Въпрос относно зарибяване на река

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 874 пъти
получил Браво: 55 пъти

Въпрос относно зарибяване на река

Мнение от pi4a94 »

Здравейте,имам една много хубава идея за зарибяване с пъстърва...даже според мене е прекрасна.Имам село близо до Мездра (не сме в самото село) и точно под къща минава река.Няма име и от много години стои без жива риба в нея :? това е най-гадното.Едно време е имало риба,но с времето е изчезнала.
Има много проблеми обаче според мен за рибата.Водата е много варовита.Това ще пречи ли :?: През лятото остава много малко вода даже някъде пресъхва,но някъде пък има винаги вирове.Не е много голяма реката някъде няма и два метра(широка,а за дълбочина да не говоим),но съм вижда какви ли не поточета дето има риба.Има и предимства.Знам откъде извира и къде се влива.Никой няма да предположи,че има риба в реката то и няма много хора около нас.Няма боклуци сравнение с др. реки е има ама са в много малко количество :idea:
Снимките са правени април месец началото.Тогаве беше по пълноводна.
Следват снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
има много хубави вирове..
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
има и много тесни места..
Изображение
Изображение
ето от къде извира
Изображение
а това е друга рекичка,която се влива в нея или то май не е рекичка,а от топенето на снеговете
Изображение
ето откъде идва
Изображение
ето и такива места се срещат
Изображение
ето я дейноста на човека :evil:
Изображение
реката е съвсев близо до пътя,но по надолу се отклонява.
Изображение
Цялата река е дълга някъде 3-4км и се влива в един вир и там вече има риба.
Също въпроса ми е кога е най-подходящо за зарибяване,кой сезон?
Колко струва една бройка американска пъстърва (малка 3-4см) дали се продават толкова малки :?: И от къде близо до София може да се закупи :?: Нарочно не искам балканска пъстърва заради това да не стане нещо :roll: Зарибяването няма да е на едно място :idea:
Моля без спамове :idea:
ДАНО ОЦЕНИТЕ ТРУДА КОЙТО СЪМ ПОЛОЖИЛ ЗА ВСИЧКО и дадете съвет :wink:

ПОЗДРАВИ
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

Една дъгова пъстървичка около посочения от теб размер струва 12 стотинки с ДДС.
Около София могат да се купят от Искрец, Годеч, Самоков. Рибки люпят и в Бов, но май на дават на всеки. Аааа, в село Огоя при началото на Габровница има люпилня за американки, може оттам да ти е най-удобно.
Рекичката ти сигурно става много смешна през късното лято... ама пък какво ти пречи да опиташ...
в същност като ученик (т.е. отдавна :D ) зарибих с американки точно с този размер едно още по-малко поточе - идваше от една чешма. И да не повярваш - рибите растяха, станха по 15 см. И изчезнаха мистериозно :(
Malibukayak X-13
><((((*>
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Сигурен ли си,че през лятото реката не пресъхва и че нещо не трови водата,защото рибата не може да изчезне от самосебеси!?
hvani i pusni
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос относно зарибяване на река

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

pi4a94 написа:ето я дейноста на човека :evil:
Изображение
.....а сега прибави към дейноста на човека и една купчина камъни от по-горните снимки и си с готово по-сериозно вирче :lol:
Това че е варовита водата не е проблем - даже е предимство.
Пъстърветата ба ли ги - виж ако изсипеш едно канче мренки, щипоци, кленчета и уклейки мисля че всичко ще е ОК :lol:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”