Зарибяване на BASS в България

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Зарибяване на BASS в България

Мнение от quietriot »

Бас има от 2 г макар и в частен водоем, но ще стане още по интересно човека иска да пуска доста по интересни видове като арапайми, паяри и тн. , гледал е повече Дискавъри и разполага с финасов ресурс да си прави кефа :wink:
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Зарибяване на BASS в България

Мнение от esox22 »

Успех на човека с финансовия ресурс. :D :D
Колега Станимир.По големите магазини се продават плувки с размерите на малък патладжан и цвят като на сигнална жилетка. :lol:
Като отидеш в САЩ ще видиш, че с тях ще можеш да хващаш всичко. :D :D
Билетът за постоянно пребиваваш е 12 $ за срок 6 м.- пак в същите магазини.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на BASS в България

Мнение от Simbat »

Еййй Бас-голям прас > Цвърчи в тигана като всека друга риба...

Навместо да сме будни и взискателни да си опазим нашите водоеми и прекрасни местни видове риби,чрез контрол и управление на рибните ресурси ...

Всеки път бих предпочел да ловя бяла риба пред бас
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
МарианКънчев
Мнения: 89
Регистриран на: Пон Ное 12, 2012 17:20
Риболов: спининг
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Зарибяване на BASS в България

Мнение от МарианКънчев »

wertus написа:
ristaka написа:...колега много полезна информация... значи трчбва да говорим с хората от ИАРА :)
Сори, ама чак сега отново влизам във форума. Не, не с ИАРА трябва да говориш. Ако се позоваваме на закона в текстовете, които съм ти извадил, трябва да :
1. Организираш и финансираш "научна експертиза, възложена от съответния компетентен орган по ал. 3" , който се явява "министъра на околната среда и водите ".Значи се обръщаш към него с молба да организира такава експертиза, като разходите най-вероятно ще трябва да заплатиш ти. И тази експертиза да е с положителна оценка за зарибяването. След това:
2. "Дейностите по ал. 1(а именно-"Въвеждането в природата, както и вносът, развъждането и отглеждането на неместни животински, растителни и гъбни видове, включително подвидове и вариетети се разрешават въз основа на разработена програма"), се извършват с писмено разрешение на (ал.3, т.2) министъра на околната среда и водите.
Т.е., същият този министър, като види че експертизата е с положителен за зарибяването резултат, следва да го разреши....може би. Като подочувам колко е таксата на министрите, си мисля че е по-добре да си купиш остров с водоем, да обявиш независимост и там да си правиш квото искаш :wink:
Тва е!
Поздрави!
-а ако си имам собствен язовир?
Който е на км. от всякакви водоеми?
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Зарибяване на BASS в България

Мнение от esox22 »

Колега по тази тема съм писал достъчно , отказах се вече да повтарям едно и също.
Сядаш , четеш, мислиш и сам взимаш решение какво да пуснеш и къде.
Чиновниците едва ли се напрякат да са актуални.
Бях го написал преди време в една тема:
Законите са за бедните и неинформираните(да не ползвам по брутални думи).
:tup:
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”