Подкрепа за удължаването забраната за риболов на бяла риба

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Подкрепа за удължаването забраната за риболов на бяла риба

Мнение от Павел Иванов »

Спининг клуб "Стари Видри" подкрепя "Риболовен клуб Приятели" за изменяне сроковете за забрана , за риболов на бяла риба на яз."Искър" . За какво става дума :

Изображение

Снимал съм писмото с телефона но смятам се разбира за какво иде реч .

Пичовете се ангажират ако се промени срока на забраната за яз."Искър" , да помагат с лодки и от брега за съблюдаване на спазването и .

Лично аз се надявам да се получи и лека , полека да се възстанови популацията на бяла риба в най-големият язовир в България .

"Риболовен клуб Приятели" освен с бяла досега са зарибявали и със сом упоменатият язовир .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Подкрепа за удължаването забраната за риболов на бяла ри

Мнение от niki71 »

Добро предложение, а още по- добре би било да се въведе пълна 2 годишна забрана за съответният изчезващ вид. Но как ще се съблюдава забраната ....
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Подкрепа за удължаването забраната за риболов на бяла ри

Мнение от babydoctor »

Като цяло, Павлети, идеята е прекрасна, разбира се, но не това е проблемът на яз. Искър, може би най-бракониерствания в България.Отсвирил съм го от 10 - тина години, а преди това бях редовен там - всеки уикенд и всеки ден от отпуската, когато не съм на Струма. За тези десетилетия една проверка нямам. 60-тте години пенсионерите ги закарваха в средата на май да си уредят лагерите, да подготвят комбайните с по 100 - 200 куки, нанизани на копчета от юрган...Децата им идваха 2 пъти седмично да ги заредят с продукти и да приберат улова. От кварталната месарница можеше да си купиш прясна или консервирана бяла риба...Щерките на месаря се обзаведоха с Рено - осмици, чисто нови. Е, него го опандизиха, но не заради рибите...В по-ново време са мрежите, Павлети, за което съм сигурен и може би токът. Мрежите във вододайната зона не се изваждат, освен за да се прибере рибата - знам, че това няма да се отрази на огромния язовир, но все пак, ако не друго, е насърчение за мислещите - да, бе, те - да, а ние - не, нали? Мен ако питаш и тролинга трябва да се забрани, а и всякакво влизане с МПС в язовира - няма как да се контролира, а и прекалено много шум и мърсотия...Е, в първия ден на отпусксата ми от година и половина насам ми е позволено да помечтая, нали? Бъди здрав и поздрави адашката :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””