зарибяване

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
babyfase
Мнения: 137
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 18:09
Местоположение: засега в София,иначе от ВТ

зарибяване

Мнение от babyfase »

имам едно приятелче което взе под аренда микроязовирче преди 6-7 месеца около Велико Търново/родният ми край/ :D
мястото е уникално,чисто тишина а отсреща само баири...

след почистване на дървета,дъно и т.н. сега е време и за зарибяване...

мястото е високо -мисля че беше 1200-1300 надморска.имаше в язовира преди доста каракуда и шаранчета/моя старец го арендуваше преди 15 години и го зарибяваше редовно/
идеята му е да се пуснат риби подходящи за спортен риболов-пъстърва,шаран, сомчета и ....чига :shock: :shock: :shock:
не съм запознат с изискванията за виреене на тези риби но ако някой може да ме свърже с човек който да помогне ще съм благодарен
предварително благодаря
Животът не се измерва в моментите,в които дишаме,а в моментите,които ни карат да ни спре дъха!!!

www.office1.bg
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

Според мен на тая височина ще е доста по-добре да се замисли за по-студенолюбиви риби - платика, бабушка и т.д.
Шараните и каракудите са добре - въпреки, че са по-топлолюбиви са доста пластични и се приспособяват.
Сомчетата ги забрави - ще растат бавно - ако има раци в язовира значи мършояди си има и не ти трябват други.
Чигата си е риба за реките - само ще ги измъчиш животинките.
.....чудя се дали някоя михалица няма да вирее добре - доста студенолюбива е и ако има по-големи дълбочини ще преживее лятото ;)
Успех с начинанието ;)
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”