"Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

"Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от Zander »

Здравейте приятели,
ето, че и тази година настъпи времето за традиционното ни събиране на р. Тунджа.
Заповядайте на:
Турнир по спининг "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 14 и 15 септември 2013 г.

Ще се води 3 кръг за 2013 г., само името на турнира избрано е в памет на Ники Киров, както беше и през 2011 и 2012 г.



Ще се проведе в два тура:

1 тур вечерен - 14 септември - събота от 15, 00 ч - до 19,30 ч. Мястото на провеждане и участъка ще го обявим на място. След като приключим в 19,30 ч. - събираме се в бивака, правим класирането за деня и сядаме на масите.

2 тур - сутрешен - неделя 15 септември от 6,30 - до 11,30 ч. Района, на който всяка година ловим. Като свършим в 11,30 ч. правим класиране за 2 тур, обединяваме резултатите от 1 и 2 тур и обявяваме крайното класиране.

Предварително записване няма да правим - добре дошли са всички видри, кандидат видри и симпатизанти на клуба!

Решихме да се съберем в 14,00 ч в събота на мястото, което определихме за бивак вече за трета поредна година. Ще има хора с палатки и от предишния ден. Мястото е сенчесто, има място за палатки и паркиране. Колегите, които са идвали миналата година го знаят добре, къде се намира. За останалите, които не са били досега, малко инфо:


Ето къде се намира лагера, идвайки от Елхово:

След табелата на Елхово на 6 км. е разклона - на дясно е за Тополовград. Тръгвате за Тополовград. На 500 метра след разклона отдясно е черния път, който води до бивака. Затова гледайте внимателно, отбивката за черния път се намира в една дупка между храстите. На храстите ще оставим цветни найлонови торбички, за да не го пропуснете. Тръгвате по черния път, след 150 м е реката, от там на дясно има още стотина метра до бента. Това е мястото на лагера.

От Княжево:
Тръгва се в посока Елхово, минава се по моста над Тунджа. След близо километър от ляво е черния път, за който стана вече дума...В деня на състезанието 14-ти септември на отбивката /за черния път/ ще има завързани цветни найлонови торбички, в събота сутринта ще сложим и червено бяла сигнална лента за ориентир.

Поздрави
koda33
Мнения: 314
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 19:35
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от koda33 »

Здравейте, някой с едно свободно място , мога да ръгна след 14:30ч в петък. 0876640790 Георги.
http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
toki4a
Мнения: 159
Регистриран на: Чет Авг 04, 2011 19:58
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 1 път

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от toki4a »

С огромно съжаление ще пропусна този любим мой кръг от спининг лигата поради служебни ангажименти :( Знам, че ще пропусна много приятни емоции, класни риби и незабравими моменти от лагера вечерта, от което още повече ми става криво но няма как...
Пожелавам на всички късмет на състезанието и наздраве за след това! :D

П.С.
Ще чакам снимки :)

Поздрави!
Т. Тодоров
Добрият събеседник не само слуша, но и долива

www.starividri.com
koda33
Мнения: 314
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 19:35
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от koda33 »

От София съм, забравих да напиша))
http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
HAPPY FINE
Мнения: 477
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 14:02
Риболов: Спининг
Местоположение: София

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от HAPPY FINE »

Успех! Дано хванете много и все класни риби. Очаквам снимките с нетърпение.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от babydoctor »

И аз съм сред чакащите. :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от баш майстора »

айде бе нема ли оцелели :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от jdbc »

Чу се слух, че от догодина Зандера щял да бъде само репортер - така и така няма сми да се състезава, поне репортажи да има :lol:
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от jazzmena »

Малко снимки от Сашо. С него и с Пампо бяхме екипаж.

http://starividri.org/album/thumbnails.php?album=153" onclick="window.open(this.href);return false;

Нямам време за писание, но ще кажа само, че беше 4 дни уморително удоволствие.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от Zander »

Събрахме се, ловихме трудни риби и настроението на дружината беше на високо ниво, както винаги е било.
Участваха хора от София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Силистра, В. Търново, Габрово, имаше и местни риболовци. Сестрата, Каридата и Митко от Бургас хванаха хубави риби преди състезанието, но после нямаха същия късмет. Имаше и късания, имаше много екшън....
Аз хванах един кефал 50 см и един распер 55 см също преди състезанието.
На първия тур в събота успях да извадя 16 риби, в класацията влизаха само 8 от тях. Бяхме приели мерки за рибите - кефал 25+ см, распер 40+ см, щука 40+ см, сом 65+ см. Хванах кефали, костур, щука, распер и скобар 43 см. В неделния тур улових 13 риби, 8 от тях влизаха в класацията. Рибата беше капризна и кълвеше предимно като вкараш примамката отсреща под клоните. Вземаше и на воблери, и на блесни.
Поздравления за Пампо и Стефчо от Велико Търново за уловените риби!

Вечерта ще кача класирането.

Поздрави!
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от BornToDrink »

За пръв път ходя на къмпинг от 15-тина години и се изкефих максимално ... Въпреки, че спах в колата (комбито си е доволно широко :D ).

Съвсем накратко - реката е супер, много ми хареса.
С колегите си изкарах страхотно, запознах се с нови (за мен) кадри.
Имах нужда от малко разпускане и точно това се получи.

За риболова - доста слаба активност. Като видях на какви места ловим направо не повярвах, че не ги почупихме.
Първия ден хванах един 44см каба кулак :mrgreen: и изтървах нещо дребно.
Втория ден хванах маломерна щука (поне беше с мой воблер и съм доволен :D ).
За 2-та дни - 3 бутвания, 2 от които извадени, това е.

Но майсторите са си майстори.
Имаше хубав сом от Пампо, стабилен распер от Стефан, но Стефан (Минчев) се вижда от снимките, че пак е заел първото място. :lol:

За два дни - 6 часа шофиране, 8 часа риболов, няколко часа пийнье и 5 часа сън.
Като се прибрах бях толко пребит, все едно пеша се връщахме.
Но си заслужаваше. :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от pi4a94 »

Здравейте,
мина и замина този кръг на Тунджа...оцених го след като се прибрах в София.Там просто е друго.
Реката показа своя нрав и даваше трудни риби.Ще го мисля дълго и продължително късането на 0.20мм. като с него миналата година закачих един шаран 70см. и го извадих.
На масата се анализираха коя клатушка е номер едно и коя не става :D както и дали гладните сирийци ще ни навестят.
На призьорите още такива риби!Нашия Пампо поспа в колата и малко го ядосах ама ще му мине :lol:
От всичко имаше :!:

ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от Мунчо »

С нетърпение чаках състезанието на Тунджа, което последните две години пропускам, защото като примадона :lol: спя изключително трудно, изложен на метеорологичните условия. :lol: Въпреки това, идеята за приятно прекарване в компания на приятели бе достатъчно силен стимул и с Петьо се явихме в ранния следобед, след като трескаво очаквахме основното събитие за месеца. Времето до началото на състезанието премина неусетно и с нетърпение се озовахме на реката. Тя беше с добро ниво и не прекалено топла. Видимостта обаче бе доста слаба – не повече от десет-петнадесет сантиметра, което бе предпоставка за тегав риболов. Отдадох го на дъжда от предния ден, но по-вероятната причина бе построения ВЕЦ, които освен всичко останало бил и преграда за миграцията на рибите…
По време на риболова излязоха десетина щуклета по петдесетина сантиметра, като болшинството избраха относително едри кранкове в крещящи цветове, или „кислотници”, както ги наричаше Ники, лека му пръст. В негова памет заложих на любимия му „Бейби Грифон”, който не ме разочарова и привличаше като магнит рибетата със силната си вибрация и стабилна игра. Останалите избраха дежурния „Тини Фрай” 50 цвят икура – скучно уловист воблер, в който се заклевам. За разлика от предни години, сега успях да хвана само един приличен клен, който предпочете стария боец „Л Миноу” 44. Не знам дали популацията на тези риби намалява, изместени от щуката и костура, или просто не им беше времето и мястото, но на познатите ми участъци не успях да постигна резултатите от предни години. Като стана дума за костури, в реката се срещат доста от тези раирани особи(приех присъсътвието им със смесени чувства), при това с приятни размери. През втория кръг успях да ги открия в една дънна яма и тътрейки ратлинче „Зерек Винъс Шад” по дъното, за кратко време се окичих с бърза серия от бодливци, напук на още по-мътната вода. Два от екземплярите бяха налапали стръвно и двете куки, видимо преодолели ограниченията на физиологията над лакомията. Расперите пасуваха, въпреки няколко зрелищни плясъка и успях да пипна един-единствен дребен екземпляр, като имах удар от едра риба, която се откачи след кратко повеждане, и която предполагам, че бе точно распер. Пуристкия сом за пореден път ми убягна и за мен остана единствено с кротка нега и влага в очите да наблюдавам екземплярите на колегите…
Вечерния купон бе силен както можеше да се очаква и премина в шеги и закачки. Прекарването бе страхотно сред хубави хора, мощна бе и компанията на Пироманите-спинингисти. :lol: Обсъдени бяха всякакви въпроси от микро, макро, планетарна и цициоманска значимост, авангардни схеми и похвати на риболов. Оказа се, че всички си бяхме забравили скарите, но вездесъщия Бисер не само ни отслужи с неговата, но ни я запали и ни изпече мръвките, обикаляйки около огъня като един добродушен Хефест… А който не е ял от клубния боб, може единствено да тлее от завист по този социален зърнен продукт. :lol:
Последвалото спане в кола обаче бе ужасно – петте часа ми се сториха като пет високосни години на прокрустово ложе. Телесата ме болят още при грубия сблъсък на духа с материята, без да коментирам, че габаритите на кареатата се оказаха определено несъразмерни за дължината ми, което наложи да прекарам нощта в йогистка поза, но не така омиротворен… :lol:
Та това е, приятели! Благодаря ви за всичко и ще чакам следващата среща!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

"От бездната се вдигаше дим син" :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Председателят се готви да резне нечие членство... :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от Marco Polo »

Преиателиу, уби4ам те!
Единствено там една снимка на един пръст не ме радва, но.. Такъв е животът!
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
HAPPY FINE
Мнения: 477
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 14:02
Риболов: Спининг
Местоположение: София

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от HAPPY FINE »

Изображение

Zander е Легенда! Тези двамата на снимката до него, лично ги учих на тази река, по тези места, точно преди три седмици ... Не стига това, че взели и сомове да хващат ...
Поздравления за призьорите. Браво Пампо!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””