2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от Zander »

Здравейте приятели,

Втори кръг на Спининг лига БРАДЪР 2014 г. ще се проведе
на река Огоста, при село Хайредин, обл. Враца. Досега не сме правили състезание точно на това място.
Поканени да участват са всички Видри, кандидат-Видри, симпатизанти и приятели на Спининг клуб "Стари видри"!

Дата :7 юни 2014 г. (събота)

Място на провеждане: река Огоста, при с.Хайредин, обл. Враца.





Сборен пункт: мостът на река Огоста, при с. Хайредин, обл. Враца. Участъкът на който ще се лови ще бъде обявен на място.

Час : 14,00 часа, 7 юни - събота
Ще има записване на участниците преди състезанието. Правим го след обяд, заради това, че много от колегите ще пътуват няколко часа докато пристигнат.

Начало на състезанието : 14.30 ч.


Край на състезанието : 19.30 ч.

Награждаване: 19,30 ч.

п.с. Хубаво ще е някой да качи в темата сателитна снимка на района до с. Хайредин за ориентир.

Поздрави!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от Димитър Тодоров »

https://www.google.com/maps/@43.6016456 ... a=!3m1!1e3

От линка се вижда добре мястото на срещата :при моста на с.Хайредин юго/източно от селото. Има там някакви сгради и горичка,места за паркиране също. По предварителна
информация ще играем на кефал и щука,дано имаме слука. :)

Поздрави и до скоро, :tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от Д.Граховски »

За мене нещо не е сигурно, че си имам тука едни неща, които са .... ама пък ако ще идвам ще ми трябва и транспорт.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте,

живот и здраве и аз ще се включа в мероприятието.

Поздрави!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от Kentavar »

Като идвате от Враца по пътя за Оряхово....Като влезете в Липница има разклон на ляво за Ботево. Завивате в ляво минавате през Ботево и само по пътя. Той ще ви изведе на моста. Местата за паркиране са точно преди моста в ляво....Весело изкарване.... :D
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от bountyhunter1 »

А ти няма ли да доидеш ?
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от Kentavar »

Не брат. Успех на всички.... :D
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от jazzmena »

Здравейте банда,

Мина и 2-рият кръг от спининг лигата "Brother - на ваша страна 2014"я който проведохме на река Огоста до село Хайредин. Това беше разнообразие в календара на нашите състезания и първо посещение за мен на реката.

Тръпката си я знаете - багажи, пътуване, тръпнене в очакване на риболовните емоции.... На мястото се събрахме по обед. По-ограничен състав - 10-тина коли хора. Бяхме събудили интереса и на едни момчета с кола с монтанска регистрация (чух че били от Вършец), с които не можах да се запозная. Бяха и нашите приятели Жоро - Зампо и Жоро Ташев. Имаше 2-ма местни спинингисти, за които ще стане дума по-нататък. Почетоха ни и с присъствие двама инспектори от ИАРА, които бяха дошли вероятно с частен автомобил. Радваме се, че лично се запознахме с тях, както и за това че има присъствие по реката и контрол.

Състезанието беше следобедно - доста жега и стръвни комари. Аз имах в първия час среща с добра щука - 50+ санта, която опита при ваденето да се навре в едни дървета до брега (мястото беше доста обрасло). Напънах я по-здраво, за да парирам напъна и.... прас - телчето на карабинката на вирбела излезе почти изправено. (Ако някой залови една щука с CK40 в устата, да знае, че моя воблер :lol: ). Както и да е, не ми е било писано този път, пък и аз съм си виновен че не сложих по-як вирбел. Малко по-късно си плакахме с Цецо-салмънмен, защото и на него щук му отнесе един воблер. Хванах и над десетина кленчета, но само едно премерих и снимах за класирането. Останалите - директно обратно.

Като цяло - приятна дестинация, хубава среща с другари.... и не особено учудващ резултат.

Победител е Стефко от Търново с 5 щуки, и няколко клена, два от които по 50 санта. Плътно след него е Цандера, а на трето място се нареди един от местните спинингисти, които бяха премерили всеки мерен хванат клен.

Ето и челната тройка:

1. Стефан Стефанов - 5210 точки
2. Стефан Минчев - 4150 т.
3. Кръстю Стефанов - 2590 т.

На състезанието важаха новите правила, приети от "Стари видри" тази година - могат да се задържат само риби, които са с +10см над допустимия в закона размер. Останалите мерни риби се премерват (важат за класирането), но задължително се пускат обратно. :)
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 874 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от pi4a94 »

Изглежда много интересна река пуснете някоя снимка да се радваме :tup: :tup: :tup:
Класирането е ясно!Поздрави на призьорите :fish15:

Очаквам още репортажи :tup:


ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от Павел Иванов »

jazzmena написа:... а на трето място се нареди един от местните спинингисти, които бяха премерили всеки мерен хванат клен....

Къци е пич ! Като си спомня че съвсем до скоро беше от образите които всичко каквото хванат в торбата и на софрата , без значение от размер и количество .... В случаят за съвсем кратък период претърпя "пълна промяна" , за което основни виновници сме аз и май вери биг френд Муня :oops: Сега основният му "живарник" е фотоапарата като се старае , не може да му се отрече , да пази до колкото му е възможно хванатите рибета .
Колко му трябва на човек ? Смъмряне във форума , поливане на промяната на Панега и самата промяна е на лице :D
Отделно си го може , както е показал , при това само на направени от него примамки .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от sestrata »

Тръгнахме с Митко Тодоров от Русе в един съвсем нормален час, пътьом взехме Стефко и въпреки това бяхме на сборния пункт 2 часа по рано. Навлизайки в Северозапада се сблъскахме с първата му особеност. Докато по целия път не срещнахме нито една патрулка, в Искър имаше цели две засади за 2 км. После, явно от Навтек не бяха чували за оправения път през Ботево и "джипсито" ни прекара през Софрониево, но пък за сметка на това успяхме да видим прочутия Бутански пазар. Е няма такава цигания... :) Накрая, се оказа, че докато нас в Североизтока ни брулят порои и градушки всеки ден, тук от три седмици не е капвало. Слънце, зеленина и красота.
Решихме в оставащото време да разузнаем тази съвършено непозната река и се поразходихме насам-натам. Първо Стефко с щукарския си нюх откри къде са щуките. За две минути дръпна три и изтърва две, след което реши, че не трябва повече да ги боде и дойде при нас с Митко. Ние вече бяхме хванали по един едър клен, като този на Митко си беше направо капитален и негов личен рекорд.
Естествено, след обявяване на старта се насочихме към набелязаната точка, която се оказа непосилно далеч за кракомобила (придвижване с автомобили не се разреши). Поизпотени от жегата ликвидирахме половината запас от вода и ги почнахме. По точно ги почна Стефко с воблери. След него и Митко Тодоров с джигове. Бяха уловили по две зачетни риби, а на мен не ми кълвеше, което малко ме депресира. Митко, като истински приятел обаче ме съжали и ми даде един миризлив шад с който веднага се измъкнах от капото, което не ми мърдаше, защото толкова капризни риби събрани на едно място не бях виждал. Не искаха никакви железа или тракащи примамки, и кълвяха съвсем избирателно силиконите.
В крайна сметка приключихме аз - с една 45 см, Митко - с три зачетни, Стефко - с 5 бухалки, от които едната около 2 кг. Фантастичен резултат за състезание, който му осигури шампионската купа. Въдицата с която лови шампионът - Filstar Pro Black Shadow 86MH - 2.62 m, 7-28 gr, Митко - с Legend Xtreme, a аз с кастингов Tenryu Rayz лайт 2-8 gr

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от Itso »

Много ме е яд, че бяхте толкова близо, а аз този ден се върнах толкова отдалече вечерта чак...
Хубаво сте изкарали, на реката имам предвид.
Догодина, живот и здраве пак :P
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от bai ves »

Честито на участниците! Яко представяне и добри рибки! :tup:
Аватар
БОНЧО
Мнения: 877
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 987 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от БОНЧО »

Каква е тази река,където доминиращ хищник е щуката,а не кефала :D Не бях подготвен за това или поне късно се ориентирах.Както и да е ,залових едно мерно кефале,две щуки и за жалост изтървах други две.Добре си изкарахме,макар че бяхме малко хора...Благодарско на Тошко и Монката за приятната компания...
Първата:
Изображение
втората:
Изображение
снимки на реката:
Изображение

Изображение

Изображение
Разни екземпляри:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Купите:
Изображение
Победителите-ПОЗДРАВЛЕНИЯ
Изображение
И всичките муцуни на едно място :)
Изображение

Айде до другият път!
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: 2-ри кръг 2014 г. Спининг Лига "БРАДЪР"

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте,

да дам и аз отчет за свършеното във вчерашния прекрасен ден!

Ставане в 5:00 часа, тръгване в 6:00 от Шумен. От дете не бях ходил в Плевен и затова с Мария решихме да си направим кратка двучасова разходка в града, както и посещение на панорамата, за да подновя децките си спомени, от това място...

Изображение

Изображение

Изображение

Към 13:30 пристигнахме на уреченото място и бавно се потготвихме за надпреварата. Бях се приготвил за риболов на кефал - УЛ въдица 1-5 грама и монофил 0.14мм, като изобщо не предполагах, че щуката е доминант в тази река.

След старта на състезанието всички се пръснаха, а аз и Мария решихме да последваме Търновската група, които тръгнаха на ляво. :D Предвид непоносимата жега, най-търсените места за риболов бяха сенчестите :lol: :lol: :lol:, като на едно такова място ме взе мерна щука и след нелека борба, с УЛ, излезна за снимка.....

Изображение

45см. тегло - някъде там (все се каня да си взема кантарче).

Последва двучасов преход в посока бента до близкото село, което се оказа, че никак не е близко! По пътя закачих още една щука, около 50см на Zerek Venus trap, но посредата на борбата се откачи и изчезна в дълбините.

Час преди края на състезанието се върнахме при сборния пункт, тъй като жегата беше неописуема, запалих колата и отидох до селото за студена вода и плодова бира...... е няма такъв кеф! Последва официалната част, както винаги някои бяха хванали, но други бяха хванали повече. Браво на призьорите страхотни риби бяха надърпали!

Наложи се да тръгна набързо след награждаването, че ме чакаха почти 5 часа път, наобратно към Шумен. Ще ви спестя разказа за невероятната буря през която минах близо до гр. Попово...., но беше ужасно!

Като цяло, за мен това състезание, беше едно страходно изживяване, чак ми става тъжно като гледам, кога ще е следващото! Видях и научих много нови неща и се запознах с приятни хора запалени от същото хоби.....какво по-хубаво от това?

П.С Специални благодарности на Тошко, от Търново, за приятната компания по време на риболова.

Поздрави и до нови срещи край реката!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””