Рибата Гамбуз или както е знаете????

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Напрово утепа рибата и то с ток :lol: :lol: :lol:
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Бях чувал за Гамбузията но не знаех че е точно тази рибка.
Преди години си гледах 4 малки щуклета в аквариума.
В шадравана в двора на къщата ми бях пуснал 100-тина ей такива гамбузки за да си храня щукичките. В шадравана освен тях имаше по големи щуки и червеноперки които ползвах за стръв. След около месец в шадравана нямаше нищо друго освен гамбузия която се беше намножила толкова че водата изглеждаше черна. От другата риба бяха останали само кости по дъното
Често се занимавах да ловя гамбузия с червей който връзвах направо за влакното без кука рибките го захапваха и не го пускаха дори като ги изкарвах извън водата.
Аз лично не бих ги сравнил със слънчевката а с малки пиранки.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

Гамбузиите нападнаха шарана....
:lol: :lol: :lol:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Не знам дали това е възможно в един голям водоем където гамбузиите не са толкова на гъсто.
Просто исках да ви кажа че при подходящи условия тази рибка може да унищожи всичко с малките си зъбки.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

Не се връзвай колега :lol: Шегувам се :lol:
Понеже рибоците по принцип си живечт в малки и топли локвички са по невзискателни към кислородния режим. Та поне според мен са били последните рибки който са останали в шадраванчето :lol:
А че от другите рибоци са били останали само костите - може и дребосъците да са изяли поразложеното, може и просто да си е отишло по каналния ред :lol:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

[quote="Gaspoud d"Ankh"]може и просто да си е отишло по каналния ред :lol:[/quote] В една такава затворена система, хищниците умират първи - не зная защо, може би им липсва движението, но съм го гледал в поне 20 подобни аматьорски басейни в Северозападна България и Пернишко. Оцеляват най-вече каракудите.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
kalimok
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:12
Местоположение: Тутракан
Обратна връзка:

Мнение от kalimok »

Цербер правилно го е казал - гамбузията е от така наречените зъбати шарани (преведено на български името на семейството)! Всяко животно (вкл. рибите) попаднало в нова екосистема буквално се "развилнява" за сметка на всички останали! Не че ние (нашите риби) не мъстят на американците :D :D :D
Както каза колегата: шарана! Обаче къде по-големи поразии правят стронгила и бибана! :lol:
Колкото повече, толкова повече!
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”