Страсти около СЛРБ

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
ekspert nlrs-slrb
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 23, 2013 11:02
Риболов: всички видове

Страсти около СЛРБ

Мнение от ekspert nlrs-slrb »

Уважаеми колеги, от клуб "Стари видри" знам че тук не е мястото но неможах да влеза в конкретната подтема ако е необходимо моля админа да го премести - става въпрос за заплащане на стикерите за членство в СЛРБ. До Ръководството на СЛРБ достигнаха тревожни сигнали и каквили не спекулации и в тази връзка съм длъжен да изнеса фактите такива каквито са, а имено:
- За 2013 г. – от клуб „Стари видри“ са подновили членството си към НЛРС-СЛРБ само 10 човека, което прави 40 лв.
- За 2012 г. – от клуб „Стари видри“ са подновили членството си към НЛРС-СЛРБ -70 човека по 3 лв. или общо 210 лв.
Цитираната във форума от ваши членове цифра от 450 лв. е за БФРС, която е самостоятелно юридическо лице и тези средства нямат нищо общо с СЛРБ. Нещо повече, през последните години ние от СЛРБ ежегодно сме спонсорирали БФРС с финансови средства в размер на 5 000 лв. за обезпечаването на спортния календар по които Вие се състезавте.
Членският внос, който се заплаща в СЛРБ, изцяло отива за зарибяване. През 2012 г. СЛРБ е зарибил със средства на членове риболовци водни обекти на сдруженията членове на СЛРБ, както и високопланинските реки на парковете „Рила“, „Пирин“ и „Централен Балкан“ на обща стойност около 120 000 лв..
Нека да бъдем коректни, когато изнасяме данни в публичното пространство, за да не се пораждат излишни недоразумения у риболовната общност.
Наслука!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Страсти около СЛРБ

Мнение от Zander »

Уважаеми експерт СЛРБ,

Не става ясно в кое публично пространство сме писали за тези стикери. Бихте ли уточнили? :?:

Клуба ни членува в СЛРБ от 2004 г. Стикерите през 2004 г струваха по 1 лв. След това СЛРБ ги увеличи на 3 лв, а сега за 2013 г. вече са по 4 лв. бройката. Защо поскъпват с 33% в рамките на една година, а визията им е една и съща? :?: :?: :?:

Парите, които СЛРБ дава на Българска федерация по риболовни спортове за състезанията по риболов на пъстърва касаят състезателната дейност на Федерацията, :idea: :idea: в която вземат участие отбори на клубове от цялата страна. Става дума за Републиканските първенства по риболов на пъстърва, където се състезават различни клубни отбори, а не конкретно и само клуб Стари видри. За правото да участваме в тези състезания отделно плащаме на Федерацията 450 лв годишно, плюс картотека на всеки отделен състезател.

Като членове на СЛРБ от 2004 г досега не използваме нищо от тяхната база, никакви привилегии НЯМАМЕ, не ловим на техни водоеми и т.н. Например на язовира в Айтос, ако отидеш със синята карта на СЛРБ + стикер, която си платил в София, а не в айтоското СЛРБ и те не те пускат да припариш до водата. Искат картата да е издадена от тях, ЗА ДА МОЖЕШ ДА ЗАМЯТАШ НА ТЕХНИЯ ВОДОЕМ. Цената при тях последно беше 40 лв. на година. Така доколкото знаем от колеги е и в Асеновград - ЯЗ. 40ТЕ ИЗВОРА, говори се и на други места... Та, за да ловиш на водоем стопанисван от СЛРБ, при положение че си техен член и имаш издадена тяхна карта+стикер, трябва да имаш издадени толкова броя карти, колкото са и стопанисваните от тях водоеми . :idea: Много добре измислено! Поздравления!

Нашият клуб също от 9 години зарибява със средства осигурени от членския ни внос, наши спонсори и дарения от колеги риболовци!
ekspert nlrs-slrb
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 23, 2013 11:02
Риболов: всички видове

Re: Новоприети членове на клуб Стари видри

Мнение от ekspert nlrs-slrb »

Господин Минчев, цитирам дословно написаното от вас във вашият форум:
-Здравеите колеги,
вчера ходих до СЛРБ и Федерацията. Платихчл. внос на Федерацията-450 лв.
Неприятно сюрпризиран останах от цената на стикерите ..................... и така нататък
След което, казвате че 94 члена по 5 лв = 470 лв. за тази година сиреч 2013 г. което неотговаря на истината -за 2013 г. сте закупили само 10 стикера -или 40 лв.
Ако наистина членовете на видрите са 94 то честито увеличили са се спрямо 2012 с 24 човека. Този извод го правя тъи като за 2012 г сте закупили от СЛРБ само 70 стикера по 3 лв. което прави 210 лв.
В изявлението си във форума казвате цитирам:
Според мен тази цифра от почти 500 лв. за стикери тази година, можем да я запазим за зарибяване, а не да ги подаряваме на СЛРБ.Досега за 9 години сме им дали 2 400 лв. за стикери и чл. карти ............ а какво сме получили? -край на цитата.
Господин Минчев в качеството си на председател на клуба сте участвали като делегат на всяко едно Общо събрание на СЛРБ, и знаете за взетите решения гласувани от 220 делегата от цялата страна. СЛРБ -НЯМА собствени водоеми!!!!! водоемите за които говорите се наети от съответните ловно-рибарски сдружения от съответните общини и сдруженията сами се грижат за тях. Въпреки че държавата не предостви по едни или други причини стопанисването на водоемите за любителски риболов на СЛРБ ние всяка година зарибяваме с парите от заплатените стикери на членовете -ловци-риболовци и риболовци - не за да ги ползваме за заплати, за да може да се повиши рибната популация и всички риболовци да могат да упражняват своето хоби в това число и вие. За да неговорим на изуст за 2009 г. сме зарибили със зарибителен материал на стоиност- 48 798 лв. за 2010-54 364 лв. за 2011г. - 45 816 лв. през 2012 над 120 000 лв. като тук е включено и зарибяване на парковете -Рила, Пирин и Ц.Балкан.
И последно СЛРБ е сдружение в което членуват юридически лица, които в зависимост от броя на членовете имат делегати в Общото събрание на СЛРБ, на което може всеки един делегат да постави всякакви въпроси касаещи неговото сдружение. Относно привилегиите всички членове на СЛРБ са на едно ниво и никое сдружение неползва привилегии. Наслука!!!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Новоприети членове на клуб Стари видри

Мнение от Zander »

ekspert nlrs-slrb написа:Господин Минчев, цитирам дословно написаното от вас във вашият форум:
-Здравеите колеги,
вчера ходих до СЛРБ и Федерацията. Платихчл. внос на Федерацията-450 лв.
Неприятно сюрпризиран останах от цената на стикерите ..................... и така нататък
След което, казвате че 94 члена по 5 лв = 470 лв. за тази година сиреч 2013 г. което неотговаря на истината -за 2013 г. сте закупили само 10 стикера -или 40 лв.
Ако наистина членовете на видрите са 94 то честито увеличили са се спрямо 2012 с 24 човека. Този извод го правя тъи като за 2012 г сте закупили от СЛРБ само 70 стикера по 3 лв. което прави 210 лв.
В изявлението си във форума казвате цитирам:
Според мен тази цифра от почти 500 лв. за стикери тази година, можем да я запазим за зарибяване, а не да ги подаряваме на СЛРБ.Досега за 9 години сме им дали 2 400 лв. за стикери и чл. карти ............ а какво сме получили? -край на цитата.
Господин Минчев в качеството си на председател на клуба сте участвали като делегат на всяко едно Общо събрание на СЛРБ, и знаете за взетите решения гласувани от 220 делегата от цялата страна. СЛРБ -НЯМА собствени водоеми!!!!! водоемите за които говорите се наети от съответните ловно-рибарски сдружения от съответните общини и сдруженията сами се грижат за тях. Въпреки че държавата не предостви по едни или други причини стопанисването на водоемите за любителски риболов на СЛРБ ние всяка година зарибяваме с парите от заплатените стикери на членовете -ловци-риболовци и риболовци - не за да ги ползваме за заплати, за да може да се повиши рибната популация и всички риболовци да могат да упражняват своето хоби в това число и вие. За да неговорим на изуст за 2009 г. сме зарибили със зарибителен материал на стоиност- 48 798 лв. за 2010-54 364 лв. за 2011г. - 45 816 лв. през 2012 над 120 000 лв. като тук е включено и зарибяване на парковете -Рила, Пирин и Ц.Балкан.
И последно СЛРБ е сдружение в което членуват юридически лица, които в зависимост от броя на членовете имат делегати в Общото събрание на СЛРБ, на което може всеки един делегат да постави всякакви въпроси касаещи неговото сдружение. Относно привилегиите всички членове на СЛРБ са на едно ниво и никое сдружение неползва привилегии. Наслука!!!
Господин експерт СЛРБ, не е лошо да се представите и да излезете от анонимност, като пишете. Така поне ще знаем, с кого разговаряме... :idea:

Като цитирате е хубаво да цитирате дословно, а не да пишете многоточия, т.н, и да вадите изречения от контекста. Така Дявола чете Евангелието... :idea:



Освен това в справката не сте коректни:
За 2012 г. сме закупили стикери на стойност 210 лв, но сме закупили и членски карти, които също струват пари и са неразделна част от стикерите и пак влизат като пъстъпления при Вас.
За 2013 г. сме закупили 10 стикера на стойност 40 лв. през месец януари,
а според Устава Ви членовете ви заплащат чл. внос до края на февруари. Съгласно Чл. 15. от Устава - цитирам - Членуващите в Националното сдружение заплащат до края на месец февруари членския си внос за текущата година

Значи имаме още време да довнесем остатъка от чл. внос. Въпреки, че нашите членове и аз лично не сме на мнение, че трябва за поредна година да Ви подаряваме тези пари.
И не ми отговорихте, защо вдигате цената на стикерите с 33% в рамките на една година, като визията на тези стикери не се е променила, а оттам и цената за изработката им? :?:

За водоемите, които стопанисват Ваши членове ловно рибарски сдружения
си противоречите в горния цитат. :idea: Единия път казвате:
„водоемите за които говорите се наети от съответните ловно-рибарски сдружения от съответните общини и сдруженията сами се грижат за тях.”
А в края казвате:
– „Относно привилегиите всички членове на СЛРБ са на едно ниво и никое сдружение неползва привилегии.”
Ето още едно противоречие...
Нали Ловно рибарските сдружения в страната са неразделна част от Вашата структура? Как да не ползват привилегии, като стопанисват определени водоеми и вземат такса от риболовците?
Защо ние като Ваш член кандидатствахме писмено с цял куп документи за стопанисване на водоеми още през 2008 г.и освен, че не получихме правото да стопанисваме такъв, не получихме и писмен отговор, защо ни е отказано?
Значи за едни Ваши членове МОЖЕ, а за други /като нас/ - НЕ МОЖЕ. И после пишете, че никои ваш член не ползва привилегии!



п.с. А за зарибяванията, за които говорите по-горе, бихте ли уточнили - колко от средствата са от НЛРС СЛРБ и колко са от Националните паркове? Ей, така за да осведомите широката аудитория...ние сме си направили труда да проверим, но много хора не го знаят това.... :idea:

С това отношение към членовете си ще ги накарете да напускат един по един!

До г-н Иван Петков
Председател на НЛРС СЛРБ

ЗАЯВЛЕНИЕ

От Сдружение спининг клуб Стари видри, колективен член от 2004 г. на НЛРС СЛРБ

Уважаеми господин Петков,


Съгласно Чл. 17./1/, т. 1 и т. 3 от Устава на НЛРС СЛРБ,
Ви уведомяваме, че от считано от дата 28.01.2013 г. прекратяваме доброволно членството си в НЛРС СЛРБ.

28.01.2013 г.
Гр София

С уважение:
Ст. Минчев
Председател на Спининг клуб Стари видри

Това Заявление за прекратяване на членство, ще Ви го изпратим на адрес до края на тази седмица.
ekspert nlrs-slrb
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 23, 2013 11:02
Риболов: всички видове

Re: Новоприети членове на клуб Стари видри

Мнение от ekspert nlrs-slrb »

Господин Минчев, аз съм инж.Георги Младенов и несъм анонимен и мисля че да си говорим през форума не е наи правилният начин. Исках да видят всички членове на Стари Видри каква е фактическата истина а не да се заяждам с теб и с когото и да било. Ако искаш мога да ти изпратя дословно какво си написъл на 17 януари 2013 г. ако не се сещаш!!
Както и мнението на Павел Иванов който откритото псува организацията а други го подкрепят. Мога да ти ги пратя лично. Относно наши-ваши ти като делегат си длъжен да присъстваш на Обшото събрание на СЛРБ и да защитаваш там своите членове- защо непостави тези въпроси там??? Вдигането на членският внос за 2013 г. е станало с решение на Общото Събрание на СЛРБ още през м. Май 2012 г. Притеснява ме заявлението - Съгласно вашия устав -председателя сам ли взема решение клуба до кога и къде ще членува -така ли, защото в повечето устави това се прави от Управителния съвет или Общо събрание на клуба? Искам да отбележа че СЛРБ от 1898 година е демократична организация и членуването в нея е доброволно!!!
Наслука на теб и на всички колеги!!!
Георги Младенов
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Новоприети членове на клуб Стари видри

Мнение от Zander »

Господин Младенов, нищо не казахте по отношение на тези въпроси:
Zander написа:

Защо ние като Ваш член кандидатствахме писмено с цял куп документи за стопанисване на водоеми още през 2008 г.и освен, че не получихме правото да стопанисваме такъв, не получихме и писмен отговор, защо ни е отказано?
Значи за едни Ваши членове МОЖЕ, а за други /като нас/ - НЕ МОЖЕ. И после пишете, че никои ваш член не ползва привилегии!



п.с. А за зарибяванията, за които говорите по-горе, бихте ли уточнили - колко от средствата са от НЛРС СЛРБ и колко са от Националните паркове? Ей, така за да осведомите широката аудитория...ние сме си направили труда да проверим, но много хора не го знаят това.... :idea:
п.с Заявлението е изготвено след Решение на нашия УС.
Наслука!
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Новоприети членове на клуб Стари видри

Мнение от sestrata »

ekspert nlrs-slrb написа:Господин Минчев, аз съм инж.Георги Младенов и несъм анонимен ... Притеснява ме заявлението - Съгласно вашия устав -председателя сам ли взема решение клуба до кога и къде ще членува -така ли, защото в повечето устави това се прави от Управителния съвет или Общо събрание на клуба?
Господине, нямам честта да Ви познавам. Аз съм инж. Павел Павлов и също не съм анонимен. В качеството си на член на Управителния Съвет на СК "Стари Видри", Ви уверявам, че въпросът с членството ни в СЛРБ е разгледан в УС и Председателят С. Минчев изразява неговото решение.
Все пак, ще си позволя да Ви запитам:
1. Вие откъде притежавате права за достъп във форума на Клуба, който е ограничен само за членове и от където сте извадили цитатите?
2. След като можете да четете там, значи можете и да пишете във въпросната тема, и не е необходимо да се изказвате по въпроса в съвсем друг форум и тема.
3. Не считате ли, че е извънредно неморално да четете чужда кореспонденция, за която нямате оторизиран достъп?
4. Не считате ли, че е извънредно неморално да правите достояние на обществеността прочетеното в един строго конфиденциален форум?
5. Какво решение очаквате да вземе Клуба, след тази Ваша постъпка?

С уважение
П.Павлов
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Страсти около СЛРБ

Мнение от Мунчо »

Уважаеми г-н инж. Младенов,
Нашия клуб е обединение на хора, споделящи общи цели, идеи и приятелство! Като демократична организация, ние поставяме на открито разглеждане и обсъждане въпросите, по които всеки член може да изрази свободно мнението си, и на тази база впоследствие Управителния съвет излиза с решение.
В конкретния случай, общата преценка(не само за нас, погледнато егоистично, а в глобален аспект) е, че няма реципрочност в отношенията помежду ни.
Останалите аспекти на "корпеспонденцията" не бих искал да коментирам.
С уважение:
Христо Мурджеев
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Бащицата
Мнения: 263
Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 10:28
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти

Re: Страсти около СЛРБ

Мнение от Бащицата »

Експерт СЛРБ- След като си позволяваш да влизаш където не ти е мястото и да разгласяваш прочетеното, не се чуди, че може да прочетеш и тук мнението ни за организацията зад която си скрил "експертността си". СЛРБ може да съществува от 1898, но определено не е създадена от/ и за хора, като вас.
Кирил Тодоров
Поддръжник на http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

....it is not the imitative strength or general good looks of the fly that makes it a killer. It's its weight. Simple as that...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Страсти около СЛРБ

Мнение от babydoctor »

ekspert nlrs-slrb написа:Уважаеми колеги, от клуб "Стари видри" знам че тук не е мястото
Не е мястото, не е времето и най - вече начинът! От времето на "заешкият генерал" в СЛРБ явно нищо не се е променило. :twisted:
Д-р Кр. Петров /за да не съм анонимен /
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
ekspert nlrs-slrb
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 23, 2013 11:02
Риболов: всички видове

Re: Страсти около СЛРБ

Мнение от ekspert nlrs-slrb »

Благодаря на модератора за създавене на темата
Относно нападките към мен:
- първо незнам как си позволявате да коментирате човек който непознавате несчитате ли че това е неморалното в случая!
- второ тъи като исках да покажа на всички членове на вашия клуб каква е истината побликувах отговор от страна на СЛРБ и несъм излъгал за нищо, като не съм целял заяждане а да внеса яснота по финасовите въпроси!
-трето когато кандидатствахте/ме 2008 г. спънката я направи държавата в лицето на ИАРА и има и свидетели -Румил Лачев, В.Симов и т.н. и ако добре помните СЛРБ организира и протест пред МЗХ за това че държавата неспази законовите постановки и не предостави стопанисване на водоемите на любителите риболовци.
- четвърто само хора с нисък морал и със страх в сърцето коментират някъкви проблеми скрито от другите да неби някои да разбере и нещо да каже. Ако има проблем между два субекта то той се поставя на масата и се решава от засегнатите страни.
- пето несъм ваш член и немога да влизам във вашия конфиденциален форум и за това ненаписах отговора там а информацията я подадохте вие членовете на клуба.
- шесто и надявам се последно-аз несъм СЛРБ а просто един от служителите там и ако сте ми сърдити на мен-моля! но незабъркваите СЛРБ.
С повече позитивизъм и Наслука!
инж. Г. Младенов
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Страсти около СЛРБ

Мнение от Д-р Флекс »

Offtopic:
С толкова повтарящи се правописни грешки в постингите Ви е учудващо, как сте станал дипломиран инженер, г-н Младенов. Как сте станал експерт в СЛРБ с тях, не е учудващо...

(оставам анонимен форумец, понеже не съм член нито на "Стари Видри", нито на СЛРБ)
ekspert nlrs-slrb
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 23, 2013 11:02
Риболов: всички видове

Re: Страсти около СЛРБ

Мнение от ekspert nlrs-slrb »

извинявам се за грешките писах емоционално но тук не е конкурс за литературен разказ смятам че вие като филолог ще ми простите :D
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Страсти около СЛРБ

Мнение от sestrata »

ekspert nlrs-slrb написа:-четвърто само хора с нисък морал и със страх в сърцето коментират някъкви проблеми скрито от другите да неби някои да разбере и нещо да каже. Ако има проблем между два субекта то той се поставя на масата и се решава от засегнатите страни.
- пето несъм ваш член и немога да влизам във вашия конфиденциален форум и за това ненаписах отговора там а информацията я подадохте вие членовете на клуба.
- шесто и надявам се последно-аз несъм СЛРБ а просто един от служителите там и ако сте ми сърдити на мен-моля! но незабъркваите СЛРБ.
Господине, вътрешноклубните обсъждания не касаят Вас и обществеността. Заседанията на Вашето ръководство не се излъчват по националното радио, нали? Как не Ви е срам да обвинявате в страх и липса на морал членовете на Клуба, които са уважавани лекари, юристи, инженери и специалисти от всички области, които отделят време и лични средства за популяризиране на риболова, извършват зарибявяния, детски училища, екоакции?
Ние не сме СЛУЖИТЕЛИ на заплата като Вас. Вършим всичко доброволно в името на идеята - Риболова и Приятелството.
КОЙ, кажете КОЙ Ви е дал "информацията" тогава. Нека стане ясно на всички.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Страсти около СЛРБ

Мнение от Zander »

sestrata написа:
ekspert nlrs-slrb написа: несъм ваш член и немога да влизам във вашия конфиденциален форум и за това ненаписах отговора там а информацията я подадохте вие членовете на клуба.
КОЙ, кажете КОЙ Ви е дал "информацията" тогава. Нека стане ясно на всички.
Подкрепям Павел /sestrata/, и останалите колеги от клуба, и ако г-н Младенов държи на истината нека да каже, кои членове на клуба са подали информацията?
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””