Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Zander
Мнения: 6271
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от Zander »

Здравейте приятели,

Заповядайте на:
Турнир по спининг "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 30 и 31 август /събота и неделя/ 2014 г.

Ще се води 3 кръг от Спининг лигата за 2014 г., само името на турнира избрано е в памет на Ники Киров, както беше и през 2011, 2012 г. и 2013 г.



Ще се проведе в два тура:

1 тур вечерен - 30 август - събота от 15, 30 ч - до 20.00 ч. Мястото на провеждане и участъка ще го обявим, като се съберем. След като приключим в 20.00 ч. - среща в бивака, правим класирането за деня и сядаме на масите.

2 тур - сутрешен - неделя 31 август от 6,30 - до 11,30 ч. Района, на който всяка година ловим. Като свършим в 11,30 ч. правим класиране за 2 тур, обединяваме резултатите от 1 и 2 тур и обявяваме крайното класиране.

Предварително записване няма да правим - добре дошли са всички видри, кандидат видри, приятели и симпатизанти на клуба!

Решихме да се съберем в 14,30 ч в събота на мястото, което определихме за бивак вече за четвърта поредна година. Ще има хора с палатки и от предишния ден. Мястото е сенчесто, има достатъчна площ за палатки и паркиране. Колегите, които са идвали вече го знаят добре, къде се намира. За останалите, които не са били досега, малко инфо:


Ето къде се намира лагера, идвайки от Елхово:

След табелата на Елхово на 6 км. е разклона - на дясно е за Тополовград. Тръгвате за Тополовград. На 500 метра след разклона отдясно е черния път, който води до бивака. Затова гледайте внимателно, отбивката за черния път се намира в една просека между храстите край асфалтовия път. На храстите ще оставим цветни найлонови торбички, за да не го пропуснете. Тръгвате по черния път, след 200 м е реката, от там на дясно срещу течението има още стотина метра до бента. Това е мястото на лагера.

От Княжево:
Тръгва се в посока Елхово, минава се по моста над Тунджа. След близо километър от ляво е черния път за бивеке, за който стана вече дума...В деня на състезанието 14-ти септември на отбивката /за черния път/ ще има завързани цветни найлонови торбички, в събота сутринта ще сложим и червено бяла сигнална лента за ориентир.

Поздрави!
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от Владимир »

Ако,този път,някой пътува на 30ти за състезанието,връща се след състезанието на 31ви и изяви желание да ме вземе,ще бъда щастлив да присъствам .
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте,

две поредни години се каня да присъствам на това събитие и винаги ми излизаха ангажименти. Тази година не само че съм свободен ами и ще съм в Ямбол, така че смятам да се присъединя към Вас. :D
Ще пътувам в събота на обяд от Ямбол и ще се прибирам пак там в неделя на обяд, така че ако мога да съм полезен на някой с транспорт да ме потърси - 0888704446.

Смятам да подготвя мариновани свински пържолки пържолки, крехки зеленчуци за салатка и люта Ямболска ракия. Надявам се че няма да имате нищо против?!

Поздрави!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от bai ves »

Айде , Павка ! В 11 тръгваме със Стража и ще п се видим, та Bидiм (beer|)= (rakia) :mrgreen:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от jazzmena »

Здравейте приятели,

Мина и това екзотично и така очаквано състезание. И тази година лагера край река Тунджа под Елхово се откри още в Сряда от няколко "хардкор" ентусиасти. Аз като малко "по-умерен" :lol: се присъединих "чак" в Четвъртък.

Времето беше прекрасно - лек ветрец разхлаждаше и поне малко гонеше досадните комари. Реката ни посрещна висока и мътна.

Изображение

Очертаваше се сравнително труден риболов, но на нас не ни пука. Нали сме там на открито, до водата и с верни приятели.

Направих 5 риболова и нямам капо - без запомнящо се риби, но все пак успях да хвана над 20-тина кефала и две расперчета по 40-45 см. Всички риби си плуват обратно в добро здраве.

Изображение

Като цяло се запазва тенденцията - все по-малко и по-дребни риби, все повече и по-алчни риболовци по реката, които оставят след себе си невъобразима свинщина. Какво да правим - сами сме си виновни за кочината, в която живеем. :twisted:

Състезанието протече в 2 етапа - в Събота след обед и в Неделя, сутринта. Предполагам участниците ще споделят риболовните си емоции, затова аз няма да се разпростирам много. Над всички доминираше този път Стефко от В. Търново, който още в Петък сутринта беше извадил едно добро сомче от вира до лагера ни, с което загатна какво да очакваме. Добре се представи и на самото състезание и заслужено победи. Даже Стефан - Зандера не успя да го изпревари с многобройните риби, които извади. Трети с няколко добри кефала и щуки стана Стоян - хепи файн :wink:

Ето и класирането:

1. Стефан Стефанов - 6570т
2. Стефан Минчев - 6470т
3. Стоян Стоянов - 4360т

4. Стамен Дулевски - 2990т.
5. Димитър Пеев - 2950т.
6. Николай Куюмджиев - 2650т.
7. Георги Иванов 2470т
8. Павлин Калайджиев - 2130т
9. Константин Каридов - 1680т.
10. Бончо Янков - 1160т.
11. Даниел Йорданов - 1130т.


Поздрави на всички от бургаско - русенско - търновската група, с които се накефихме няколко дни.

Изображение
Изображение
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от bai ves »

:D Беши идилия, ама вчера ядохме маришки елевре....... :tup: имаше и джаз та прас и скръц авнс на 30 либряка. Страшен кеф и мерси приятели! Пък Стефан, е класа! Заслужена и трудна победа! Браво на всички без изключение!
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от karidata »

Състезанието на Тунджа си е класика.Особено ако си там от четвъртък или петък.
Настроението беше на ниво,реката позамътена ,риболова труден и интересен.
Преди и след състезанието се извадиха рибки някой от които доста добри.
Ето и някой от моите рибки за целия престой и снимки от награждаването.

Изображение

Изображение

бебешок

Изображение

Класиране
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте,

страхотно състезание и незабравимо преживяване, бе за мен третия кръг на спининг лига Брадър. Ето малко снимки от мен и "Групата на Шаро", както и видео от мястото на събитието....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Всяка прилика с действителни лица и събития е напълно случайна... :lol: :lol: :lol:
Поздрави на всички и до нови срещи край реката!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от vinil »

Браво Павка !!!

Ама....номера с ваденето по именно тоя начин, ми се чини, че втори път няма да проработи ;)
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравей Мите,

през по-голямата част от състезанието мъкнах кеп със себе си и нямах кълване. Сутринта заявих на "Групата на Шаро", че нарочно го оставям в колата, за да предизвикам съдбата и така и стана. Сомчето не беше голямо, но удари в "дебел" бързей и ваденето му определено не беше лесна задача. В крайна сметка, трима човека се оправихме .... кой даде кеп, кой ролетка, кой кантарче станаха нещата!
А иначе майстора си е майстор! Аз такова кепчосване не мога да направя.... :tup:

Малко по-късно ме взе и прилична щука, но след 10-15 секунди аванс си замина с пиърсинг и ме остави съъъвсем леко ядосан.....
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от BornToDrink »

Още от обявяването на календара си бях заплюл датата пред семейното събрание за отпуските през годината.
И така моментът дойде!

Имах голямо желание да се присъединя още петък, но така се случиха нещата, че отложих това ми начинание за догодина (може пък да наваксам от четвъртък тогава..).
Натоварих Бончо и газ към дебелите риби и гладните комари.
Пътьом спряхме да си проветрим седалищните части на една бензиностанция.
Бончо се зареди с никотин, а аз с изкуствен салам от купешки сандвич.

Мааалко преди лагера решихме да потарашим предварително планиран терен.
Успях да извадя грандиозните 2 риби по 1 педя и да посея воблер. :lol:

Изображение

Малко по-късно се установиме в лагера.
Там нямаше абсолютно никой, но група гостоприемни комари се отзоваха и ни посрещнаха както подобава.

Разхвърляхме багажа, хората се появиха, апнахме и стартира първото полувреме.
Реката беше .. кална и висока, нагледно:

Изображение

За целия първи ден хванах една риба и имах 1-2 удара.
Рибата беше мерна, но накрая се тръсна и пое към калната вода.
Теренът беше ужасен - тръни, храсти и безрибие. :mrgreen:

По едно време просто ми писна и се върнах в лагера да отлюшпя една бира.
Там ме чакаше това:

Изображение

+ около 1500 комара. Бяха си организирали състезание кой ще ме набоде през най-дебелата дреха.
Накрая се напръсках дори по дрехите и като че ли помогна за малко.

Бончо не се примири и отиде малко над вира да търси кефали.
Викам му - братле, там лових 20 минути, нямах и един удар.
След половин час се върна и беше ударил 2 не лоши бройки + една изправена кука.

И аз не останах капо де. Реших да търся некой случаен сом точно във вира до лагера.
И ей го на, в цялата си прелест:

Изображение

После се заехме с частта, която умея за разлика от риболовенето.
Беше приятна вечер с раздумка и вайкане по изтърваните бройки.

Изображение

Изображение

Второто полувреме, започнало някъде 6 и нещо не ми донесе особен успех.
Освен всичко Джазмена спаси една от всичките примамки, които успях да закова в дърветата.

След такова капо единствената ми утеха бе купата на Стефко, който за пореден път отсрами нашия регион! :)

Хванахме пътя и кой откъде е...

Изображение
Аватар
БОНЧО
Мнения: 877
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 987 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от БОНЧО »

Здравейте,момци и девойки!За пореден път тръгвам за състезанието на Тунджа супер надъхан и с надежди за хубав риболов и трофейни риби.Уви за пореден път това не се случва :) толкова си мога.Момчетата преди мен са разказали как протече състезанието,само мога да добавя,че сомчето на Павлин го гепнах по този начин,защото ръкомахах с кепа насляпо,високата трева ми пречеше да виждам добре.Важното е,че всичко свърши добре и рибока беше сниман,претеглен и измерен и ,както се виждан изпроводен обратно да вика дяда си.Поздравления на Павлин за това.Вечерта протече супер,мака че бяхме доста поизморени.Благодаря на всички за хубавото изкарване!И малко снимки :D

Реката-позамътена и малко по-височка:

Изображение

Изображение

Изображение

Уловът ми за двата дена :(

Изображение

Изображение

Изображение

Моменти от риболова и от вечерта:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Победителите-поздравления!

Изображение

И всички на камара :)

Изображение

Изображение

Поздрави и до следващия път!
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 874 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от pi4a94 »

Здравейте!
Много стройна група и мощна както винаги!Надявам се да е имало силна ракия и бира :D
Пропуснах тая година и много ме е яд ама другата ще гледам да се реванширам.Само като видя лагера и се сетя,че като си легна в палатката реката шуми едно приятно ми става едно хубаво ехх...

Специално поздрави на Победителите :tup: :fish15:
Трудни условия и упорство е било нужно и разбира се опит.
Кефи и операция сом :D кепчосването е повече от майсторско :mrgreen:



ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
straj_74
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 23:38
Местоположение: В.Търново, Павликени
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от straj_74 »

Здравейте, приятели най после и на мен ми остана време (дъждовно( да драсна някой ред въпреки ,че мина време емоцийте са още в мен .Та на кратко затътрихме се в четвъртък на Тунджа с Бай Вес ,а там идилйята беше пълна Река ,комари, приятели обединени от обща страст какво му трябва на човек освен и чаша бира .Та още с пристигането си хванах въдицата и запраших да усетя Реката успях само да сепна една влюбена двойка на 100 м над лагера и да понабода няколко дребни рибки в петък риболов в трънака до откат вечерта залаците бяха сладки и обилно поляти ,но нещо липсваше имаше тенжери подправки само сома го нямаше та станах рано да набавя .И благодарение на Дидка вечерта разполагахме с три тенджери сомска чорбица ох ох .За самото състезание какво да кажа трудно беше защото рибата е малко ,но все пак я има и като финал да си призная ,че победата ми не беше съвсем честна защото ползвах атрактант ,Каридска сол, просветените знаят за какво иде реч ,но победителите не ги съдят :D дъжда спрял до нови срещи тогава . :fish15:
" Който го може- може!"

http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Купа "Николай Киров" 2014 г. - р. Тунджа

Мнение от karidata »

Каридска сол
Глей ква била работата,седващия път и аз ще пробвам :D
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””