IV-ти кръг от Спининг лига 2014 ,,Brother на ваша страна,,

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 506 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: IV-ти кръг от Спининг лига 2014 ,,Brother на ваша страна

Мнение от Spining_fen4e »

Здравейте!

За първи път присъствам на подобно мероприятие и останах със страхотни впечатления! За риболова няма да кажа нищо, колегите по-горе са описали подробно обстановката.
Радвам се, че се запознах със Стефан Минчев, Павел Павлов, Димитър Тодоров и доста други колеги, а вече и приятели, на които съм чел репортажите в захлас ! :)

Страхотни сте пичове! :tup:

Поздрави,
Павлин
Има ли желание, има и начин!
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: IV-ти кръг от Спининг лига 2014 ,,Brother на ваша страна

Мнение от karidata »

Времето се смили над нас и през цялото състезание не падна и капка дъжд.
Чест и почетания към призьорите.Риболов беше много труден.
Радвам се че се запознах и със Сливенската спининг група.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: IV-ти кръг от Спининг лига 2014 ,,Brother на ваша страна

Мнение от jazzmena »

Еха, ново място и много емоции! Съжалявам, че трябваше да съм в Русе по не-риболовни дела и изтървах купона.

Поздрави за бургаските юнаци. Жорката е сила. Трябва да има конкуренция все пак за Стефан. :lol:

:tup:
Alber4i
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 17:06
Местоположение: Бургас
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: IV-ти кръг от Спининг лига 2014 ,,Brother на ваша страна

Мнение от Alber4i »

Отново се събрахме приятели и съмишленици на една позабравена дестинация.
Състезанието беше след обед , но аз и Ники Стоев бяхме на Гавраилово още от сутринта.
След като имахме време да проучим местата , решихме да ловим на Червеняково , където водата беше бистра . Надолу от Бинкос влизаше кална вода и влошаваше нещата.
Бях си приготвил два такъма - един за щука и една лека пръчка за кефал , но мокрия бряг
ми изигра лоша шега и безнадеждно изкривих бигела на едната макара и останах с лайт пръчката. След сигнала тръгнахе нагоре , където има доста голям разлят вир , който отдавна си мислех да посетя. Понеже времето беше кофти ,нямаше никой . Спряхме на средата . Бистро , без риби. Тук искам специално да благодаря на Ники , защото без него нямаше да запиша такава великолепна риба. С него образувахме чудесен тандем .
Аз познавах района , а той имаше вярно усещане за мястото . Тръгваме си обратно, а Ники предлага да пробваме и в края на вира , където на отсрещния бряг има скали и надвиснали дървета . Спираме и веднага проиграва нещо . Явно има риби . Мястото е широко и обрасло , невъзможно е да се облови цялото от едната страна. Ники предлага един да отиде на другия бряг . Пресичам през плиткия бент без проблем. Отсреща е трудно , с доста сериозни скали ,но все пак има няколко места за хвърляне. Застанал съм до едни тръстики , а пред мен спокойно преминава килограмов кефал , без да ми обърне никакво внимание . Пробвам миноу воблери , без резултат . Водата доста студена
, вятъра също .Такова време пресича по дребните риби и на ход са само големите щуки.
Слагам клатушка циклоп по препоръка на Ники . Тя елегантно минава между туфите водорасли почти без да се закача . В този момент чувам отсреща мощни плясъци ,но Ники не се обажда .Излитат няколко водоплаващи и аз решавам , че те са вдигнали патардията . Малко след това продължавам нагоре и виждам отсреща Ники с прегризано току що влакно . Според него щука над 3 кг. му е изяла циклопа. След половин час и едно плахо почукване от дребна щучка се връщам на обратно и бая се зачудих дали да метна на същото място .Накрая реших , че нищо не ми пречи да пробвам . Заменах точно между туфите по средата .На няколко метра от блесната целеустремено тръгна много
сериозна вълна .Як адреналин . Веднага си дадох сметка , че с тази лека пръчка и много-
бройните закачки наоколо , нямам големи шансове .Последва брутален удар и рибата натисна сериозно . Опитах се да я контролирам и странно , след малко поддаде.
Явно е било писано да е моя , защото тя подмина на зиг-заг всички закачки и чинно приближи брега до мен .Ники преди това ми каза , че кепа ми е малък .Оказа се прав , щуката излезе от него , но вече на брега като същевременно се беше и откачила.
Най-вероятно е била същата риба . Ники я раздразни , а аз я хванах .Тандемът ни сработи безотказно. Надявам се следващият път да му върна жеста. Дължа му го...
77см. , 3.660кг.
Последно промяна от Alber4i на Пон Сеп 29, 2014 1:37, променено общо 1 път.
Alber4i
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 17:06
Местоположение: Бургас
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: IV-ти кръг от Спининг лига 2014 ,,Brother на ваша страна

Мнение от Alber4i »

Щеги кача най-накрая!]
Последно промяна от Alber4i на Пон Сеп 29, 2014 1:37, променено общо 1 път.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: IV-ти кръг от Спининг лига 2014 ,,Brother на ваша страна

Мнение от bai ves »

:D Супер сте , Дани- Само отличници!!!
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: IV-ти кръг от Спининг лига 2014 ,,Brother на ваша страна

Мнение от sestrata »

Изображение
Последно промяна от sestrata на Пон Сеп 29, 2014 13:12, променено общо 1 път.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: IV-ти кръг от Спининг лига 2014 ,,Brother на ваша страна

Мнение от sestrata »

Димитър Тодоров написа: ...Ние с Павката Сестрата сме в дъното на класирането с 50 точки за участие,
а маалко над нас са братя Дулевски! :mrgreen:
Привет, банда,
Винаги има последно място, което в моя случай е различно от душевното състояние "КАПО" от което тънко избягах още в първите минути на надпреварата. :lol: Стръвен пуристки клен, яко нахапан вероятно от зъбат звяр, който улових с лек кастинг такъм и микроклатушка 2.5 гр. - събитие рядко срещано в глобален мащаб из кастинговите среди... :mrgreen:

Изображение

Сутринта забрах Стефчо и Бай Вес от Търново. Валеше непрекъснато, но щом стигнахме Гурково се оказа, че районът е пощаден от дъжда. За сметка на това духаше здравата леден вятър. Пристигнахме час по-рано и огледахме реката. Спуснахме се до Бинкос, където р. Беленска свличаше кал от Балкана и правеше риболова невъзможен.
Свръх-бистрата река в участъка не даде риби. В късния следобед опитах баластриерния лабиринт около Гавраилово, но и там ударих греда.
Радвам се, че се видяхме със сливенската група, Злати (za4o75), Тодор (nafplio) и шумено-ямболската двойка запалени спинингисти. :D
Както обикновено се случва на такива трудни състезания, Дани Алберчи извади каре аса от ръкава и ни разби с чудесна риба.

Поздрави и до скоро!

Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Re: IV-ти кръг от Спининг лига 2014 ,,Brother на ваша страна

Мнение от ZLAK »

Браво Орел!!!
Страхотна риба. Знам го мястото. Чувал съм че местните са хванали с мрежа към десеткилограмова щука там навремето.
Добро състезание. Браво на всички ентусиасти!
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: IV-ти кръг от Спининг лига 2014 ,,Brother на ваша страна

Мнение от stoev »

Ее Дани,
приписваш ми повече заслуги по улова на призовата щука от колкото заслужавам :wink: Факт е, че условията бяха много трудни..Важно беше примамката да може да се провира през водораслите, както и да може да смъкваш закачен треволяк по тройката по време на проводката, като по този начин увеличаваш шансовете за среща с риба и атака. Много примамки просто още при първите няколко оборота събират трева и проводката се проваля.
В такава бистра вода щуките са дегизирани точно там където трудно преминават примамките. Дани си е доказан майстор и успя да хване рибата която аз изтървах. Ключа към успеха беше, че я оставихме да си "почине" към половин час и Дани първи се оказа на мястото....и разбира се с подходящ повод след примамката.
Иначе с прекъснатата линия от щуката при мен си беше абсолютен малшанс. Преди да изтърва рибата си бях наумил да сложа лусокс 2-ка с утежнение от 4гр, да направя няколко замятания след което да сменя с циклопс като сложа метален повод. В ръката ми обаче първо се оказа циклопа и нататък изхода от двубоя беше ясен. Скоро след като ме взе разбрах, че рибата е добра. Направи силен тежък тласък с вълни на повърхността, при което ми взе малко аванс. Реших да рискувам и позатегнах аванса, като смятах да задържа рибата горе и да я извадя силово за да не се забие в многото водорасли. Задържах я около 6-7 сек. след което линията олекна...
Беше супер да се съберем отново и да прекараме няколко часа покрай реката. Компанията на Дани ми е много на сърце и последните кръгове си прекарваме добре в търсене на рибите. Видях и младите надежди от Сливенската група на живо, но за съжаление не успяхме да се запознаем. Със Злати (Зачо) пък се срещнахме още в търсене на просеката към реката от главния път на селото. Си ю некст тайм дет се вика :D
Поздрави!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: IV-ти кръг от Спининг лига 2014 ,,Brother на ваша страна

Мнение от Алеко »

Стана добро състезание. Благодаря, че признахте рибите ми на сляпо доверие. Ето ги:
Изображение
29 см

А този е 23 см:
Изображение

Хванах още две маломерки. И четирите риби удариха на Мепс Аглия, бяла с червени точки, № 2.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””