Провокативен въпрос

Представителен форум на мухарски клуб "Стари видри".
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Провокативен въпрос

Мнение от Markony_RS »

Николай Мерджов написа: Продължавам , но не стъпвам дето е минал .... закон .... или загубено време. !!!
Това е пълен апсурТ.С малък номер бръмбар или суха муха винаги ще дигнеш кефал,ако и да са минали 5 спинингисти стига да не се цапали като параходи из рекатаСпининга е ограничен от към малки примамки.Но не ставаше дума за това кой хваща повече и как.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Провокативен въпрос

Мнение от Алеко »

D-r Kosio написа:Здрасти Алеко. Сега виждам темата.
На предпоследния ми риболов на една река ме настигна спинингист. Реката беше плитка до невъзможна не само за блесна, `ми дори и за муха. Шнура падаше в 80 % от дължината си на сухо по камъните. С триста зора успявах да хвана по някоя рибка, защото се бяха концентрирали в едни локви със стояща вода. Една риба и край! А сега си представи, ако минеш с една блесна през локвата, а аз мина след теб какво ще хвана!? Това заради което го пиша е, че младежа с блесната ме настигна и упорито взе да метка на вира на който и аз метках. Аз в горния край, той в долния. Това беше от малкото вирове в които все пак имаше около 10-тина метра течаща вода. Аз бях на горния край, защото току що бях пропуснал да засека една много прилична пъстърва точно там където младежа упорстваше.Не я бях набол. Отидох на горния край на вира за да и дам време да се успокои и да я опитам пак. Е, как да стане?! Иначе младежа беше любезен. Разказа ми за бракониерите, ядосваше се, че се прибират маломерки. Гледам, прилично обзаведен беше. Скъпа блеснарка, фирмена раничка. Блясък в очите. Разговорлив..Че и предложи да не ме подминава ...Въобще, както казваш любезен и толерантен... Как да му обясня, че току що ми отне шанса за добра риба този ден. Пътувах доста километри, а този вир е един трите в които все още се задържа по някоя прилична риба. Бях отишъл именно за него и даже смятах да изчакам вечерното вдигане точно на този вир, белким успея да я надлъжа. Н`ейсе...

Надявам се, до някъде ти отговорих на въпроса..

Поздрави,
Д-р Косьо
Докторе, в подобна ситуация и аз бих се ядосвал, ако някой мухар ме настигне и почна да мята във вира.
Но аз говоря по принцип за реки, които са големи, пълноводни и богати на риба. Там най-хубавите места, даже и цялата река, е запазена за мухари. На други места има отделни участъци. За Словения говоря. Май колегата, който каза, че клиентелата определя начина на риболов, е прав.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Провокативен въпрос

Мнение от joro_olyмпус »

На крив самолет-космоса му пречи!
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Провокативен въпрос

Мнение от D-r Kosio »

Уф.ф..ф, Жоро, сетих се, че щяхме да щукарим...Ако знаеш какво става по Янтрата в момента...ще забравиш и самолет и Космос! :D Хвърчат едни риби по повърхността... познай защо? Място - болл - и за мухари и за блеснари.
Как пък точно сега клиентите от онзи край замлъкнаха... :( .

Алеко, точно за това са форумите - да си кажем и кривиците и правиците..
Да постигнем приемливо принципно съгласие как да се постъпваме . Вид етичен Кодекс?! Нищо, че в "любовта" правила нямало .....Не всички сме джентълмени и не винаги! ;-) Мисля си, че е много полезно обсъждането именно на такива ситуации за да сме усмихнати на реката.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Провокативен въпрос

Мнение от Алеко »

Докторе, напълно си прав.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски клуб "Стари видри"”