Спининг лига "БРАДЪР" 4 кръг 2013 г.

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Спининг лига "БРАДЪР" 4 кръг 2013 г.

Мнение от Д-р Флекс »

Стефан сигурно пак е трябвало да ходи до Плевен за купите по време на самото състезание, както миналия път, иначе не си представям някой да го бие на собствен терен, та дори и Пампо :D

Шегувам се: браво, Пампо, и честито на призьорите! Съжалявам, че тази година не успях да дойда на това събитие, но бях на 400 км североизточно от вас, и нямаше как...

ПП Zereko лови та се кине - де що мърда у водата го лови!!! Фотодокументирано!
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг лига "БРАДЪР" 4 кръг 2013 г.

Мнение от Zander »

Ставам рекламно лице на Zerek. Няма шест - пет. Добра изработка, играта му е читава, първите тестове са направени, сигурен съм, че ще лови риби.
Евала на Пампо и на всички участници. Случихме хубаво време, събрахме се доста хора, настроението беше на мах, но заради студената вода рибите бяха доста капризни и пасивни. Все пак се хванаха и добри рибоци. Миналата година лових само половината от времето на състезанието, щото ходих до Плевен, успях да хвана 10 риби. Сега обиколихме с Ники Славов и компания голям участък от реката, хванах 4 добри клена.

Класиране на първите 4-ма. Утре ще постна цялото класиране.

1. Пресиян Конярски - 2150 т.
2. Стефан Минчев - 2050 т.
3. Павел Иванов - 1900 т.
4. Стефан Стефанов - 1830 т.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг лига "БРАДЪР" 4 кръг 2013 г.

Мнение от mitioto »

За мен беше голям кеф да присъствам на това състезание. Беше страхотно изживяване и удоволствие да се срещна с толкова познати физиономии.

Аз пристигнах в събота сутринта, като направих лоша преценка на пътната обстановка и изпъкнАх на уреченото място още в 7:30. Там само Иво Кентавъра грееше гърбината в колата :lol: Кучешки студ беше, мани.

На самото състезание се отмандах някъде надолу по реката. Местата - жестоки! Както казваше чичо Венци - само за сранье :lol: :lol: Активността на рибите беше сведена до минимум. Първата риба, която удари беше прилична щука около 55-60 санта. Закачих я на "перфектно" место, което не ставаше и за гореописаните цели :lol: Некакъв висок бряг със здрави коренища отдолу. Щуката естествено, че се завря в подмола с кореняците и се уплете жестоко, като за световно по оплитане :lol: Запалих една цигара, седех, чаках ако случайно сама се отплете, ама йок. Дръпах, сецах и естествено скинах. Замина си Zerek-чето Tango Shad на 50 мм. Оттам нагоре се почна некакво метане и ръкомахане без никакви резултати. След окло час успях да бодна две бързи кленчета - педарки на медна Моска № 1. Слад тоша пак затишие, последвано от дребна писалка на кранк на Strike King... 200 м по-нагоре видях хубав бързей със завъртаща се вода отстрани. Сложих пак Tango Shad-a и още на второто хвърляне успях да хвана това, за което бях дошъл. Първия ми распер у тоя живот. Борбена рибка около 48-50 санта. Вече спокойно можех да отмарям. Мисията беше изпълнена :D

Върнахме се на сборния пункт и там се оказа, че има хванати хубави рибки. Пампич пак изпъкна с добри риби и заслужено спечели! Евала Пампич! Кълнем се в тебе, казах ти ;) Бат Стефко си беше хванал дежурните клендаци, а Павката Иванов беше дръпнал майсторско соме в тая ледена вода. Стефан, пък беше хванал чудна шука, която му донесе 4-то място


След това се изнесох към хасиендата бат Стефко. Заредихме провизии от хоремако от една кака, която Баето беше решил да направи послушница, след това заредихме и хубав отлежал гроздов сок и в 16:30 часа се курдишахме на масата под лозницата! Рано пиле рано седа :lol: :lol: :lol: Не си затворихме устите и пресушилите гърла до сред нощеска. Сутринта като станах, бат Стефко вършеше тежък физически труд и вадеше колците на доматите, които не знам как беха забивани на по 70 санта уземи :shock: Аз успях да му помогна, докато си пиех кафето, давайки му вещи напътствия от масата. "Дръпай силно и леко в лево", "А такааа" :lol: :lol:

След това реших, че ще прескоча до некакво старо корито на реката, където се носеше слух за некакви костури-простаци от каменната ера. Гьола беше бистър като радомирска боза и наоколо хората вадеха микроскопични каракудки на торен цръвик. Там ръкомахах около един час, като успях да изтърбуша на кастмастер една червеноперка за аналната перка. Оттам след като ми умре коньо се отмандах на некакви незнайни за мен места по реката. Малко ме мързеше да обикалям и застанах в горната част на некакъв перспективен бързей. Хвърлях вероятно един час, без никакъв ефект, докато не сложих едно Салмо Екзекутор. Оставих го бързея да го отнесе на 30-ина метра надолу и започнах да го водя равномерно. В един момент воблера спря, сякаш в дърво. В следващия момент обаче тръгна мощно в дясно. Четриделното Кроа стана макарон и се огъна до дръжката. Аванса яко стегнат - развива и пуши. Контрол никакъв! После тръгна срещу мен и помислих, че имам некакъв шанс... Ама това за малко докато не влезе в якия бързей, после бавно и мощно в дясно и линията изведнъж олекна..... Намотах линията и какво да видя :shock: Воблера на две строшен. На карабинката ми седи само главата до очите на воблера. Беше като отсечен с нож. Веднъж и аз да закача товарния влак, обаче не биде. Кой знае дали изобщо имах шанс с тая медиъм въдичка, но па строшен воблер от риба за пръв път имам в живота. Седех пуших две цигари и си тръгнах...

После хапнахме добре с групата и купонът за жалост свърши.....


Както се казва - до следващия път! Беше невероятно изживяване и голям кеф!

Поздрави на всички и до нови срещи ;)

П.П. Снимки ще пусна по-късно!
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг лига "БРАДЪР" 4 кръг 2013 г.

Мнение от Zander »

Чудно си изкарахме с момците, ловихме трудни риби, попихме отлежал гроздов сок и заредихме батериите с положителни емоции до следващото събиране. :D Стана веселба един път!
Беше ми много драго да се съберем.
Мите, колците съм ги забивал с пестник, ама преди това съм зареждал с високо октаново гориво. :lol:

Класирането:

1. Пресиян Конярски - 2150 т.
2. Стефан Минчев - 2050 т.
3. Павел Иванов - 1900 т.
4. Стефан Стефанов - 1830 т.
5. Павел Павлов - 1380 т.
6. Бончо Янков - 1030 т.
7. Константин Каридов - 500 т.
8. Иван Камберов - 470 т.
9. Павел Петров - 380 т.
10. Владо Дамянов - 350 т.
11. Даниел Йорданов - 290 т.
12. Емануил Манов - 270 т.

Останалите колеги получават по 50 т. за участие.

Поздрави!
Стефан
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Спининг лига "БРАДЪР" 4 кръг 2013 г.

Мнение от Павел Иванов »

А в кръчмата след състезанието страшно рехаво присъствие , което как и да го погледне човек ........ само шест човека :?
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Спининг лига "БРАДЪР" 4 кръг 2013 г.

Мнение от stancom »

mitioto написа:...... удари беше прилична щука около 55-60 санта. Закачих я на "перфектно" место, което не ставаше и за гореописаните цели :lol: Некакъв висок бряг със здрави коренища отдолу....
А ти що щеш там, кат знаеш че не мое се извади убава риба тамо :roll: :fish6:
Баси кой ти го казва :shock: дет вдига десетина прилични кефала от същия такъв бряг. Рибите спокойно си се взимаха ако се слезеше и нагазеше. А имаше и удобно място за слизане, ма пусти мързел :oops: . Всички тръгнаха на долу по реката, а ние с Тео както винаги сме в опозиция и тръгнахме на горе :lol: Иначе риболова протече отлично :lol: До 12,30 имахме общо едно чукване и едно сторване :lol: После понапече и рибите се поразмърдаха, но пък нас ни домързя :lol: и започнахме да се базикаме с риболова. Добарах на Андро въдицата да я пробвам и за малко да забравя да му я върна ( от ЕГНто сигурно :lol: ) После хапнахме, пихме по бира и аз тръгнах да се видя с този онзи. Досаждах на Павката Иванов и установих, че като е разбрал че ще бъда и аз там си е редуцирал примамките до минимум :mrgreen: А другия Павел, Сестрата по същата причина си бе навил предпазливо монофил на мултито, ако и да не ползва такъв по принцип :lol:


ПП Митре, не фана много риби оти не бе с жлътата фанелка и они не можаа да та познаат :P
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Спининг лига "БРАДЪР" 4 кръг 2013 г.

Мнение от Павел Иванов »

stancom написа:...си е редуцирал примамките до минимум...
А ся стига страдал :mrgreen: Нали имаш вече в кутишата дефицитен цвят Риджи 35 ?
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг лига "БРАДЪР" 4 кръг 2013 г.

Мнение от mitioto »

stancom написа:Митре, не фана много риби оти не бе с жлътата фанелка и они не можаа да та познаат :P
Беше адски студ за жълтата фланелка... Аз да не съм каляван като Ненчо Стайков, ебаси :D
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Спининг лига "БРАДЪР" 4 кръг 2013 г.

Мнение от Алеко »

И от мен няколко снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””