Буфало

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Буфало

Мнение от esox22 »

Буфалото е пробвано за аклиматизация не само в България но и в СССР, най-вероятно нашите са взели зарибителния материял и идеята от съветските колеги.
Май нищо не е станало.Останали са единични риби без данни за размножаване.
Като не става номера - пускаш го и само се размножава и се аклиматизира, просто се размножава изкуствено с хипофизни инжекции като амура и се пуска в голяма количество.Рибите от това семейство нарастват бързо и имат по добро месо от шарана.
Може да се възроди идеята , но трудно ще се намерят пари за това.
Дори в САЩ тези риби трудно правят стабилни популации, за разлика от европейския шаран който е залял всичко и се счита за вредител.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Буфало

Мнение от butnik »

Вчера,при разговор с един колега работил дълги години в Сладководно рибовъдство,повдигнах темата за буфалото.Той сподели,че теоритически шарана може да опложда хайвера на буфалото,подобно на каракудата.Но явно е само теоритически,понеже има останали единични бройки и то достигнали преклонна възраст и килограми.Ако практически бе възможно щяхме да се радваме на още една борбена риба във водоемите ни.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Буфало

Мнение от esox22 »

Хибридизацята е тежка тема , трябва много четене.
Например така близките костур и бяла риба не могат да се кръстосват.
Четох , че било пробвано няколко пъти с научна цел , но рибките винаги правили някакъв генетичен дефект още преди излюпването и измирали.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Буфало

Мнение от esox22 »

Сетих се още нещо :lol: :lol: :
Ако искате наистина да ловите буфало в България, може би единствения начин е някой колега екстасес - шаранджия да направи магия, в следствие от която, някой от милонерите в страната да сънува пророчески сън, че трябва да зариби милиони буфалота из българските водоеми за да стане още по богат и дори да срешне любовта на живота си като бонус.
След това уважаемите коеги ще пълнят живарниците с буфалота, пък нека да не са аклиматизирани :lol:
Аз друг път към успеха не виждам, засега :lol: :lol:
Хайде със здраве!!
:fish4:
dgeto
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 0:19

Re: Буфало

Мнение от dgeto »

Аз знам, че буфалото е кръстоска м/у шаран и толстолоб.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Буфало

Мнение от butnik »

dgeto написа:Аз знам, че буфалото е кръстоска м/у шаран и толстолоб.
ама огледален ли е шарана или люспест и кЪФ е толупа да не би да го кръстосват с пъстър,че ще излезе ялово поколение.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Буфало

Мнение от Д-р Флекс »

dgeto написа:Аз знам, че буфалото е кръстоска м/у шаран и толстолоб.


Абсолютно. Както кръстоската на платика с червеноперка, или на свиня с куче. Един и същ институт ги прави тия кръстоски ... :roll:
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Буфало

Мнение от Златев »

А като приложим, че същият този институт преди десетилетия още кръстоса шаран с пъстърва, за да можем да си купуваме пъстър толстолоб за 2,50кг, излиза, че буфалото е 25% пъстърва, 25% таранка и 50% шаран.
Ама никъде не казват таз пъстърва каква е точно...
Същият този институт назапад прикрива едно от най-зловещите си открития - "the perchpike"! Ужасяващ хибрид на костура /perch/ и щуката /pike/! А ние нещастните лаици го мислим за бяла риба...

Не съм биолог, но нека оставим селекцията на зоолозите и ашладисването на ботаниците...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Буфало

Мнение от Д-р Флекс »

...или като "панцерната щука", това невъобразимо и страховито чудовище, което е кръстоска между обикновена североамериканска щука, и ММА-боец от Монтана... :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”