Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Публикувай отговор
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от pux »

Geo написа:От 2-3 години се говори за американка на Жребеца,но това което хванах определено не прилича на тази риба.За мен това си е сьомгова пъстърва...
Това е най-обикновена балканка!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от Д-р Флекс »

Това е сьомгова балканка от Лисинското езеро, пренесена тайно от Красе Крумов на Жребеца!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от Ivan VP »

Д-р Флекс написа: пренесена тайно от Красе Крумов на Жребеца!
Тези дни съвсем явно пренася печени лавракита . Да жив и здав колегата за рождения ден и още много басове до края на БАН. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от Geo »

Всъщност аз съм лаик и лесно мога да се подведа относно вида :oops: .Поне ви съживих темата,пък и разбрах някои неща :lol: .
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от esox22 »

Май под " сьомгов" се разбира не принадлежност към вида риба, а специфичен аромат и оцветител.
Сигорно ще пуснат и сьомгови пилешки бутчета..
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от wertus »

Fisherman66 написа:Не съм специалист класификациите,....Колкото до т.нар. сьомгова пъстърва.... мога да кажа само едно - вкусна е! :lol: :lol: :lol:
След първото засега(щот мислам да завтарям) посещение на Охридското, потвърждавам...."органолепгическите" й качества са уникални! :D :D
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от Д-р Флекс »

Преди почти две години, с Асен Рачев, Есокса22 и Маестро Пигов се наговорихме да разиграем един хумористично-фантастичен етюд на тема "сьомгова пъстърва" - търговски термин за извънгабаритната американка, набрал пълна сила тогава по рибните ни пазари - с единствената цел леко да поспамим за разнообразие на форумната популация...

Днес, с неизмерим потрес, гледах една уникална тъпня на пловдивското студио на ХобиТВ, наречена "риболов на сьомгова пъстърва" ("С ъдица в ръка", втори сезон, първи епизод). В него двама риболовни полуидиоти, баща и син, ръсеха унищожаващи простотии за пъстървата, от типа: "пъстървата е предимно хищник, но има и вегетариански видове", "не всички пъстърви са сьомгови, понеже има и несьомгови пъстърви, като липана", "пъстървата достига до 30 кг тегло, но речната не надхвърля 800 грама", "пъстървата се среща на надморска височина 2000 м и в дефилетата" и пр. Върхът обаче беше почти дословното цитиране на моя научнофантастичен опус за югославските генетици-рибовъди от времето на Тито, кръстосали сьомга с балканка и с американка, и получили размножаващ се, нов вид пъстърва :D (вж. тук на първа страница). И гова на фона на вадени една след друга от платен микроязовир на грозд бели червеи стандартни развъдникови американки , представяни за "сьомгови" :D Разбира се, първизточника на тази "сензационна" информация - форума Fishing Mania - остана неспоменат.

В последна сметка, аз оставам изумен от неизмеримостта на простотията човешка, а Пайк, като собственик на сайта и на мненията, публикувани в него, може да съди ХобиТВ за плагиат! И после да почерпи... :D

ПП пропуснах по-горе креативната роля на Красе, Лордо на хищните риби от Перник, за всеобшата хипноза...
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от smog »

И аз го гледах. Останах безмълвен от чудовищната некомпетентност :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Бива тъпотия ама тия счупиха тъпомера :mrgreen:
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от Leo »

Някои от филмите по Хобито са наистина за идиоти!
Смоче,при мен тъпомера го счупиха още преди години,като ми предложиха да ловя една седмица риби,да ги държа в живарник и като дойдат да снимаме,да ги накачим по въдиците!Ето такива са някои от филмите там 8)
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от bai ves »

:lol:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от баш майстора »

Leo написа:Смоче,при мен тъпомера го счупиха още преди години,като ми предложиха да ловя една седмица риби,да ги държа в живарник и като дойдат да снимаме,да ги накачим по въдиците!Ето такива са някои от филмите там 8)
и ти квоооооо? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от Leo »

баш майстора написа:
Leo написа:Смоче,при мен тъпомера го счупиха още преди години,като ми предложиха да ловя една седмица риби,да ги държа в живарник и като дойдат да снимаме,да ги накачим по въдиците!Ето такива са някои от филмите там 8)
и ти квоооооо? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ми нищоооооо :)
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 316 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Сьомгова пъстърва - факти и коментари

Мнение от te4osoma »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”