозни мерки!

Ето сигнала:

Това е текста, който изпрати нашия приятел, заедно със снимката, която ви изпращам:

"В сряда на Ястребино ИАРА Търговище извадиха 500м мрежа пълна с таранки по 500гр и малки шаранчета поне 50бр по техни думи без десетина рибки си плуват обратно.понеделник,една мрежа около 50м на язовир Съединение с дестина рибки в нея.На същия язовир всяка вечер влизат лодки и пускат мрежи имат си стоянка и си държът лодките на място да са им под ръка и всяка вечер жънат яко,сега за никулден са подивели.Ето им координатите
географска ширина 43°19'56.09"С
географска дължина 26°34'11.70"И
Някои ако може да направи нещо ИАРА в Търговище ги е страх,мене също."

Моля, вземете мерки, защото и аз бях на яз. Ястребино преди 2 седмици и видях 4 мрежи рано сутринта, една от които извадихме и нарязахме на парчета, след което я изгорихме.

Ще ви се обадя и по мобилния телефон днес по същия повод.

С уважение:
Стефан Минчев
Председател на спининг клуб Стари видри
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Marco Polo »

http://www.dnes.bg/stranata/2011/12/05/ ... oto.145663" onclick="window.open(this.href);return false;
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Marco Polo »

Кроки от Пловдив и Панцеро от Берковица също са свършили сериозна работа!
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от ninastefanina »

Marco Polo© написа:Кроки от Пловдив и Панцеро от Берковица също са свършили сериозна работа!

Браво.
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от LVitchev »

Марко,тези подписи които ти дадох не съм ги събирал само аз бе :lol: :lol: :lol: Това са подписите и от магазина на Н.Боянов и от още един.Аз имам около 70-80 подписа които съм събрал :wink: Не преписвай всички на мене :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от joro_olyмпус »

Като пропуск в петицията бих обърнал внимание да се подчертае един абзац или да се вкара, като допълнителен елемент. А именно построяването на над 300 микро ВЕЦ-а и ежедневното ебаване мамата на рибата и особено популацията напролет, когато заради тях хайверът на рибата остава на сухо и изсъхва. Съзнавам, че вече е късно да се вкара в петицията, защото утре ще сме пред ИАРА, но обръщам внимание защото това винаги се забравя.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от sleepwalker »

Явно от ИАРА са чули сигнала на Зандер за Ястребино - http://topnovini.bg/node/30895" onclick="window.open(this.href);return false;

А ето и нещо интересно, на което попаднах по-скоро случайно - http://topnovini.bg/node/30892" onclick="window.open(this.href);return false;
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
bradata
Мнения: 475
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 18:25
Местоположение: София

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от bradata »

http://novinar.bg/news/predlagat-zatvor ... xNg==.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.dnes.bg/bulgaria/2011/12/06/ ... ite.145816" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от bradata на Вто Дек 06, 2011 16:27, променено общо 1 път.
Скромността е качество за тези, които нямат други качества!
bradata&friends's Showcase
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Със подписите, които днес ми бяха дадени общата бройка е 11 380.
Вчера работихме девет часа екип от от 4 души - Марко Поло, Ники Джазмена, Брадата и аз да ги преброим всички подписи, да ги размножим в 3 екземпляра на ксерокс, да сложим на всеки екземпляр от копията "Вярно с оригинала" и да ги подпиша..И да ги предоставим днес на Министерски съвет, на Министерство на земеделието и на ИАРА. За регистриране на политическа партия се искат 5 000 подписа. :idea: :idea: Знете колко време се събират. :idea: :idea: :idea: А ние риболовци и приятели за 13 дни успяхме да съберем 11 380 подписа! Ако подписката беше 60 дни сигурно щяхме да имаме трицифрен резултат...
Това е първата стъпка - оттук нататък продължаваме! Ще се организираме и за други действия! Всичко не мога да го пиша във форума, защото знаете, че го чете кой ли не...

ОБЕДИНЕНИ СМЕ ГОЛЯМА СИЛА! :idea:

ТОВА ЩЕ ГО ПОКАЖЕМ! :idea:

ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО ПОМАГАХА ЗА СЪБИРАНЕТО НА ПОДПИСИТЕ И ДНЕС БЯХА ПРЕД ИАРА!

П.С Няма да спираме дотук, няма да оставим нещата само с подписката, днес се разбрахме какво ще правим!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от sleepwalker »

http://www.dnes.bg/bulgaria/2011/12/06/ ... ite.145816" onclick="window.open(this.href);return false;

Като цяло обаче много постно отразяване. Колеги, тези които бяхте там, кажете имаше ли медийно присъствие?
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””