V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 2014

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 2014

Мнение от Димитър Тодоров »

Привет,


Пети кръг на Спининговата лига за 2014-та година на Клуба ще се проведе
на река Росица при село Ресен (Търновско).
Участъкът обхваща реката от вливането на река Негованка до моста при с.Поликраище.

Поканени са да участват всички Видри, кандидат-Видри, симпатизанти и приятели!

Дата :18 октомври 2014г. (събота)

Място на провеждане: река Росица при с.Ресен

Сборен пункт: поляната под вливането на р.Негованка, северно от село Ресен,
с GPS координати :43.210741, 25.545299
https://www.google.bg/maps/place/43%C2% ... !1s0x0:0x0" onclick="window.open(this.href);return false;



Сборен час : 12.00 часа
(Ще има записване на участниците на място преди състезанието.)

Начало на състезанието : 12.30 часа
Край на състезанието : 17.30 часа

Тъй като участъкът е голям,ще се допуска придвижване с автомобили,затова се подгответе с карти на района и околните пътища.

Поздрави и до скоро! :tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 201

Мнение от sestrata »

Уважаеми колеги, за тези, които ще останат в Русе за турнира "Синия Дунав Оупън 2014" напомням, че традиционния банкет ще се състои вечерта в СЪБОТА - 18 ОКТОМВРИ от 19:30 ч в ресторант "КРУШАТА" - гр. Русе, ул. Хан Крум 9

Заповядайте! Вход - свободен, консумацията всеки си поръчва и плаща, лакардиите - без пари. :D

п.п. Моля, който има желание да присъства, да отбележи в темата, за да мога да подготвя необходимия брой места в кръчмата.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 201

Мнение от Димитър Тодоров »

+ Двама :fish15:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 201

Мнение от nafplio »

Пуууу , да бяхте казали по-рано . Вчера се върнах от родна Добруджа , можеше да остана до края на седмицата :lol:
... Ще има и друг път :wink:
Весело Прекарване :tup:
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 471 пъти

Re: V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 201

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте,

живот и здраве ще съм на линия!

Като гледам времето ще е хладно, ветровито, с лек дъждец и покачващо се налягане.....само за големи риби! :tup:

П.С. за съжаление вечерта съм зает и ще изпусна купона в кръчмата :oops:

Поздрави!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 201

Мнение от sleepwalker »

Малко късно, щото сега ми се наредиха нещата, но нека и аз да предложа транспорт. Тръгвам от Шумен и се връщам там. Мога да взема и някой по път.
ГеСеМе: 0885 799 269
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 201

Мнение от getsbi »

Преди колегите да публикуват резултатите и емоциите, да покажа какво време ни се отвори :D Голямо чудо. Силен дъжд и слънце.

Изображение

Въпреки това си къцахме, но като затрещяха и гръмотевиците, решихме, че не е лошо да поприберем карбонките. Вей, вали и грее :D
Zander
Мнения: 6271
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 201

Мнение от Zander »

Утре ще кача инфо за класирането.

Поздрави!
Аватар
БОНЧО
Мнения: 877
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 987 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 201

Мнение от БОНЧО »

Здравейте, момци и девойки!Този кръг от Спининг лига BROTHER за мен протече много емоционално :) След старта тръгнахме няколко коли надолу по течението,където съм ходил минали години и съм имал частичен успех,но само с кефали.Спряхме на обещаващ вир и решихме,че от тук нататък сме пеша.Злати караше след нас и буквално с появяването си на вира хвана хубава щука :) .Забравих да спомена,че реката беше с много ниско ниво и кристално бистра.В този участък тя е с много завои и аз реших да пресека през нея,за да изпреваря останалите :) Незнайно как Стефчо от Търново се беше озовал пред мен :) Понеже видях,че голяма част от колегите упорстват на клатушки и въртележки,аз реших да приложа една напълно непозната за мен дисциплина-джиг.И така-Стефчо напред с клатушки,аз след него облавям същите места със силикона.По едно време загубих Стража от поглед,но пък ме настигна Тошко,че ме и задмина.Беше спрял на хубаво място с паднало дърво на отсрещния бряг и прилична дълбочина с оглед на ниското ниво на реката.Заложил на Моска Сафир той обстрелваше мястото-по едно време се развика,че хубава щука е излязла изпод дървото,ударила е блесната,но не е успяла да се убоде,какво да правиш-късмет.Е късметът беше на моя страна.Появявайки след него на мястото подадох няколко пъти със силикона,на поредното обиране нещо брутално я отнесе.Борбата не беше дълга,но признавам си,че извадих адски късмет предвид,че лових без повод и предвид високия бряг.Добре,че Тошко ми помогна с кепчосването на най-голямата риба в живота ми :D Благодаря му ,за което :D Най-вероятно щуката е била същата,която е атакувала и неговата блесна.После снимки,радост и т.н.
Изображение

Изображение

В крайна сметка кантара показа 4,580кг и дължина от 86 см.
Състезанието продължи в приповдигнато настроение,но повече удари нямах,освен едно затърмъчено попче:

Изображение

Времето напредна и решихме да тръгваме към колата и сборния пункт.По пътя срещнахме Зандера,който също беше хванал много хубава щука.После заваля такъв порой,че станахме като мокри кокошки.Минахме през селото за по едно горещо кафе и след това на сборния пункт.Повечето се бяха прибрали ,заради дъжда,който постепенно намаля и спря.
Дани от Бургас също представи за класирането класна щука,която се оказа само с 200 грама по-лека от моята :) В крайна сметка аз останах втори,а той трети.Стана страхотно състезание-оставям снимките да говорят за останалото.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И всички на клона:

Изображение

Поздрави и до нови срещи!
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 201

Мнение от maranzika »

Гордея се с тебе Бончо... :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: Все едно аз съм я хванал тая щука ..ЕВАЛА.
БОНЧО написа: В крайна сметка кантара показа 4,580кг и дължина от 86 см............................... В крайна сметка аз останах втори.....................
Е това не го разбирам.... :roll: :roll: :roll: Първият да не е хванал КИТ?
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Alber4i
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 17:06
Местоположение: Бургас
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 201

Мнение от Alber4i »

На мен също ми се усмихна щастието- 4,300кг. Прекрасна река , с много укрития и недостъпни места. За мен беше удоволствие да откривам , че зад всеки завой следват перспективни вирове , обещаващи много изненади за ентусиастите.Изображение
Изображение
Изображение
Благодаря на Ицо за помощта при изваждането на рибата. Той е по средата с щука 2,100
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 201

Мнение от BornToDrink »

Браво на призьорите!
Тази година май най-големите тупалки излязоха баш на Росица (да му се ненадяваш).
Бончо откак взе новата пръчка само тежкотоварни риби вади. Явно му е на късмет (дори и да не беше с нея сега май).
Все така да е! :)

За мен състезанието премина трагично.
Първо закъснях и дойдох на "battlefield"-а гладен и неподготвен. :lol:
Нямах и един удар, скъсах 2 примамки и ме изядоха банда комари под едни дървета.
Накрая ме заплющя дъжда и реших да си бия камшика, че имаше още 1 час до края.
Бях зарязал жената цял ден сама с детето, та викам малко по-навреме да се прибера.

Поне престоят ми не беше изцяло безполезен, помогнах на колега да си измери дебелия кефал с кантарчето ми. :mrgreen:
Sleepwalker направи грешката да търгне с "местния" (а.к.а - Аз). :mrgreen:
Човека през цялото време ми говори как кове костури по шуменско и накрая хвана костур! :lol:

PS - Ще има ли Копринка?
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: V-ти кръг от Спининг Лига ,,Brother на ваша страна,, 201

Мнение от vinil »

BornToDrink написа: Sleepwalker направи грешката да търгне с "местния" (а.к.а - Аз). :mrgreen:
Човека през цялото време ми говори как кове костури по шуменско и накрая хвана костур! :lol:
Никиии, Ники !

Що не каза за сулките и щуките от Шумен, па и някой сомче ако бе включил в списъка, сега щеше да си сред призьорите с купите !!!! :)

Поздрави на всички участници !!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””