Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от stoev »

Привет момчета :P !
Хайде и от мен кратък разказ и малко картинки. В събота сутрин, на път за бивака, с Дани от Бургас насъбрахме емоции на повърхностни примамки с много костуретки, като от време на време попадахме и на сеголетки. Рибките взимаха стръвно и уверено от попери през уолкъри та дори и пропбайти. Който е ловил в спортно темпо риби на повърхността знае…с думи трудно се описва. Имахме и по една не лоша щучка на доказани в щукоулова блесни. Колкото и да разтягах ръцете докато позирах, на Дани рибока и на снимката се вижда, че беше по-голям :twisted: . Пристигнахме на бивака, избрахме си едно място на първа линия под една дива круша. По земята беше килим от круши направо готови за казана с малко захар ииии..Разчистихме, разпънахме палатката, разтоварихме малко багаж, последва инструктаж и старт. На път за браздата със сирийските клетници спряхме преди Срем до скалите. Дани тръгна срещу течението а аз в посока селото, като трябваше да продължим с колата към кльона до час. Нещо се оматахме и предварителния план се провали. Не остана време да гоним дивото, тъй като Дани беше намерил добри кефали, скъсал ценна примамка и плувал да я спасява а времето напредна. Отидохме в района до ВЕЦ-а под Устрем, където ловихме около час и поехме към лагера. Аз не успях дори да се отпуша на реката този ден, но за сметка на това по-късно отпуших бутилка охладено розе. Купона както винаги на макс. На следващия ден близо час и половина буквално се добирахме до Мястото. Първо Дани сече с мачетето тръни по нещо което наричаше път, после продължихме пеш, като на моменти пълзяхме под тръните докато стигнем най накрая до реката. Още с първите замятания Дани хвана хубав кефал. Аз се пуснах по надолу след един бързей, където също хванах кефал, но дребен а после и малко сомче. Слязох още надолу, където нещо мощно и звучно атакува но пропусна блесната ми, докато минаваше покрай едни скали на 3 м. от мен. Помислих че е сом но се оказа не лош распер, който все пак успях да реализирам след малка пауза с воблер минавайки покрай скалата по същия начин. Дани хавана още кефали и времето напредна. Последва мъчително за мен връщане. Беше напекло яко а през тръните и баба знае се минава само с дълъг ръкав – моя беше якето от сутринта с което по надолнището в прохладата ми беше добре за разлика в жегата по обяд на връщане. Едва изпълзях до колата, където вече нямах сили дори да се добера до течностите в хладилната чанта. Това е друзя… За мен тези два дни бяха изпълнени с много емоции и кеф на макс. Бях сред супер хора и природа, хванах 5 вида риби - костури, щуки, кефал, сом и распер :D . Догодина живот и здраве пак сме там.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от jazzmena »

Сори Веско,

Може да е станало объркване с тези сметки.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от bai ves »

Това е без никакво значение :tup: Аз моята награда си я получих :wink:
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от stancom »

jazzmena написа: 18. Станислав Станков - 410т.
Много моля колегата да се обозначи кой е ! Може и на лични, ако го е срам че имената му съвпадат с тези на индивид като мен :D
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от Д-р Флекс »

stancom написа:
jazzmena написа: 18. Станислав Станков - 410т.
Много моля колегата да се обозначи кой е ! Може и на лични, ако го е срам че имената му съвпадат с тези на индивид като мен :D
Станко, не се прави на улав, ами се моли началството да не членува в Стари Видри, или поне да не чете форума :D
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от bai ves »

Ники не притеснуйся, клубът е по здрав от всякога и ми хареса едно, че нямаше абсолютно никакви мизерии и всеки знае мястото...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””