Къде мога да намяря?

Представителен форум на мухарски клуб "Стари видри".
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Къде мога да намяря?

Мнение от Бат Стан »

bae написа: Аз за БЪЛГАРСКИ нимфи не съм чувал
ей ти българска нимфа Геле Чвора, Боянски:

http://www.google.com/imgres?q=%D0%B3%D ... QBg&zoom=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Забележи монтажа на опашките как е. Според техническата характеристика на примамките при този монтаж те се обръщат с опашките нагоре и извършват движения, които предизвикват пъстървата към атака. Доказана в практиката примамка!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Къде мога да намяря?

Мнение от Ivan VP »

Бат Стан написа:
bae написа: Аз за БЪЛГАРСКИ нимфи не съм чувал
ей ти българска нимфа Геле Чвора, Боянски:

http://www.google.com/imgres?q=%D0%B3%D ... QBg&zoom=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Забележи монтажа на опашките как е. Според техническата характеристика на примамките при този монтаж те се обръщат с опашките нагоре и извършват движения, които предизвикват пъстървата към атака. Доказана в практиката примамка!
Станиле, опитай на тел. 112 и ще видиш, че преди Геле Чвора има и други. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Бояне, има една ираландска нимфа от Аванти. Ще я споделим. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Къде мога да намяря?

Мнение от Павел Иванов »

Той "Геле Чвора" не е ли разновидност на "Мръсният Хари" :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Къде мога да намяря?

Мнение от Росен »

Всичко това са си заешки нимфи - както беше казал някъде Флайко ... "зле вързани заешки нимфи" ;)
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Къде мога да намяря?

Мнение от Бат Стан »

Росен написа: "зле вързани заешки нимфи" ;)
Абе зле, зле, ама фащат не по-малко от другите. На републиканското през 2006 г. станах трети с тях индивидуално, когато с Видрите спечелихме шампионската титла. В третия кръг на Самоков, когато се ловяха едни неособено лесни сивени, спечелих и двата дни секторни победи само с тези нимфи. Плюс това ловяха риби на места, където преди другите бяха минали и не бяха хванали нищо. Така че са изпробвани и работят, пък кое е зле и кое е добре го казва рибата.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
stoyan filipov
Мнения: 641
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:09
Местоположение: London

Re: Къде мога да намяря?

Мнение от stoyan filipov »

Бат Стан написа: Забележи монтажа на опашките как е. Според техническата характеристика на примамките при този монтаж те се обръщат с опашките нагоре и извършват движения, които предизвикват пъстървата към атака. Доказана в практиката примамка!
Бат Стан написа:
Росен написа: "зле вързани заешки нимфи" ;)
Абе зле, зле, ама фащат не по-малко от другите. На републиканското през 2006 г. станах трети с тях индивидуално, когато с Видрите спечелихме шампионската титла. В третия кръг на Самоков, когато се ловяха едни неособено лесни сивени, спечелих и двата дни секторни победи само с тези нимфи. Плюс това ловяха риби на места, където преди другите бяха минали и не бяха хванали нищо. Така че са изпробвани и работят, пък кое е зле и кое е добре го казва рибата.
Нимфи които са на куки с долно ухо и са утежнени с метална глава или оловна тел навита по куката плуват с острието на куката нагоре.
Изображение
Изображение
Те заешките нимфи винаги си ловят макар и зле вързани така,че нищо чудно,че си се класирал трети просто тези нимфи си работят.Много важно разбира се е и коѝ държи въдицата.




Поздрави Станиле.
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64
Smiti
Аватар
stoyan filipov
Мнения: 641
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:09
Местоположение: London

Re: Къде мога да намяря?

Мнение от stoyan filipov »

bae написа: Аз за БЪЛГАРСКИ нимфи не съм чувал, та зарад туй у нашенско на нимфа нищо не фащаш :lol: :lol:
Здрасти Бояне.
Български нимфи има!
Аз в кутията си имам доста лично мои модели нимфи.
Мога да изброя още няколко муховръза у нас които също имат свои модели нимфи.
Не е добре винаги да се подценяваме.



Поздрави.
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64
Smiti
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Къде мога да намяря?

Мнение от Бат Стан »

Хехе, Стояне, тези нимфи имат и друг секрет - най-често на първия един час от риболова при тях стартира процес на леко разбридане. В резултат на това им излизат червата и стават още по-уловисти!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Къде мога да намяря?

Мнение от Мунчо »

С последното твърдение съм напълно съгласен - като ми се пръсне шала на нимфите и се "проточи" назад, ефективността им се увеличава. Според мен обаче, те са твърде далеч от класическите чешки мухи(не коментираме техниката на риболов).
Специално долния вид чешки нимфи, базирайки се на немеродавните си наблюдения, намирам за определено неуловисти в нашите условия:

Изображение

Колегите, с които сме коментирали, също не са доволни от представянето им у нас. Единствения човек, който лови резултатно на тях(по собствените му думи) е Алекс Вулев.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски клуб "Стари видри"”