Що е то?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Що е то?

Мнение от Doktor-5 »

На снимката са две от уловените ми риби днес. Горното е скобар 1,12кг а другото е ........1,18кг.
Що е то:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
:D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Що е то?

Мнение от yankosan »

Бил си по Тунджа :wink:
Това е ТундЖенска червенопереста зимна костиливка/TundZhenska chervenoperesta hieme kostilivka/ :D
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Що е то?

Мнение от Doktor-5 »

Е то чи е на Тунджа, там е! :D
Ся много мяза на бабушка, ама рибето се е класифицирало като скобар, щото се движи със пасажите скобарски.
Има тяло по широчина и цвят на бабе, но е доста дебеличко, като скобар.
За джуките няма да говоря.
Явно по Тунджа безобразният, разюздан и неправилен секс е широко разпространен! :D :D :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
topsoft
Мнения: 409
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 17:30
получил Браво: 1 път

Re: Що е то?

Мнение от topsoft »

Доки, на тлъса баба с тения мяза, и люспите..... :)
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: Що е то?

Мнение от stefar33 »

Трансексуална червеноперка ,травестит прекалила с анаболите предпочитаща компанията на едри мускубари :wink:
Аватар
k.stanchev
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Юли 20, 2012 18:14
Риболов: морски и сладководен
Местоположение: Несебър

Re: Що е то?

Мнение от k.stanchev »

Определено е бабушка.
А може да е морунаш?
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Що е то?

Мнение от nina »

Доки, те такова миналата година извадихме на Враждебна...последно морунаж мисля, че го определихме, но не беше точно, а около...Явно се кръстосват скобароподобните рибоци и се получават някакви хибриди.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Що е то?

Мнение от Doktor-5 »

Да, така се получава, когато рибите използват общи места за мръстене.
Това е единият вариант, другият, който е изключително рядък, две риби от различен вид да се заиграят заедно. :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Що е то?

Мнение от yankosan »

А...такова нещо около килограм съм хващал на блесна преди повече от 10г.
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Що е то?

Мнение от Doktor-5 »

Шарановите риби от време на време ги пере тока и налитат на живи рибки. Миналата година, един юнак до мен въртя воблерче и избръмча много добър морунаж. Половината рибе бе в устата му! :shock:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Germana74
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 21:12

Re: Що е то?

Мнение от Germana74 »

Доки, определено е хибрид, но хем клони малко между морунаж и бабушка и 50/50 скобар и баба! :roll: Баси му и урода :lol: На времето на "Дупките'' на Меден рудник хващахме хибриди между диви шарани и каракуди. Природа, луда работа. Поздрави батсе и весели празници!
п.п Да не забравяме, че тези риби ходят в Турция, може от там да са прихванали от неправилното съпкуплеваване :lol: :lol: :lol: да се счита за ъпче :D
-То, аз не за мен, ти да съм добре!!!
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Що е то?

Мнение от esox22 »

:fish2:
Имало даже и класация за хибридите:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=& ... GE&cad=rja" onclick="window.open(this.href);return false;
Отрежи и главата и я прати в спирт на Института по рибите. Там ще и гледат глътачните зъби за да я определят ква е точно.
Весели празници!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Що е то?

Мнение от LVitchev »

Три риби се ловят и вървят заедно,почти на едни килограми - пасаж до пасаж.Това са едрата мряна,скобара/алай/ както му вика ме тук при нас и карабалък,това е название то което ние сме дали по Пловдив и така се нарича тази риба от преди 40 години,когато започнах да я ловя.Не знам как и викат по другите места и също така не и знам по научно му как я наричат на латински,но определено е Карабълък по пловдивски или морунаж както го наричат при по-дребните екземпляри на долу по течението къд Димитровград - Любимец :idea: :idea: :idea: Двата пасажа на Скобара и Карабалъка вървят един до друг и редовно преди години се редуваха,един два алая,два-три Калабалъка.Хващали сме екземпляри по 1.8кг 2.200 както и алай по 1-2кг.Сега вече не съм виждал такива екземпляри или просто колегите не ловят на местата където са едрите такива :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Що е то?

Мнение от Doktor-5 »

Не бе Любак не е карабалък.
Ей туй в ръцете ми е близо килограмов карабалък, или морунаж по книга.
Устите им са с форма на тръба като платиката и са много големи и кръгли.

Изображение :fish15:

А този хайван на долната си устна има плочка като скобар, а на горната няма.
esox22 написа: Отрежи и главата и я прати в спирт на Института по рибите. Там ще и гледат глътачните зъби за да я определят ква е точно.
Весели празници!
Езокс, ти поне си от бранша и ще ти споделя.
С тези надути пуяци в София(да ме извиняват колегите Софиянци нищо лично) повече не искам да комуникирам.
През 1992 открих Котешки метил с нестандартна локализация. До тогава това заболяване се смяташе, че липсва по нашите водоеми.
Изпратих подробен доклад и снимки и познай. Трябваше да минат четири години за да се обяви официално заболяването, като автор на доклада беше някакъв Софийски меллет.
По късно през 2003 присъствах на един семинар на тема паразити по рибите.
Наслушах се на глупости, няколко пъти се опитах да поправя деликатно водещият но все тая.
Връх на глупостта бе изказването му, че паразита в Мандренският костур бил Филометра.
Е тук вече не издържах и му казах, че ако това е истина, то всички таранки в езерото ще са окосмени от него и той се съгласи.
Какво да говоря повече? :shock:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Що е то?

Мнение от esox22 »

Института по рибите в Пловдив има стационарен телефон за връзка но нямат сайт.Те може да са по-свестни. :roll:
Научната дейност в България обикновено е пълен смях. Преписва се или се правят безмислени иследвания с цел доцентури или професури.
Обикновено се стига до тежкото заключение:
След дълги иследвания и записки стигнахме до важният извод:
Пчелата майка е пчела, а останалото са пчели. :lol:
Ако нямаш връзки и извънземни да намериш пак никой няма да се радвижи..
Животът е пълен с изненади, за съжалаление общата депресия им пречи да се превърнат в прогрес.
Весели празници все пак!
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”