6-ти кръг на Спининг лига "БРАДЪР" 2016

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
INKA
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 19:26
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: 6-ти кръг на Спининг лига "БРАДЪР" 2016

Мнение от INKA »

Няколко снимки от награждаването:
IMG_1262.JPG
IMG_1262.JPG (187.09 KiB) Преглеждано 2832 пъти
IMG_1266.JPG
IMG_1266.JPG (155.31 KiB) Преглеждано 2832 пъти
IMG_1268.JPG
IMG_1268.JPG (187.19 KiB) Преглеждано 2832 пъти
IMG_1270.JPG
IMG_1270.JPG (183.5 KiB) Преглеждано 2832 пъти
IMG_1275.JPG
IMG_1275.JPG (208.15 KiB) Преглеждано 2832 пъти
Спинингист с разширени вени.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: 6-ти кръг на Спининг лига "БРАДЪР" 2016

Мнение от patter »

Пристигнахме на язовира в Петък следобед. Основната задача беше да проверим различни места за състезанието в края на месеца. Обиколихме от стената до "Дупката" търсейки интересен релеф, дълбочини и естествено риби. Единственото, което открихме бяха дълбочините (ако не броим два три спортни костура). Към 16 - 17 ч се появиха спинингисти, които заеха позиция на стената. От тях разбрахме, че предните дни е имало сутрешен и вечерен заход на бели риби и останахме там. Белите риби така и не разбраха, че трябва да правят заход, но уловихме костурчета, които стояха на близка дистанция. Започна да се стъмва и поехме към колата. По пътя хвърлихме още няколко пъти. Трофея за деня излезна на много голяма дистанция при първото отлепяне на силикона от дъното - костур около 25см.

Вечерта на салата и пържоли уточнихме стратегията и тактиката за самото състезание.

След старта тръгнахме към кулата, за да пробваме учасъка около нея. Наместихме се сред плувкари и дънари. Дълбочината там беше добра, нямаше много закачки, но и нямаше риби. При едно от първите хвърляния залових един костур малко над 20 см и след това пълно затишие. Използвах осново по-голям силикон - 10 см с чебурашка 9 гр. Митко настояваше с типичните размери и грамажи за костур, но нямаше никаква индикация от "спортните" костури. Решихме да отидем на самата стена и да търсим точно тях - малки разбойници около разрешения размер.

На стената имаше няколко човека "от нашите", но улова беше основно хищни камъни. Аз отново бях избрал тактиката да търся заблудени бели риби на по-голяма дистанция, като бързо вдигах силикона при наближаване на камъните. Успех с риби - никакъв, успех с хищните камъни - задоволителен. До мен Митко започна да лови костуретки и затова реших да сменя тактиката. Минах на размер 4 - 5 см и глави 1.7 - 3 гр и резултата не закъсня. Рибите бяха по калъп 13 см, но сред тях излезнаха и три над 20см. Ритъма беше - риба, риба, камък, камък, риба, камък, камък, камък. В края на състезанието резултатът беше почити равен - 25 (или 27) риби и празно пакетче от 20 карабинки.

Почити всички рибки се хванаха на "чоплене" - кълвяха много плахо на самото дъно и искаха анимация на силикона. До мен застана търновската група. Бончо ловеше с леки глави и малък силикон, но без успех. Дадох му обучена примамка - 3гр чебурашка и 5см пасивен червей - нямаше успех. Забелязах, че води силикона със стандратна "стъпенка" и му казах какво да промени - хоп рибка. Изядоха му половината силикон, но дори и така хвана още няколко рибки.

Аз ловх основно с пасивни силикони, Митко лови с тустери. Завършихме с равен брой рибки, но аз имах няколко по-големи, което ми донесе първото място, той остана втори. Трети - Евгени, който също ловеше с леки глави (съдейки по такъма и проводката).
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
БОНЧО
Мнения: 877
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 987 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: 6-ти кръг на Спининг лига "БРАДЪР" 2016

Мнение от БОНЧО »

Здраво,момци.
Отидох на това състезание,за да установя отново,че джиговия риболов е все още много непозната дисциплина за мойта особа :) Ловиха се основно дребни костурчета,за които въобще не бях подготвен(а всъщност си мислех,че съм).Благодарско на Пепи за нагледния урок ,който ми предаде,записал съм си всичко :D Иначе страхотен язовир,хубаво време почти без вятър и разбира се срещи с други подобни запалени от магията на спининга.Поздравления за победителите в кръга и в Спининг лигата за 2016 година.Аз има още много хляб да ям :D До нови срещи,с много от вас на Синия Дунав.И разбира се малко снимки.

Язовира
Изображение

Разпъване на гегите
Изображение

Рибите :)
Изображение

Изображение

И победителите за кръга и за годината
Изображение

Изображение

Изображение

И тримата от запаса :lol:

Изображение
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: 6-ти кръг на Спининг лига "БРАДЪР" 2016

Мнение от vinil »

Привет и от мен!
Петьо /Patter/ е написал основното. Това което мога да кажа в допълнение, е че лично на мен времето ми помогна адски много.
Липсата на вятър направи възможно да усещам какво се случва с примамките, т.к. бях с чебурашки с тегло на долната граница на теста на въдицата. Буквално се напрягах за да разбирам какво става с 2,0 гр.глава (и по-рядко 3 грама) и кога точно имам кълване на 12-15 см костурче. Смятам, че измъкнах максимума от такъма, който принципно се държи по-успешно с глави ок.4-5 грама, но с тях закачането и последващото късане бяха гарантирани.
За времето на състезанието имах около 20 късания. Изнервящото беше докато намеря рибите, но след като започнаха да излизат спортните костури, това че съм скъсал не бе кой знае каква драма. И друг път съм правил излети на които съм ловил основно този размер костури, но никога до сега не бях толкова концентриран и съсредоточен в поведението на линията и примамката.
Кълванетата бяха адски леки и капризни, много фино подаване, като атака /“атака“ е силен израз в случая…../ имаше най-често в момента на паузата или след отлепянето.
Успешните за мен, бяха примамките на Crazy Fish, модели „Pilo” 1,5‘‘, “Nano minnow” 40мм, и по-рядко /докато ги изпокъсах/ „Polaris” 45мм. Всички в цветове „естествени“ или близки до цвета на водата, която бе мръсно-кафеникава. Въдица Gad Chaser CRS712ULXF с тест 1,8 – 8,0 гр. и брейд Pontoon 21 Exteer Away Dist. #0.6
Общия брой на измерените риби беше 26 или 28, като 3 от тях бяха по или над 20 см (на Петьо тези над 20 см бяха с един повече).

Всичко написано по-горе нямаше да се случи в никакъв случай, ако Петьо не бе приготвил страхотни вратни пържоли на барбекю предната вечер, гарнирани и поляти с необходимото !!!
Поздрави и успехи за всички !

/снимки ще опитам да кача по-късно/
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 6-ти кръг на Спининг лига "БРАДЪР" 2016

Мнение от jazzmena »

Браво Ице,
Гледам и в достойна компания си. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””