3-ти кръг на "Спининг лига Brother" 2016

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: 3-ти кръг на "Спининг лига Brother" 2016

Мнение от karidata »

Еййййй Изедохте ме. :D

Получи се много интересно състезание с капризни костури(за някой хора де) :D .Павката нъ изкърти като заложи на други примамки.Инък на джиг рибите капризничаха.В топ 10 фигурират 4 бургашки батки и един слънчевбрягски кадър.Абе доволно.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: 3-ти кръг на "Спининг лига Brother" 2016

Мнение от Д-р Флекс »

Павката е Сила, Повелител на костурите. Миналото лято имах късмет да направим съвместен излет за костур на полуизточения язовир Доспат с него, накрая резултатът беше 10:2 в негова полза. :tup: И тогава беше заложил на "други примамки" ... :D А каква чорба умее ...
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: 3-ти кръг на "Спининг лига Brother" 2016

Мнение от BornToDrink »

Хубаво се получи, въпреки, че не дочаках края (жената нещо я напече и припалихме за свежи напитки и сладоледи).
За краткия риболов успях да хвана един костур 25см и като цяло си тръгнах доволен, понеже спасих капото - другото не е важно. :lol:
Хванахме и доста миди.. б@хти хищниците са тези.

Не искам да се хваля, но първата награда дойде при мен - бутилка Ямболска от Павката. :mrgreen:
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Re: 3-ти кръг на "Спининг лига Brother" 2016

Мнение от ZLAK »

karidata написа:Еййййй Изедохте ме. :D
В топ 10 фигурират 4 бургашки батки и един слънчевбрягски кадър.Абе доволно.
Ключовата дума тук е "фигурират" :lol: Един вид фигуранти някакви...
Русенският кадър хвана повече от всички тях взети заедно. 8)
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: 3-ти кръг на "Спининг лига Brother" 2016

Мнение от Димитър Тодоров »

Получи се много приятен III-ти кръг и важното е, надявам се, че всеки от нас научи по нещичко! :D :wink:

Очакването,че костурите ще са пасивни се оправда напълно и ни даде лееко предимство пред
г-н Каридов и бургаските колеги,които познават добре язовира. Обичам да играя на капризни риби! :mrgreen:

Заложих на джигинг в брега с фин такъм и лека глава - Herty Rise "Evolution" 602 2/10 , Sunline Super 8 PE 6lb и главички 4.0 гр. made in Димитър Тодоров. Ползвах малки съедобни шадчета с изразена игра, с които варирах във воденето,щото костурите капризничеха. Имах доста леки контакти и безконтактни вземания,но с пръст върху бланката
трудно ще излъжат Човекът от Реката. :twisted: :lol:

Истинската изненада беше (за пореден път) г-н Павлов.Павел Павлов! , който намери (групирани?) ,че и агресивни костури на тейлспинър! Аз бях опитал с главинярчета и резултатът беше посредствен,затова отхвърлих агресивните примамки като вариант, а погрешно,както се вижда от кантарчето на г-н Павлов! :roll: :)

С благодарности към Дани и удачното му предложение за водоем! Пак да ни поканиш на твой терен! :tup:

p.s. Някоя снимчица от присъствалите няма ли да видим?? Г-н Павлов с купчинка костури или моя милост с кофичка за уклей Sea Eagle?? :lol:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: 3-ти кръг на "Спининг лига Brother" 2016

Мнение от sestrata »

Здравейте, другари и другарки! :)
Няколко щриха и от мен как мина надпреварата.
Реших да съкратя сутрешния преход до Сънибийч и събота след обед се придвижихме с мoята спътница до Шуменския край, с цел да погостуваме на мама Венка, която ми се явява тъща. Бяхме посрещнати подобаващо, връчиха ни по една мотика и до здрач прекопахме лозето. После метнахме по една гурманска плескавица на BBQ-то, лъзнахме от миналогодишната сливова и дремнахме няколко часа.
На заранта, минах напряко през Камчия и поспрях на кафе-машината в Люляково (близо до село Рупча, от където е родом Васко Да Гама). Кафето беше гъсто и ароматно. В едната чаша пусна две лъжички, а в другата николко. Докато отпивах ме заговори на португалски усмихната, ранобудна местна мадона в традиционно облекло, но тъй като не владея този език, вдигнах рамене гузно "не разбирам, не разбирам". "Убау лий кафйету?" накрая попита на разбираем диалект и камък ми падна от сърцето, но си взех бележка, че трябва да се учат езици. До разклона на Вресово пътя беше в ремонт, слава богу минахме без проблем. После през Руен, Горица и Порой беше доста разбит, както си го помня.
На язовира вече бяха пристигнали повечето участници. Брегът беше плътно окупиран от дънни въдици, значително повече от мераклиите да хванат неизвестно каква риба, ако се съди по заложената стръв - торен червей и царевица. Павлин Калайджиев предвидливо беше взел лаптоп, записахме състезателите и в 8:00 дадохме старт.
Времето беше тихо, почти безветрие, слънцето напичаше здраво. Познавам този язовир бегло, но никога не съм идвал при толкова ниско ниво. Още с първите подавания имах серия от удари и улових хубав костур. Изтеглих се встрани, където имаше няколко метра пролука между две групи ентусиасти. Отдясно говореха руски, отляво - португалски. Тук прагът беше малко по-навътре - около 25-30 м, а рибите кълвяха между 35-55 м дистанция. Почти нямах подаване без удар, като често още при пропадането атакуваха. Бях си приготвил кастингов такъм, типичен за улов на басс - къса, твърда, свръхчувствителна пръчка GLoomis MBR783-2C GLX, zillion sv tw и влакно YGK Upgrade PE #0.6 - зеленото.
Лових предимно с тейлспинъри на СПРО - 14 и 21 гр, на които сменям куките и листата. Слагам по големи и тънки куки gamakatsu с по-къси рамена и по-малки листа колорадо. Приводнявам с изпънато влакно за да не се оплита, на пропадане припомпвам 2-3 пъти, след това водя като джиг. Повдигане с пръчката, провлачване с макарата, като постепенно забавям скоростта до нула, пауза и пак повдигане. Това упражнение изисква задължително твърда и чувствителна въдица.
Кълвеше с кратки паузи през цялото време на състезанието. Улових 34 много борбени риби, предимно 25-27 см и средно тегло 225 гр, като се откачиха още толкова. Страхотен риболов - почти хамалогия.
Накрая измерихме улова и се наградихме. Класирането е известно. Взех си и рибка за едно ядене. После заведох половинката си на плаж в Несебър, прибрахме се поживо-поздраво и си пръжнахме костурец за вечеря като добри християни и средностатистически българи...
Поздрави и до среща на IV кръг - традиционно на Тунджа под Елхово - 27-28 АВГУСТ в памет на Ники Киров.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: 3-ти кръг на "Спининг лига Brother" 2016

Мнение от Д-р Флекс »

Митко Тодоров - ProStaff, оле, оле! :) А Злати Крумов държи нещо крайно нетипично в ръката си... :shock:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 3-ти кръг на "Спининг лига Brother" 2016

Мнение от Мунчо »

Вай-вай! Голямо скубане е паднало! :D


п.с.
karidata написа:...Павката нъ изкърти като заложи на други примамки...
Именно затова трябва да се лови поливалентно - иначе човек рискува да е изкъртен циклично... :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: 3-ти кръг на "Спининг лига Brother" 2016

Мнение от patter »

Пристигнахме малко по-рано и имаше време спокойно да сглобим такъма, че и да заметнем. Сложих главичка около грам и нещо и отидох "да покажа как се прави". Първо хвърляне - рибка, второ - нищо, трето рибка, още няколко хвърляния и още една рибка. Реших, че съм "показал" и се качих на поляната да се видя с пристигащите.

След старта слезнах директно на същото място и започнах със същата глава и силикон, но нямах рибки. Бяхме се наредили няколко човека един до друг и всички имахме еднакъв успех. Постепенно останах само аз, останлите тръгнаха да ги търсят. Измина един час а аз имах само една рибка. Бях решил да се местя на друго място, но взех че хванах. В продължение на един час лових с много добро темпо. После рибките пах изчезнаха. В последните 10-на минути хванах два костура - явно пак се бяха завъртели, но нямаше време. Завърших с 23 рибки между 18 и 27см.

Използвах РЕ #0.4 с флуорокарбон 0.14, глава 3гр и пасивен силиконов червей в много тъмен цвят. Рибките стояхя на сравнително ясно изразен праг на около 25 - 30 метра. Кълването беше много леко. Основно при отлепяне на силикона от дъното.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””