III -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 2015

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

III -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 2015

Мнение от jazzmena »

Здравейте Приятели! :D

Третия кръг на Спининг лигата "Brother на ваша страна" на СК "Стари Видри" за 2015-та година ще се проведе на река Тунджа в района на Сливен.

Дата : 5 ЮЛИ 2015 г (НЕДЕЛЯ)

Място на провеждане: река Тунджа и прилежащите корекции и баластриери от село Самуилово до село Желю войвода.

Сборен пункт: Поляната от северна страна между стария и новия мост над река Тунджа при с. Крушаре. GPS координати: 42.564109°, 26.391001°

https://www.google.bg/maps/place/8877+% ... 14cd0e7bb0" onclick="window.open(this.href);return false;

Сборен час : 08.00 часа
Записване: 08.00-08:30 часа
Начало на състезанието : 08.30 часа
Край на състезанието : 12.30 часа
Награждаване: 13:00 часа

Ще се допуска придвижване с автомобили, затова се запознайте с района и околните пътища.
Поканени са да участват всички Видри, кандидат-Видри, симпатизанти и приятели!
Поздрави и до среща! :D
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: III -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 20

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте,

за съжаление отмина и това състезание на спининг клуб "Стари Видри". Веднага като разбрах, че мероприятието ще се проведе в село Крушаре (едно от любимите ми места за риболов на кефал по река Тунджа), казах на жената да събира багажа и още от петък вечер отидохме на гости на тъщата в Ямбол.
Събота сутринта отредих за кратка обиколка и разузнаване на ситуацията. Оказа се, че реката е качила нивото си и е доста замътена спрямо последното ми посещение преди две седмици, когато си беше меко казано перфектна. Още по тъмно хванах перфектен кефал дълъг точно 49см, както и няколко мъника около нормата. Трябваше да пътувам към Бургас и по тази тази причина прекратих риболова към 7:30часа.

Вечерта типично по Ямболски ракията беше силничка, а мезетата обилни....

За първи път ми се случва да се успя за състезание, стигнах до мостовете на село Крушаре едва към 8:10. Честно да си призная имах желание да спра колата под някоя сянка и да си поспя час два, но уви не успях. Ведна след старта на състезанието, заедно с Бончо, Симеон и Калоян от Русе се отправихме с колите нагоре по течението на реката, извън селото. Стигнахме до набелязаните места и след кратка подготовка започнахме да обстрелваме водата с воблери и блесни. За съжаление активността, която очаквах не се случи изобщо! За два часа обикаляне имах само няколко почуквания и подръпвания, но нито следа от риби. На поредното перспективно място, което се откри пред мен реших да дам шанс на едно малко Казу на Бай Вес и на втората проводка хванах кефалче малко над нормата...

Изображение

Тази снимка ми отне минимум 5 минути, оказа се че не е никак лесно да се снима енергично кефалче, при това с тъч скрийн телефон и мазни ръце!

Последва връщане към колата и кратка пауза на сянка с Бончо и Симо. При тях риби нямаше, а единствен Калата беше успял да отсрами групата с кефал 49см.

Реших, да се върна при сборния пункт час преди края състезанието и да поцъкам спокойно около мостовете. Там преди две седмици хванах няколко прилични кефала и нямаше как да не си пробвам късмета и сега. Оказа се, че никой не е останал на сборния пункт и местата не бяха обловени. Този път в действие влезе едно синьо бяло Казу, което се отчете с малко по-добра риба...

Изображение

Към 12:30 всички се събрахме на сборния пункт. Оказа, че има уловени може би 7-8 кефала между 45 и 49см., както и един распер над двата килограма.

Имаше колеги с хубави фотоапарати и се нядавам, че след мен ще се поснат повечко снимки.

Поздрави и до нови срещи край реката!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: III -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 20

Мнение от karidata »

Ето класирането (оцветените в червено не са от клуба)

Име Точки участие Точки Бонус точки Общо Общо за класирането
1. стефан стефанов 3540 3540 100
2. павел павлов 2990 2990 84
3. иван иванов 2580 2580 73
4. константин каридов 2310 2310 65
5. калоян василев 1940 1940 55
6. стамен дулевски 1420 1420 40
7. боян ефремов 1100 1100 31
8. павлин калайлджиев 760 760 21
9. ники куюмджиев 740 740 21
10. станислав стариков 650 650 18
11. димитър пеев 650 650 18
12. юри топалов 570 570 16
13. стоян колев 370 370 10
14. драгомир драганов 240 240 7

15-то място делят:

симеон иванов 50 50 1
иван петров 50 50 1
никола лилов 50 50 1
алеко дянков 50 50 1
николай манякин 50 50 1
марин ангелов 50 50 1
николай стоев 50 50 1
никола капсъзов 50 50 1
павлин вълев 50 50 1
георги иванов 50 50 1
валери стаменов 50 50 1
яна трифонова 50 50 1
ивайло иванов 50 50 1
найден великов 50 50 1
бончо янков 50 50 1


Някоя снимка от мен
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ще замоля колегите които снимаха да пуснат по някоя снимка тук.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
ivan888
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 9:10
Риболов: spining
дал Браво: 3 пъти

Re: III -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 20

Мнение от ivan888 »

Здравейте.
Ето две снимки от мен...... малкия нямаше как да влезе в класирането :)



Изображение
Изображение
Поздрави.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: III -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 20

Мнение от jazzmena »

Здравейте банда,

Малко със закъснение, но е нормално предвид сезона, а и задачите, които ме гонят напоследък.

Събрахме се в неделя на любимата Тунджа, но този път на ново за мен място. Аз успях да организирам групичка от запалени спинингисти начело с професор Ефремов, който обичайно влезе в колата с биричка в ръце, с Колето Капсъзов за който всяка кола се оказва тясна и шурея му. Попътно спирахме за вода, бира и други живителни течности и на една бензиностанция се потресохме от автовоза с 8 (ОСЕМ) чистак нови бели поршета, който няма начин да не отиваше към арабските шейхове. Ние обаче имахме различен маршрут и 1 час по-рано се курдисахме на уреченото място. Оказа се че се събираме шарена и весела компания. Състезанието придоби международен характер, когато се появи един адаш Николай - руснак от Дряново със сина си. Дойде и спининг-фенчето, Павлин, който като местен спец даде ценни съвети за реката и рибите в нея. Постепенно се събрахме 30-тина човека и... Стааарт!

Ние решихме да слезем надолу по течението с колата. Навряхме се в една висока трева...... тя пък се оказа от "онази" трева :D Измъкнахме се от шубрака и с напътствията на местен, поехме по правилния път покрай реката. Тя беше перфектна на цвят и вид..... само дето рибите изглежда не го знаеха.

Аз упорито чоплех переспективни места.... е на едно ме изтресе яко... и звънна аванса, но само за няколко секунди и се откачи. Добро беше и даде надежди за интересно развитие. Уви, истината се оказа по-различна. На идеални места нямаше никой. Все пак Боян успя да дръпне тлъст костур, а аз едно клето кленче малко над нормата и по-късно един по-тлъст кУен, с които отсрамихме отбора.

Останалото е история.... Ето няколко снимки от Ники Стоев:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето и останалите снимки в албума от състезанието: http://www.starividri.org/album/thumbna ... ?album=162" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””