Буфало

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

...и ха Доспад има Буфало...

Мнение от hrimar »

Чак сега поглеждам риболовната си тетрадка и чета:
"19-26.08.2000г
На 6-тия ден на разчистеното и захранено място пред кея (сам съм го правил) започна да излиза БУФАЛО (25-30см) на хляб и жаревица. Следобед заваля проливен дъж. Привечер, като спря наред с буфалото изкарах и две шаранчета. Буфалото кълвеше чак до тъмно, като започна да всема и на торен червей."
До тогава не бях хващал такава риба - точно като див шаран, но без мустаци. Всички колеги наоколо бяха убедени, че това са буфало.
Това лято имаше още доста интересни случки, които тогава описах във в.Рибар, където побликуваха и снимките на буфалото, но сега ми е трудно да ги намеря.
Важното е по-вече да се ходи и по-малко да се спори (за риба!) :wink: [/quote]
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

...и ха Доспад има Буфало...

Мнение от hrimar »

Чак сега поглеждам риболовната си тетрадка и чета:
"19-26.08.2000г
На 6-тия ден на разчистеното и захранено място пред кея (сам съм го правил) започна да излиза БУФАЛО (25-30см) на хляб и жаревица. Следобед заваля проливен дъж. Привечер, като спря наред с буфалото изкарах и две шаранчета. Буфалото кълвеше чак до тъмно, като започна да всема и на торен червей."
До тогава не бях хващал такава риба - точно като див шаран, но без мустаци. Всички колеги наоколо бяха убедени, че това са буфало.
Това лято имаше още доста интересни случки, които тогава описах във в.Рибар, където побликуваха и снимките на буфалото, но сега ми е трудно да ги намеря.
Важното е по-вече да се ходи и по-малко да се спори (за риба!) :wink:
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

...и ха Доспад има Буфало...

Мнение от hrimar »

Чак сега поглеждам риболовната си тетрадка и чета:
"19-26.08.2000г
На 6-тия ден на разчистеното и захранено място пред кея (сам съм го правил) започна да излиза БУФАЛО (25-30см) на хляб и жаревица. Следобед заваля проливен дъж. Привечер, като спря наред с буфалото изкарах и две шаранчета. Буфалото кълвеше чак до тъмно, като започна да всема и на торен червей."
До тогава не бях хващал такава риба - точно като див шаран, но без мустаци. Всички колеги наоколо бяха убедени, че това са буфало.
Това лято имаше още доста интересни случки, които тогава описах във в.Рибар, където побликуваха и снимките на буфалото, но сега ми е трудно да ги намеря.
Важното е по-вече да се ходи и по-малко да се спори (за риба!) :wink:
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

:shock: :shock: :shock:
К'ВО НАПРА'ИХ БЕ?!!!
Ако може моделатра да ми режне последните два поста ще е супер, че ми запецна компира :oops:
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Stefko написа:
На ез. Рабиша има буфало и се развъжда по естествен път. Това знам със сигурност, въпреки, че не съм я виждал тази риба. Още по комунизъма са зарибявали. Колегата Stefko нека каже повече, той миналата година беше споменал за тази риба и предполагам има повече инфо.
Здравейте! Наистина бях писал миналата година за един мой доста странен улов на ез. Рабиша. Ставаше дума за една рибка около килограм, която клъвна на царевица и която доста ме пообърка с външния си вид: хем приличаше на едра "таранка", хем беше сранно издължена и с по-едра глава :roll: Доколкото виждам от снимките на колегите буфалото има доста характерна гръбна перка, но за съжаление не си спомням "моя" екземпляр дали имаше точно такава. И досега се чудя точно каква бе уловената от мен риба?!??
Сещам се за една подобна риба преди години и в р. Дунав: колега до мен хвана нещо към 2 кг. , чиято външност по странен начин съчетаваше черти от кефал, шаран, таранка и бял амур :shock: :shock: И тогава никой от колегите на брега не можа да се произнесе със сигурност каква е рибата :?: Може просто да е бил някакъв мелез :roll:
Иначе моята информация за Рабиша не е много сигурна. Просто в разни справочници от "бай Тошово" време съм чел, че в езерото има такава риба и съм склонен да вярвам в това. Не мога да твърдя, че съм улавял буфало там или че съм виждал друг да е улавял такова... :oops: :oops:
На ез.Рабиша имам многобройни излети,изкарвал съм там със месеци при моя вуйчо,може да се каже че там съм започнал като малко рибарче но Буфало никога не съм хващал виждал и чувал да има в езерото.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Кърцата »

На яз "Кърджали" е резонен макар и случаен уловът на буфало. лови се при риболов на шаран. Аз лично съм вадил два пъти екземпляри по около 2 кг., а съм виждал 9кг. риба , но уловена от бракониери с мрежа
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Много язовири в северозападна България са зарибявани с буфало още през Живковизма. Със сигурност Расово - там съм хващал към 1.5 кг., Септемврийци и др. Нищо чудно и по Рабиша да са пускали. А няма как да се сбърка с каракудата, защото е значително по-дълго от нея при едно и също тегло. Дребно буфало нито съм хващал, нито съм виждал, та може и да не се въдят по естествен начин, не съм чел и литература по въпроса. Ама е приятна рибка, борбена почти като амура.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
ilko
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2005 9:36
Местоположение: varna

Мнение от ilko »

По моят край се говори, че бъфалото е кръстоска между шаран и таранка. Не ангажирам никого с това мнение. Пиша каквото съм чул :oops:
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

ilko написа:По моят край се говори, че бъфалото е кръстоска между шаран и таранка. Не ангажирам никого с това мнение. Пиша каквото съм чул :oops:
Не им вярвай :wink:
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
ilko
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2005 9:36
Местоположение: varna

Мнение от ilko »

Значи от този вид риба "Буфало" съм ловил доста без да зная, че е
отделен вид риба. Кълве най-много на торен червей, изключително борбена риба и, ако наистина достига такива размери е достойна за уважение риба
the catfish
Мнения: 758
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:58
Местоположение: София, Дружба 2
Обратна връзка:

Мнение от the catfish »

Интересна риба!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бяла Моска ще закича, на вратата на москвича...
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от Tonito »

Даже МНого Интересна Риба, че кат ида на Цонево или на Тича ви обещавам снимки :)
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Изображение

Изображение
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Браво АРК,чудесни снимки.Ще се радвам ако някой колега пусне снимки на уловено буфало някъде от нашите водоеми,макар и не с тия размери. :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Буфало

Мнение от Simbat »

Темата е залежала,но за този вид вече нищо не се чува по нашите водоеми а е зарибявано и стават до 45 кг. като шарана . Има ли ги още из България ?

Изображение

Изображение

Изображение
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”